Otvor do plastové studniční šachty

Mám plastovou šachtu a potřebuji přes její stěnu protáhnout dodatečnou větev vody (buď vodovodní hadice či PPR systém), je problém prostě vykružovákem vykroužit otvor? Nepopraská stěna šachty? Šachta je samonosná. Dále by mě zajímalo jestli někdo neviděl nebo neví, jestli se nedělá nějaká "průchodka", kterou bych do vyvrtaného otvoru vložil a z obou stran dotáhnul šroubem, aby se ten otvor zpevnil a šla například na závity na koncích "průchodky" přidělat přes redukci hadice/PPR.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: s tou dírou nevím, záleží na tom, jestli je v tom plastu pnutí. Kdyby nebyla jiná možnost, zkusil bych místo na díru nejdříve nahřát a sledovat co to dělá, jestli se to boulí atd, a když nic, tak opatrně vyvrtat. Jinudy ta trubka vést nejde? Průchodky se určitě dělají, i se závitem , v instalatérských potřebách, jen nevím do jakého průměru. Já jsem kdysi použil průchodku s venkovním 1/2 závitem, tak vím, že to existuje. Nebo existovalo, dneska nevím, pokrok jde kupředu.... :-)
Odpovědět
@slabici No, někde ten otvor udělat určitě potřebuju, maximálně si můžu vybrat jestli ho dám níž nebo výše. Samozřejmě, ideálně aby byl otvor v rámci možností těsný.
Odpovědět
@slabici Vidíte, teď mi to Google našel, prostě průchodka 1/2" https://www.vasetopeni.cz/plast-proje... Něco jako tohle bych asi použil.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?