Kolik stojí připojení na inženýrské sítě?

Dobrý den, Prosím o info kolik cca stojí připojení na elektřinu, vodovod, kanalizaci. Dům bude ve vzdalenosti 12 metrů od cesty, kde jsou sítě, respektive jsou přes cestu. Děkuji za info
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@tommik23 pokud můžeš cestu překopat, tak pár tisíc, pokud ne a bude potřeba podvrtat i pro kanalizaci, tak pár desítek tisíc....
Odpovědět
taky záleží na druhu kanalizace, na tom jestli je požadována vodoměrná šachta, nebo nemusí být, já si spočítal, že to budu mít kolem 100 000 komplet a firma mi to nacenila na 120 000..
Odpovědět
@plaintruth @petrsv1000 díky za info ;-) Takže se člověk pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Kolem 100 tis.se bavíme kompletní inženýrské sítě nikoliv jenom kanalizace...
Odpovědět
@tommik23 ano komplet všechno
Odpovědět
Profilova fotka
@tommik23 jak říkám, záleží na silnici.... a třeba i na té šachtě jak vodoměrové tak kanalizační a také el. pilířku. Já měl vše na hranici pozemku, k domu cca 10m a stálo mě to do 10tis matroš a vybagrování za naftu...
Odpovědět
@petrsv1000 když jsi koupil pozemek, tak jsi neměl ještě tzv.antoníček na pozemku nebo se pletu? Sorry, za hloupé dotazy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tommik23 v poho :-) jojo já ho tam měl, jen jsem se napojil kabelem... http://www.modrastrecha.cz/blog/petrs...
Odpovědět
@petrsv1000 projektant asi bude vědet víc než já a snad bude mít i hrubou představu co to bude stát. Já na budoucím pozemku mám trávu a stromy. Inženýrské sítě na silnici. Jedná se o novou ulici, kde pomalu probíhá výstavba. Z uzemního plánu nejsem schopen vyčíst zda musím přes silnici či nikoliv.
Odpovědět
@petrsv1000 dívám se, že jsi stavěl s RDR, taky jsem s nimi v kontaktu, ale ještě jednám s MS Haus a Atriem...
Odpovědět
Profilova fotka
@tommik23 Tak pokud jde o novou ulici tak předpokládám, že sítě budou na hranici pozemku, u nás to vypadalo takto : http://www.modrastrecha.cz/blog/petrs... jo projektant by měl něco více vědět. Jojo stavěl sem s Rýmařovem a jsem spokojený ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 kde na netu mohu najít info o tom, kde přesně inženýrské sítě jsou. Zatím nachazím jen to, že jsou na silnici, která vede kolem parcely, ale nevím jestli na jedné či druhé straně. Info od místních obyvatel se různí...
Odpovědět
@petrsv1000 jedná se o staronovou cestu, jak vzniká výstavba byla i cesta opravena, ale jinak tam byla od nepaměti
Odpovědět
Článek se načítá
@petrsv1000 asi to nevyřešíme, nejlepší bude obrátit se na SÚ. Nicméně ještě jednou díky za info ;-)
Odpovědět
Přesnou polohu kanalizace a vody zjistíte podle umístění poklopů a hlavních uzávěrů... Jinak jestli už nemáte udělanou odbočku z hlavního řádu, tak počítejte ještě s poplatkem za připojení. U mě jen poplatky dělaly 21tis voda a 7tis kanalizace.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied 21 tis z a připojení vody ? :-. vodu jsem si natáhl sám, pak přijel technik z VAKu a za 1200,- připojil vodoměr, to je vše, kanalizaci jsme připojili s vodákem taky sami. @tommik23 jo na SÚ by měli být chytřejší ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 ano, 21tis byla platba VAKu kterou nikdo jiný dělat nesměl (navrtání potrubí, osazení vodoměru, a geo zaměření obou přípojek...) celá akce netrvala ani 30minut. Za navrtání kanalizace 7tis, a 15minut práce. Takhle se vydělává... Jinak celou akci přípojek mi VAK nacenil na 150tis bez DPH. (vodoměrná šachta, kopání ve vozovce, protlak 5m, ty jejich poplatky, uvedení do původního stavu, dopr.značení, atd.) Nakonec jsem si to udělal sám a dostal se komplet na 51tis. Ale tím sám myslím i protlak a asfaltování vozovky... Počítám že ve Vašem případě se ale nedělalo navrtání hlavního řádu, ale jen napojeni na připravenou odbočku.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied tak to je fakt síla... jojo my měli odbočky připravené, na hranici pozemku, tj šachtu na vodu i kanalizaci, jen se napojit...
