Nosnost Ytongu 75 - jak na tom drží kuchyně?

Dobrý den, nenašla jsem kategorii pro příčky a vnitřní nenosné stěny, tak to dávám sem, protože se to týká rozvodů. Až dlouho po nastěhování a převzetí stavby jsem zjistila, že kuchyň máme obezděnou Ytongem o tloušťce 75 mm. To by mi tolik nevadilo, ale on je navíc dole nejméně způlky podřezaný odpadem a vodou, takže drží spíš klenbou, řekla bych. Je zpevněný armovací tkaninou po celé ploše, na druhé straně pak drží lepidlo s obklady sprchového koutu a WC). Výrobce u tohoto typu výslovně píše ať se to neoslabuje "drážkováním", a nesmí tam být žádné vodorovné síly. Naopak zase v mnoha diskusích píšou lidi, že jim na tom visí kuchyňské linky, a bez problému. A tento problém právě řeším, totiž zda mám linku o váze asi 20 kg nechat pověsit. Není mi jasné, proč to lidi dělají, když se to nedoporučuje. Manžel si myslí, že armování s obklady na druhé straně a rozepření do stran (příčka ve dvou místech navazuje na další zdi) to jistí, ale já jsem takový srabík... Stavební firma mi řekla, že to problém nebude. Nejde mi o to, že to pak opraví, ale už nechci doma žádné sekání a opravování, jestli mi rozumíte...
Odpovědět
No já dával 125 mm Odpad, který má 50 mm zapustit do stěny 75 mm a pověsit na to skříňky a pak tam naskládat všechno nádobí to bych neriskoval, i když si myslím že to nespadne časem se na zdi udělají praskliny. Kdo to projektoval takovou příčku bych si nikde nedal.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?