Povolení dům +cov

Prosím má někdo zkušenost Budu žádat o společné povolení na dům i čov. Bude mi stačit podepsání situační vykres sousedy a nebo musím mít podepsaný i nějaký situační výkres z projektové dokumentace na cov děkuji mnohokrát
Odpovědět
Pokud budete žádat skutečně o tzv. společné povolení, tak žádné souhlasy sousedů nepotřebujete. O společném povolení se ze zákona vede příslušné správní řízení, ve kterém jsou sousedé účastníci řízení a v tomto řízení mají právo své případné požadavky a námitky uplatnit. Takže pokud byste i souhlasy měli, jsou Vám k ničemu, protože v řízení mohou sousedé uplatnit cokoliv jiného, klidně i nesouhlas.
Odpovědět
Prosím a nevíte jak by bylo lepší zadat. Potrebuji od jednoho úřadu územně plánovací informaci. Když jsem tam dával projekt s jimkou bylo mi to smeteno ze stolu že tam musí být cov. Takže teď mám vyhotovení projekt na cov. A nevím zda je lepší postupu společným povolením nebo je jiná cesta. S podpisy sousedů není problém. Tento jde o to že od toho úřadu potřebuji tu územně plánovací informací a pak to teprve mohu dát na úřad stavební 🥵🥵🥵🥵spadam pod dva úřady a každý dělá něco jiného. Dekuji za jakoukoli radu
Odpovědět
Trochu Vám nerozumím, co myslíte tím, jak by to bylo lepší zadat. Jako komu? Co se týká té územně plánovací informace, tak tu určitě nepotřebujete, to je jen prvotní, resp. orientační informace pro umístění stavby. Nemáte na mysli závazné stanovisko orgánu územního plánování? Protože to je zapotřebí vždy, bez toho Vám to stavební úřad shodí ze stolu. A protože ČOV je podle zákona vodní dílo, potřebujete k tomu ještě i povolení nebo závazné stanovisko (podle toho, jaký povolovací postup zvolíte) vodoprávního úřadu. Já bych Vám doporučil, abyste zašel na stavební úřad a domluvil se s nimi, jaký postup bude pro ten Váš konkrétní případ, s ohledem na možnosti vodoprávního úřadu, nejvhodnější.
Odpovědět
Omlouvám se ano závazne stanovisko. Ano musím tam zajít. Šlo mi o to zda se to celé nedá udělat jako ohlaska. Ptze pokud to takhle podám na jeden úřad kde to bude ležet určitě 2 měsíce. Poté budu must na ten druhý a tam to bude muset jít prez stavební povolení a to se protáhne 🙄... Myslel jsem si zda se to nedá urychlit.
Odpovědět
@sonyhonza Úplně Vás také nechápu, ale napíši, jak jsem to měl já, protože jsem spadal, také pod 2 úřady, okresní město a obec. Na okres jsem žádal u závazné stanovisko na územním plánování a na životním prostředí. 2 žádosti, ne koordinovane, protože mi řekli, že žádosti zvlášť jsou do měsíce. Poté jsem podal ohlášku na ČOV na vodopravni úřad na okres a zase měsíc, pak jsem to nesl na obec na společné ohlášení stavby. Během stanovisek a ČOV jsem vyřídil, sjezd, sousedy, sítě, hasiče, hygienu atd...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?