odvod kondenzátu pod čerpadlem

29. lis 2022130

Nemáte tip, jak vyřešit odvod kondenzátu z tepelného čerpadla? Na netu jsem nic nenašel a zatím mi jen radili, dát tam perforovanou trubku, to jsem moc nepochopil.

 • @jose10r  No buď napojit na kg potrubí a nechat odtéct do retenčky nebo do vsaku pokud je ale měl by být v trubce odporový drát kvůli namrzání, já to řeším zatím vsakem pod čerpadlem. udělal jsem na základu takovou vanu z asfaltového pásu aby voda nešla k domu takže by měla odtéci směrem od domu a tam se vsáknout samozřejmě mám kamenné lože pod čerpadlem a před ním bude také. Zatím čerpadlo nejede ale cca týden a bude makat.

 • Máme svedeno do retenčky. Výrobce uváděl, že v některých dnech může být množství kondenzátu i 50 litrů. Máme navíc jeden svod asi 3 metry od čerpadla, tak jsem to stáhl rovnou dokupy do retečnky. Součástí jsou 3 metry topného kabelu, který jsem natáhl do potrubí kam to dosáhlo. Zatím bez problému, udělal jsem si tam i malý revizní otvor, než vstupuje potrubí do země, kdyby náhodou, aby se to dalo zkontrolovat či propláchnout.

  Pokud máte možnost, řešil bych to podobně, těch pár metrů trubek nic moc navíc nestojí a máte klid. Vsak přímo na místě je samozřejmě možnost, první rok provozu jsme to tak taky měli, než se dodělával terén a také s tím nebyly problémy. Já ale když můžu někde nabrat vodu navíc, beru vše 🙂

 • @peju  no já mám odvod do retenční nádrže, ale nevím, jak to sbírat pod čerpadlem, protože ten kondenzát nekape v jednom místě.

 • Sponzor fóra
 • Udělal bych štěrkovou vsakovací jámu s drenáží.

 • @jose10r  k čerpadlu by měly být ucpavky na otvory kde volně vytéká kondenzát a k tomu by měla být taková redukce, my ji tam máme k LG.

 • Aktuálně mám vsak, ale budu to příští sobotu překopávat a svádět do retenčky. Vsak nestíhá, té vody je opravdu hodně. Ale nemám ho nijak velký.

 • @jose10r  

  Tak to nevím, my to u IVT venkovní jednotky máme svedeno do odpadní trubky, kterou jsem přes redukce rovnou napojil na 110 KG, která se pak napojuje do 160 KG co máme na svodech.

 • V plánku který se týká podstavce pod tČ máme uvedenou trubku DN 125 pro odvod kondenzátu - tato bude napojena do retenční nádrže, která má přepad. V plánku je dále uvedeno, že všechna případná kolena uvedené trubky mají mít kolena - zahnutí max. 30 stupňů.
  S instalační firmou jsem domluven, že při instalaci KG trubek od svodů ze střechy do nádrže do uvedené trubky sami napojí vedení odvodu kondenzátu, protože se to prý do té trubky docela špatně dává, takže to nechám na instalační firmě. Je to vedení jehož součástí je i topný kabel.
  Vy máte přípravu - trubku více vepředu, v plánku ji máme v zadním levém rohu, instalaci odvodu kondenzátu Vám dle mého měla udělat - či alespoň nabídnout firma, která Vám čerpadlo montovala - měla by tam být i ten topný kabel, který má zabránit zamrznutí odvodu kondenzátu v zimě.

 • @jose10r  udělat vaničku vyspadovanou k odtoku

 • @vladimir_sacha  to mě napadlo a nevím jak. Asi koupím plastový odvodňovací žlab. Dole je taková lišta, ze které to stéká nejvíce, tak to bych pokryl žlabem svedenym do té trubky.

 • @jose10r  
  Tak jde o to jestli tu vodu vyloženě potřebujete...

  Pokud by byla k ničemu tak ať klidně nadále kape k tomu domu, ničemu to nevadí

 • @vladimir_sacha  já tu vodu nepotřebuju, jen že to je kolem 0°C až 50l denně. Jako 3 měsíce zpět jsem nechal téct na zahradě 8h vodu, asi 15000l a taky se nic nestalo.

 • @jose10r  
  To se vsakne a nebude to ničemu vadit, aspon nevyschne zem pod základy a beton

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat