Filtrace dešťové a pitné vody.

Profilova fotka
Ahoj Jak filtrujete dešťovou vodu kterou používáte na splachování wc? Plánuji to takto: V retenční nádrži bude hrubý koš na vtoku do nádrže pak mám v plánu na sací trubku kde bude nasávat domácí vodárna vodu a z té se bude rozvádět jak na zahradu tak do domu voda dát také síto. Pak za tuto vodárnu bych dal soustavu filtrů např. toto https://www.obchod-vtp.cz/atlas-vodni... a z toho už rozvést normálně na rozvod k wc a na zahradu, budu mít šachtu betonovou pod zemí vedle retenční nádrže takže tam bude veškeré zázemí pro tento rozvod, vodárna+filtrace. Dále co se týče pitné vody tak bych chtěl v technické dát tu samou filtraci hydra trio samozřejmě dle rozboru vody, ono takhle má vůbec smysl si dělat rozbor vody když je to normální městský řád z vodojemů kde je zásobováno jak naše město ve kterém zatím bydlíme spolu s přilehlou vesnicí kde stavíme? Mluvil jsem z člověkem z vodáren a řekl my že je to zbytečnost že se ty filtry časem zanášejí a je to zdroj problému ale tak si říkám že je to snad o tom jak se k tomu člověk chová a buď ten filtr vypere po určité době nebo ho koupí nový. Díky za názory.
Odpovědět
Jestli chápu dobře, tak chcete instalovat na vodovodní řád od obce nějaké filtry? Na co? Pokud vám neteče z trubek často rez, kdy to klidně zarezaví WC mísu nebo ta voda nechutná po chlóru a popřípadně po tom, jak když člověk olizuje ocelovou trubku, tak bych filtr nedával.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Hned první řádek příspěvku: "Jak filtrujete DEŠŤOVOU vodu kterou používáte na splachování wc?"
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Ano na řád.. Na co? Na to se právě ptám zdali to má smysl a jestli to někdo má nebo ne. A taky na dešťovou vodu. Tam to smysl má.
Odpovědět
Profilova fotka
@sargic Jo ptám se i na tu dešťovku ale ta my je víceméně asi jasná, s tou pitnou vodou právě váhám, máš s tím taky zkušenost nebo jsi to neřešil .
Odpovědět
@jarin1 Pitnou filtrovat asi jen mechanické nečistoty, jestli je tam železo tak filtr pomůže ale vydrží tak do 1 roku. Určitě bych tam dal dvojitý, jeden mechanický a na druhém můžete testovat hrubší jemnější a nebo ho nechat prázdný. K té dešťovce, určitě odfiltrovat hrubé nečistoty a potom brát pokud možno vodu z míst kde zbytek bordelu bude usazený. Ten po čase odsát kalovkou. Potom už jen stejný mech. filtr jako na pitnou vodu. Možná berte to s rezervou by bylo dobré nějaké ošetření vody UV v nádrži, v létě by se mohla kazit. To ale záleží jakou budete mít zásobu a na jak dlouho. Když dokážete přivést opravdu čistou dešťovku do domu tak by to možná skousla i pračka, jasně paní to musí odsouhlasit. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel Jo to jsem si právě myslel že spíš jen ty mechanický nečistoty jelikož ta voda by měla být stejná co máme tady v bytovce, říkal my to vodák že to je společné a tady v bytovce s ní problém není jen občas byla cítit chlorem ale teď je zase klid kamenec tam není nebo je ale v malém množství. U té dešťovky s filtrací počítám každopádně navíc když to budeme používat na splachování kde jsou splachovače tak tam tu čistotu v podobě mechanických nečistot uvítám. To sání z nádrže bych asi řešil plovoucím sacím košem tak aby to nebralo bordel ze dna ale cca 10-15 cm pod hladinou. Ohledně pračky no to fakt záleží jak to dostatečně bude přefiltrované a spíš jde asi o to aby voda nezapáchala pak to nemá smysl moc. V okolí jsou stromy převážně břízy a ten pyl z nich je fakt všude takže tam se obávám spíše toho zápachu. Problém to napojit není budu mít rozdělovač a trubky z pex al pex takže mohu kdykoliv u rozdělovače napojit přes zpětné klapky a uzavírací ventily tu dešťovku. Žena to myslím nepozná jestli jí tam teče voda z řádu nebo dešťovky 🙂 Nádrž máme betonovou cca 50 cm pod terénem zásoba vody je ze střechy 200m2 a pak ještě přibyde pergola. Průtok tam bude jelikož bude zahrada tak je možné že bude jí i málo.
