O jaké el. vedení přes pozemek jde?

Dobrý den, může mi někdo prosím říct, o jaké jde vedení na fotografii? Ani nevím jestli to takto lze říct, ale tak snad ano... A jaké z tohoto typu vedení vyplývají restrikce pro majitele pozemku? Děkuji.
Odpovědět
Pozadejte si CEZ o sdeleni existence siti https://geoportal.cezdistribuce.cz/ge... Prijde vam situacni vykres. Odstupove vzdalenosti jsou dle normy nebo pozadavku vlastnika.
Odpovědět
To foto v malém rozlišení, ale když jsem si to přiblížil, vypadá to na starý třífázový rozvod - tedy 230/400 V ( nevidím řádně na vodiče a izolátory ) ještě je tam prověšený nějaký kabel. Kdyby to byly sloupy el. vedení VN - izolátory by byly větší a nemohl by tam být zavěšen ten kabel. Povinnosti - při vedení elektřiny přes cizí pozemky ať už sloupy, či kabely v zemi se zřizuje věcné břemeno ve prospěch majitele - provozovatele sítí, z toho pak vyplývá údržba ( řezání stromů a pod. ). No a přo majitele pozemku, či případného stavitele tam vyplývá dodržení odstupových vzdáleností od stavby. Ty jsou dané dle toho kterého vedení - obyčejný rozvod NN - malé odstupy, VN větší odstupy.
Odpovědět
Děkuji, žádost jsem podal.
Odpovědět
@franti_p Děkuji. V katastru nemovitostí u daného pozemku žádné věcné břemeno není uvedeno.. Staré třífázové vedení jak jste napsal, spadá, předpokládám pod nízké napětí se vším co z toho vyplývá. Je to tak? děkuji.
Odpovědět
Pokud je to opravdu vedení NN, tak tam samozřejmě platí to co je stanovené k NN vedení - viz např. odkaz https://nizkovice.cz/prilohy/1567/E.o... jak jsem koukal NN vedení nemá ochranné pásmo ( to jinak je s tím vedení VN ( nebo VVN ) jak je vidět na foto vzadu, tam je to o něčem zcela jiném. Dneska se už takovéto vedení NN nebuduje, většinou se to dává do země ( často při rekonstrukci i takováto stará vedení ), dřív se také nějaká věcná břemena moc neřešila, navíc lidi potřebovali přípojky, tak byli rádi za připojení i když měli na zahradě sloupy. jinak jak radila puhelin, můžete udělat dotaz na stránkách cezdistribuce ( vyplnění trvá chvilku ) a přijde Vám jaké sítě na pozemku máte. Přijde Vám to elektronicky a budete vědět přesně co tam máte.
Odpovědět
@franti_p Dobrý večer, už mi to od nich i přišlo - to byla nezvyklá rychlost.. Je to jak říkáte, nízké napětí v podstatě asi bez omezení.. ještě se zeptám - nevíte co znemaná to slovo "střet" na obrázku? Ještě jednou díky..
Odpovědět
@otofon Chodi to automaticky, nikdy to neobsluhuje. Ale kdybyste potreboval smlouvu s nimi, tak je to razem klidne i na 3 mesice.
Odpovědět
@otofon Stret znamena jen to, ze na pozemku se nachazi ta podzemni a nadzemni sit NN, tzv. ze pozemek je ve stretu se siti. Kdybyste na tom pozemku staveli, bude se vam CEZ k te konkretni stavbe vyjadrovat (ve vztahu k jejich sitim, ochrannemu pasmu apod.).
Odpovědět
@puhelin Aha, díky, už tomu rozumim.. 😄
Odpovědět
to je Čez vedenie a to neni kabel ale privod od nejakeho trafa na posilnenie siete aby sa volty nestracali 400ú230v
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?