Odpovědět
@petrsv1000 @requied u nás inženýrské sítě vypadají takto viz.obrázek. Parcela č.: 30 ( žlutá barva ) je můj pozemek. Zřejmě bude nutný protlak, cesta je nová. Vodovod mám na hranici pozemku, dál potřebuji kanalizaci a elektriku.
Odpovědět
@tommik23 také jsem měl vodovod u sebe a kanalizaci na protější straně. Navíc u mě vede kanalizace přímo ve vozovce, takže jsem musel kopat v asfaltu. A nesměl jsem silnici překopat celou, protože se jedná o hlavní tah s celkem velkým provozem. Nějaké fotky z realizace jsou v albu tady na střeše, případně komplet je tady: https://drive.google.com/drive/folder... přípojky začínají fotkou xxx602.jpg
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Jste tu prosím ještě někdo aktivní a ochotný trochu poradit? Díky moc
Odpovědět
@requied já to mám obráceně voda je na druhé straně kanalizace kousek.Můžu se zeptat jak to vyšlo finanačně?Mně jeden stavitel řekl voda 300 000 Kč a kanalizace 150 000 Kč,tak to stavět nebudu.Díky
Odpovědět
@roomca vak mi to nabídl za 150 +DPH. Nakonec jsem to svépomocí udělal za 41tis včetně DPH a z toho byl 27tis poplatek za připojení.
Odpovědět
tak už mám domluveno přívod od někoho jiného a bude to stát 150 000 Kč i tak ušetřím,plyn zavádět nebudu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobry den.Mohl by mi prosimvas nekdo poradit,jaka je zhruba cena za vedeni inzenyrskych siti (voda el,a mozna ply).Kupuji pozemek bez pripojky el vedeni. Sloup el.vedeni je zhruba 50m od meho pozemku a pak treba vest zhruba jeste 100m k nove vybudovanemu domu.Voda by mela byt u hranice pozemku takze by se vedla zhruba 100m. Dekuji za info
Odpovědět
@klega75 elektřina klasika - 12,5tis + cca 13tis za druhý sloupek na hodiny
Odpovědět
@klega75 Hezky dobry den, voda u nas- privedeni k hranici pozemku cca 10 m( bylo nutno prekopat kousek silnice-uzaver byl v 1/3 silnice- mala slepa ulice- delala firma) cena: 100 tis pro dva domky a dve vodovodni sachty, plyn jsme nedavali pripojka nam byla nacenana na 300.tis. kdybysme nemeli pozemek gratis- nesla bych do toho, zasitovat pozemek( i kdyz teda pro dva domky, k dceri byla jen mala odbocka) k nam je to 42 metru: eletrika, kanalizace, voda, opticky kabel , nas vyslo na 350.000 a od hranice pozemku to bylo vse svepomoci Moje rada: zazadejte co nejdrive CEZ, cekacka standartne 18 mesicu, priserny STAT VE STATE...
