Dešťová voda - jaké ponorné čerpadlo doporučujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj řešíme využití dešťové vody pro použití splachování wc a praní. A váhám jaké zvolit řešení. Rozvod vody v domě pro zařízení wc ,pračku, venkovní kohout by bylo taženo jednou trubkou ke každému spotřebiči od typu zařízení o kterém se rozhoduji jaký použijeme. Samozřejmě budou požité gaigry a i filtry na výstupu ke spotřebičům. 1. varianta: Použít ponorné čerpadlo které bude v nádrži na dešťovku a výstup bude napojen přímo na wc, pračku a rozvod venkovní. Čerpadlo bude napojené na řídící jednotku umístěné v TM která ovládá samotné ponorné čerpadlo a ventil přívodu pitné vody kterou se dopouští nádrž v zemi při nedostatku dešťové vody s tím že lze nastavit kolik pitné vody má být dopuštěno do nádrže kvůli úspoře pitné vody. Viz obr. 1 Cena této sestavy RainTronic sada (řídící jednotka, ponorné čerpadlo,snímač hladiny v nádrži) 15775 kč. 2. varianta: Použít Jednotku Ecorain RWS3 která ma své vlastní samonasávací čerpadlo s 3 cestným ventilem a celá tato sestava je umístěna v TM. Rozdíl od 1 varianty je v tom že bude v TM čerpadlo tudíž to bude zdroj hluku. A také je to řešeno tak že je použit 3 cestný ventil kde je vstup 1 dešťovka a vstup 2 pitná voda a 3 výstup je vyveden jako u 1 varianty ke spotřebičům. Takže voda při nedostatku dešťové se nedopouští do nádrže ale 3 cestný ventil to automaticky pouští do spotřebičů. Viz obr. 2. Cena za tuto celou jednotku s čerpadlem, 3 cestným ventilem a snímačem hladiny. 19030 kč. Přikláním se k levnější variantě protože nebude čeradlo v TM ale v nádrži, kvůli přenosu vibracím a hluku a také zabere méně míst malá jednotka než celá sestava z čerpadlem. Jak to máte řešené vy? Kolik filtrů a jaké máte, popřípadě jaké kvalitní ponorné čerpadlo doporučujete. Bylo tu zmíněno čerpadlo Diverton v jedné diskuzi. Díky.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@jajinka121 lepsi vetsi nez mensi. ted bych volil klidne 10kubikovou. Tech 5 kubiku bylo puvodne pocitano pouze na dum, ktery ma cca 150m, pridal jsem tam kryte garazove stani a zastreseni chodniku a nadrz je mala. Mame k ni 5m3 vsak.
Odpovědět
@jumpmans díky moc. a jak třeba u toho svého čerpadla máš vyřešené zapojení do elektriky? budeme mít nádrž za samostanou garáží. takže ti asi přes poklop nádrže vede ten kabel někam k domu na fasádu do zásuvky? děkuji moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 máme pevný přívod - t.j. z nádrže mám v zemi chráničku do krabice ve fasádě, kde je kabel propojený na vývod z rozvaděče, který má samostatný jistič.
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 Máme taky nádrž za samostatnou garáži. Z garáže jsem šel krkavicí až do nádrže -k tomu jsem využil jeden (nejvyšší) vstup pro KG trubky. A zbytek už je jednoduchý. Krkavicí se mi dokonce podařilo protáhnout originál kabel i se zastrčkou až do garáže.