Odpovědět
@jarin1 Na řád je to zbytečné a neznám člověka, co to má.
Odpovědět
@jarin1 Když bude takové léto že chčije a chčije tak bude vody dost. Nevím čím zabránit aby voda nesmrděla, někde se poptat na tu UV lampu, ne u prodejce, ale čisti se s tím i nějaká jezírka. Asi by ta lampa nemusela běžet stále. Ta voda pro tu pračku by nebyla tvrdá to by znamenalo i méně chemie/prášku taky není zadarmo. Osobně dešťovku nemám ale používám neodymový magnet před pračkou s jakým úspěchem nevím.
Odpovědět
@vladimir_sacha Já zase neznám rodinný dům kterému lítá 3x50A jistič.
Odpovědět
@jarin1 Na vodu z řádu mám filtr Honeywell FF06 https://www.bola.cz/vodni-filtr-pro-s... Po dvou letech jsem ho čistil - něco malo tam bylo. Na dešťovou vodu mám koupený Honeywell FF60 https://www.bola.cz/triplex-jemny-fil... zatim ale není v provozu, takže zkušenosti nemám. Známý používá tuším FF20 a je spokojený.....
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Já právě ano mají to také ale jen filtr na hrubé nečistoty a viděl jsem jich i více jenže to se vše odvíjí od čistoty a obsahu látek ve vodě.
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos Děkuji za typ vypadá to slušně i ta cena je příznivá. Co jsem se dočetl od výrobce tak na tu vodu se snad můžou párkrát opláchnout a po určité době koupit nový když už nejde oplachovat.
Odpovědět
Článek se načítá
@jarin1 Najde se toho mnoho co se dá použít. https://www.cistavoda.cz/univerzalni-... https://www.aquatopshop.cz/Vodni-filt...
Odpovědět
@wpavel Tak asi máte u vás v oblasti jiné stavební návyky, my na 100m2 hospůdku taky dáme větši, 3x32A, respektive už je tam a topení bude maximálně 10kW soudobě odebírat, at je rezerva.
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos Ještě se zeptám máš mezi filtrem a trubkami flexi hadičku dle jejich návodu? já jen že jsem to někde vyčetl že pokud je vedení neboli rozvod trubek a filtr upevněn tak se to nemusí.
Odpovědět
@wpavel tak jasně, že jí zkousne pračka. To je nejlepší voda na praní, protože je naprosto nejměkčí, to na vypraném prádle opravdu poznáte
Odpovědět
Profilova fotka
@petros4 Je to tak zde na to jsou diskuze že je to výborná voda. Jen pár lidí si stěžovalo že jim pak prádlo smrdělo jiný si to vychvalovali těch byla převážná většina.
Odpovědět
@jarin1 Proto jsem psal zjistit co způsobuje ten zápach a jak se tomu bránit.
Odpovědět
@jarin1 Montáž dělal vodař, takže si nejsem 100% jistý jestli tam je, ale spíš bych řekl že není. Úplně si nejsem jistý co je tou flexi hadicou myšleno a v navodu jsem taky nic takového nenašel.....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem. @beremese336 Zatím nic jěště jsme se k tomu nedostali. až to budu řešit tak se ozvu. ale díky za odkaz🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?