Odpovědět
@klega75 Od hranice pozemku 100m k domu je pořádná štreka! Sítě se tím dost prodraží a napadá mě ještě jedna trochu nesouvisející otázka. Víte, že pokud vám mají normálně povolit stavbu, pak musí být ve vzdálenosti max. 50 metrů od ní zpevněná komunikace? Budete muset zbudovat cestu i na svém pozemku a to může být stejně drahé, ne-li dražší než inž. sítě. Začít budete muset projekty a povolením, to je asi levnější řešit v rámci projektu domu, jinak počítejte s nákladem cca několika jednotek tisíc. Co se vody týče, vodárny nechtějí žádné velké poplatky a žádost je vyřízena poměrně rychle. Jen netuším, jak se budou stavět k tak dlouhé přípojce. Asi budou souhlasit, ale vodoměr budou chtít určitě hned u řadu a tedy asi u hranice pozemku. Vodoměrná šachta vás vyjde na cca 5-7 tis. a pak vlastní vedení. Firma si vezme i 1000/metr. Svépomocí cca 3-4hodiny práce bagru á 800 Kč, (hadice) trubka na vodu cca 50/metr, fitinky a ventily na konec (pár stovek až tisíc) a auto písku na zásyp cca 1500-2000 i s dopravou a pak už to jen natáhnout a výkop zasypat. Odhaduji, že s nějakou režií a vlastní prací se do 20-25 000 vejdete. Co se el. týče je výše zmíněných 12,5 t. jen poplatek za rezervaci příkonu 3*25A (1A za 500 Kč). Je otázka dohody s provozovatelem sítě, jestli a kam je schopen vám jí co nejblíže dotáhnout a kde bude chtít umístit hodiny. Ta výše uvedená lhůta je fakt. V krajním případě až 18 měsíců čekání. Zpravidla ale, do délky 50m přípojky jdou náklady za ním a vy začínáte platit až od tohoto bodu. „Budka“ na elektroměr a jistič se dá koupit plastová, vyzdít z porobetonu nebo nechat udělat nějakou „dizajnovku“ od několika málo tisíc do spousty peněz. Chráničku s odpovídajícím vodičem pořídíte (trochu hádám) do cca 150-200/metr. Bagr a písek bych spojil s vodou. Cena za 100m i s platbou za rezervaci příkonu by se pak dala udržet do 50 000. Plyn bych, pokud to opravdu není potřeba, vůbec netahal. A pak je otázka, co kanalizace. Existuje v tom místě vůbec možnost se napojit nebo bude potřeba řešit jinak? Po zkušenostech bych to považoval za velmi důležité. Řešit to domovní čističkou nebo vyvážením jímky je velmi nákladné a problematické.
Odpovědět
@jiri_1477 Dekuji vam za vase informace.Popravde ziju v zahranici uz delsi dobu a budeme se vracet.Ceny zjistuji,protoze jsem pani navrhnul zhruba o 500 000 mensi cenu za tento pozemek kvuli temto komplikacim a snazim se zjistit,jestli se do toho vlezeme.Tak doufam,ze po vasem propoctu, krom teda prijezdove cesty,ktera je 50 metru se do vseho toho vlezeme.Plyn tahat nebudeme a kanalicaze bude privedena na hranici pozemku kde my budeme muset tahat kanalizaci jeste zhruba takovych 50m. Mejte se hezky a jeste jednou diky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, mám v oku pozemek, nicméně voda, elektřina, plyn a kanalizace jsou od něj vzdáleny asi 40m od sjezdu z komunikace, nevíte kolik by to mohlo zhruba stát dotáhnout k pozemku? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Cena je ho proměnlivá, protože spoustu věcí si člověk může udělat sám. Třeba výkopové práce, které v dnešní době mohou stát opravdu hodně, tak se dá pořád sehnat někdo, kdo to udělá za dobrou cenu. Hledal jsem někoho na výkopové práce v Ostravě, takže opravdu vím o čem mluvím. Domluvil jsem se nakonec u zemnipracehned .cz, protože mají dobrou cenu a hlavně jsem nemusel čekat dlouho na realizaci
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?