Elektřina na stavbu dočasně od souseda

Ahoj, kdo jste byl při stavbě připojený na elektřinu souseda, jak jste to měli prakticky vyřešené? Počítali jsme s tím, že začneme až tak za 2-3 měsíce, ale nakonec se to nějak dalo do pohybu, takže ještě nemáme připojení od ČEZu a během 14 dní to těžko stihneme. U sousedů jsou zásuvky v kůlně, ale říkala jsem si, jestli je alespoň nevyvést nějak na dvorek k plotu, aby jim dělníci necourali po pozemku. Blbé je, že je to přes silnici (i když slepou a málo užívanou), takže kabel, který bychom si natáhli přes tu silnici do stavební boudy by tam taky nemohl být natrvalo. Zase si říkám, jak moc je při stavbě základovky potřeba elektřina... Díky všem za příspěvky
Odpovědět
Máme to takto. Jsem zrovna na stavbě tak jsem vám to vyfotila. Máme tam i vlastní hodiny.
Odpovědět
Co na to firma? Chce po Vás vůbec zajištění elektřiny? Na základovku nevím kde by potřebovali elektřinu, pokud pracují ,,rozumně".
Odpovědět
@peju Je to v návrhu smlouvy, ale je fakt, že už se předběžně domlouváme i na hrubé stavbě, tak možná proto...
Odpovědět
Pokud je silnice málo využívaná, neřešil bych to a kabel bych natáhl do kabelového přejezdu a nechal normálně ležet na silnici. Já prakticky celou stavbu udělal s bubnem a prodlužovačkou.
Odpovědět
Byl jsem na souseda napichnuty 3 roky. Koupil jsem na sbazaru starou rozvadecovou skrin s jisticemi a kabely, osadil novymi hodinami a soused si to pak nejak prepocital, co mu mam zaplatit. Jeste se u nej nejak premostilo ficko nebo co, a mel jsem i vlastni chranic, takze jsem jemu nemohl vyhodit ten jeho. Zespodu zasuvky 2 x 380V, 2x 220 V s různými hodnotami A. Celkem asi za 3000,- Nedovedu si predstavit ani zaklady bez elektriny.
Odpovědět
Jeste fotky. I karavan byl napojen.
Odpovědět
@davex S tím přejezdem mě to taky napadlo, jen jsem nevěděla, jak se to jmenuje, díky za tip 🙂 A na svém pozemku jsi to ukončil jak? V nějaké skříňce?
Odpovědět
@noemi77 Skříňka je to luxusnější řešení samozřejmě. A skříňka se svým elektroměrem je ještě lepší. Já to měl jinak, měl jsem u souseda za oknem garáže schovanou prodlužku na kterou jsem se vždycky napíchl. Já, nebo dělníci. Neměl s tím problém. Vše kromě čerpadla na sádrové omítky jelo na 230V, i míchačka, takže jsem prakticky 380V nemusel řešit.
Odpovědět
@davex My bychom mohli mít i těch 380V, ale je to prostě uvnitř budovy, no. Tak možná taky jen natáhneme prodlužky k plotu a nějak to zastříškujeme.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Dobry vecer, zrovna taky resime napojeni od sousedu, mame jiz postaveny dum ale bylo by potreba topit a eon nic 🤷🏻‍♀️ meli bysme od nej kabel z garaze cca 50 metru do skrine kde by byli hodiny co by pocitaly spotrebu ptz by byla ted nejspis vyssi skrz vytapeni. jaka prodluzka by byla vhodna ?
Odpovědět
@lukim přívod je potřeba navrhnout podle příkonu toho, čím budete topit. Takto Vám to nikdo nemůže odpovědět.
Odpovědět
@doog Jestli máte el. topení tak určitě to nebude na prodlužku. Nevím určitě ale asi bych ten kabel moc nevystavoval, nevím to přesně ale soused by neměl přeprodávat (asi ani i darovat) elektřinu sousedovy. Jestli se to někdo doví záleží jaké máte sousedy. Někteří dokážou udat i stavebníka že bydlí (přespává ) v nezkolaudovaném domě. Závist je někdy hrozná.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Ahoj všichni, ráda bych se zeptalana to připojení od souseda. Náš distributor, tedy jeho najatá firma děs a hrůza. Žádost o elektřinu 5/2021, už 2 krát přesunutý a prodloužený termín. Náš soused taky problém. Koupil barák a pak zjistil, že v domě nesjou hodiny, že byli odebrány již před několika lety pro neplacení. Žádost 2/2021, v srpnu vyměnili loni sloup a až teď došel dopis, že už ho připojí. No a my i když máme ten sloup do 50 m, tak zatím řešíme pokácení jednoho - tedy řeší ta projekční firma pro ČEZ a teprve se bude řešit společný souhlas s naším připojením a dalším sloupem. Jenže jsme už začali stavět a sousedka nám propůjčila přípojku, my jsme si dali hodiny a platíme svou spotřebu. JEnže stavba se protáhla a teď bylo třeba i temperovat a stoupla spotřeba a ona se bojí záloh a že jde o černý odběr. Tak jak to teda prosím je?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hankade:

Ahoj všichni, ráda bych se zeptalana to připojení…
@hankade jestli to chápu dobře tak z jejího domu máte přivedenou prodluzku k vám a u sebe máte podružné hodiny? Pokud to tak máte tak žádný problém není ano sousedka bude mít vyšší spotřebu a bude potřeba zvednout zálohy ale to je na vás jak jste domluvení na placení kolik platíte za kW jestli měsíčně jestli prispivate i na zálohy atd. O černý odběr se nejedná protože to jde přes její hodiny a pak je na ní co s tou elektřinou dělá.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od edison101:

@hankade jestli to chápu dobře tak z jejího domu …
@edison101 moc děkuji za odpověď. Myslím si to taky. Přece když děti staví na pozemku vedle rodičů tak to tak taky dělají a přece by je někdo nepokutoval, pokud spotřebovanou elektřinu normálně zaplatí. Brala jsem to jako sousedskou výpomoc a myslela jsem si, že to tak je i opačně. Chápu čeho se bojí, i když jsou její obavy neopodstatněné. Ale tak jako dobrovolně elektřinu dala, má právo ji odpojit. S tím se nedá nic dělat. Ale děkuji za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě mě napadá a když tak asi založím novou diskuzi. Jak se to dá řešit oficiálně? Může nějak oficiálně tohle soused poskytnout?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od hankade:

Ještě mě napadá a když tak asi založím novou disk…
@hankade oficiálně leda že si sepisete smlouvu kde napíšete třeba že sousedce budete měsíčně přispívat na zálohy 1000kc a že podle stavu podružných hodin zaplatíte spotřebovanou elektřinu v částce 10kc/kW/h. Stim jak casto se bude vyúčtování dělat. Ale to je čistě mezi váma aby měla jistotu že ji to zaplatíte. Nikoho jiného to nezajímá. když s tím půjdete třeba na ČEZ tak se budou na vás dívat jak na blázna.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od noemi77:

Ahoj, kdo jste byl při stavbě připojený na elektř…
@noemi77 Kolega v práci postavil celý barák až do fáze vyliateho anhydritu úplne bez prípojky. Všetky stroje na AKU a na väčši veci (omietky) centrála. Je to oser ale dá sa to.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?