Odpovědět
@fantomik díky moc. na co vše musí člověk už u elektriky myslet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans No máme ji v projektu takže bych byl za ní rád jelikož chceme pěstovat zeleninu a taky bazén by se pak měl dělat a ta spotřeba vody pak je velká. No a k té dešťovce začínám po přečtení více diskuzí se na to vybodnout a nechat ji pouze na zalévání tak že tam hodím obyčejný ponorný čerpadlo a pro to praní a splachování využít studny. S tím že teda se musí udělat dvojí rozvod aby nedošlo ke kontaminaci. Záchod ten je v pohodě tam se dva přívody do jedné splachovací nádoby dají napojit tak aby se to nedostalo do řádu ale pračka ta by musela mít své vlastní dva vstupy které vedou každý jednotlivě do násypky a to je problém takovou pračku sehnat a když jo tak jich je strašně málo a jsou drahé že se to nevyplatí. No nebo to řešit dvěma pračkami 😄 Jak ty jsi to mě v plánu to zapojení pračky?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@jarin1 jak to u vás nakonec dopadlo prosím? Stále nevím co vybrat 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki to propojení rozvodů přes kulové ventily je zakázané, protože hrozí kontaminace vodovodního řadu. Rozvody nesmějí být nikde přímo spojené a oddělení má být přes volný výtok (třeba dopouštění nádrže vodou z řadu)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@jajinka121 Zdravím , no abych řekl pravdu tak úplně přesně rozhodnutý nejsem ale spíše se přikláním k variantě že nádrž na dešťovku zůstane jen na zalévání takže jen ponorné čerpadlo do nádrže a rozvod vody po zahradě. A to splachování wc to asi budeme řešit studnou jelikož tam je předpoklad zásoby vody větší a dá se použit i jako pitná takže by se nemusel dělat dvojí rozvod a jen v technické místnosti by se udělal rozvod k tomu uzpůsobeny. Teď tak trochu nestíhám to řešit protože řeším věci okolo stavby domu protože snad za 2 měsíce by jsme měli začít stavět. Ale rozhodnout se musíme tak pak dam vědět až budu mít rozpočet a zbydou na to finance. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám čerpadlo DAB Divertron 1200M a spokojenost 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ambrozek No četl jsem že se dost často používá a má docela dobré hodnoty co se týče výtlaku i sání. A máš k tomu i tlakovou vyrovnávací nádobu? k čemu ho používáš na výtlak z retenčky nebo ze studny?.
Odpovědět
@mikiliki zajímalo by mě jestli se odkázali na nějakou normu. Když jsem to řešil já, tak jsem žádné takové řešení vyhovující ČSN EN 1717 neobjevil. Tedy možná kromě speciálních oddělovacích armatur, které stály víc než čerpadlo do nádrže. On to asi nebude tak jako tak nikdo řešit, pokud se neobjeví nějaký průšvih.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Jo jasný docela už o tom uvažuji že to nechám jen na zalévání a fakt asi budu radši řešit studnu kde můžeme ušetřit více na vodě celkově když bude pitná což předpokládám že jo. Sice né hned vzhledem k návratnosti za realizaci. Ale zase si říkám proč rovnou už nepřipravit rozvod když to budeme dělat od základů a třeba jednou se to bude v budoucnu hodit.
Odpovědět
@jarin1 já chci destovku nejen na zahradu ale i do domu ať mužu aspoň využít dotaci, tolik víc už to dotažení do domu nestojí a u novostavby to musí pravé myslim byt i na splachování aby byl na dotaci nárok. Já řeším ještě i jímku, chtěla bych spíš betonovou, bojím se kvality
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 My už dotaci zavrhli zezacatku, pak my sestra říkala ze ji využily ,tak jsme chtěli to zkusit ale to už by se musela předělat komplet technická zprava a to už se nám fakt nechtělo. Zas další peníze navíc . Protože jsme se bavily z projektantem ze se to nevyplatí ale nakonec prý asi ano dle zkušenosti sestry. Jenze nechceme čekat další dny na předělání zprávy. Jinak nádrž planujeme mít plastovou, cenově to vychází na stejno.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi trošku připomínka mimo, ale doporučuji přivést samostatný přívod dešťové vody bez měřičů (my musíme mít odpočtový a přípočtový měřič, kvůli stočnému u WC) doprostřed domu pro použití mj, na zalévání květin.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 A to asi plati když je kanalizace že? My budeme mít ČOV i když ale do budoucna pokud město zřídí kanaldu tak se musíme napojit. Takže v tu chvíli je to dobra připomínka.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?