Elektrosloupek více než 40A

Ahoj, dával jste někdo do RD elektroměrový sloupek pro 63A? Z jakého důvodu? Máme mít jistič 3 x 32A, ale doba jde rychle dopředu, tak si říkám, abychom to za pár let nemuseli předělávat... Díky
Odpovědět
Ak mas v plane instalovat nejaku rychlejsiu nabijacku na auta v dohladnom case, tak asi to zmysel ma, ale inak... neviem.
Odpovědět
omlouvám se, ale podle mého názoru je to hovadina. Většina lidí se snaží nějak šetřit na spotřebě, ale málokdo se věnuje problematice optimalizace využití instalovaného příkonu. Tzn. mít optimální "jistič" a mít co nejrovnoměrnější rozložení zátěží na fáze. Kdo z Vás to dělá? Zpravidla to někdo nějak napočítá, druhý zapojí a třetí v tom bydlí a dál nic neřeší. A platí. Spíš má smysl jít cestou co nejnižšího rezer. příkonu a případně zařízení pro řízení priorit. My máme 3x32A a platíme ročně pevně skoro 6 tis. jen za "dráty". Máme celý dům na elektřinu, ale dokážu si představit, že bych to dokázal předělat na 3x25A a v pohodě by to stačilo. Pár let zpátky tu byly snahy pořádně to všem nám osolit. Naštěstí to neprošlo. Jak píšete, tak doba jde rychle dopředu a opravdu se obávám, že se opět vrátí nápady enormních navýšení plateb podle "jističe".
Odpovědět
@deto_oesya To je přesně to, co mě napadlo. Nijak zvlášť po elektromobilu netoužím, ale kdo ví, co bude za 5 let...
Odpovědět
@noemi77 Změnit to jde vždycky. Já bych to neřešil. Jaký máte velký dům, že plánujete 3x32A?
Odpovědět
@davex Ten sloupek ale právě změnit nepůjde, až bude zabudovaný v plotě. Dneska mi psal známý elektrikář, že je jen asi o 600 Kč dražší než ten 40 A a je to jednorázová investice. Vnitřní vystrojení se tam zatím může dát stejné, jako by se dávalo do 40 A. Proč máme mít 3x32A... máme to ve smlouvě, navrhl to takhle projektant, dům je 150 m2 základová deska + 60 m2 parkovací stání s technickým zázemím, TČ a rekuperace.
Odpovědět
@noemi77 No, já nevím, podle mě by se sloupek měnit nemusel, jen vnitřní výzbroj a pak se platí jen za rezervovaný příkon, teda, tak jsem to měl já. Ale to je jedno. Mám domek větší, jistič 3x25A a nevím, co by se muselo stát, aby mi to nestačilo. Pokud máte TČ a v technickém zázemí nemáte nějaké soustruhy, frézky apod. 😄 tak se mi to zdá zbytečné. Pravděpodobnost souběhu všech zařízení doma je podle mě strašně malá.
Odpovědět
Jistic zbytecne premrsteny, projektant neni elektrikar, ja mam 3x20, pravda varime na plynu, ale planujem novou kuchyn, kde asi dame indukci a navysovat jistic v planu nemam to radsi osadim prednostni rele. Vypadek jistice za 3 roky ani jednou. Taky jsem nazoru, ze by vam klasika 3x25 stacila az nad hlavu.
Odpovědět
ved keby nabijali auta vsetky ,tak elektrarne trafi slak ,takže aby nabijanie bolo priebeznebude treba asi nejake zariadenie na pomale nabijanie
Odpovědět
Naprosto drtivému % normálních lidí stačí BOHATĚ 3*20A, za předpokladu, že v domě dělal elektriku rozumný elektrikář.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?