Přípojka el. sítě na hranici pozemku

Dobrý den, bourám starý dům, který má pojistkovou skříňku v obvodovém zdivu a ČEZ mi slíbil uskutečnit přeložku na hranici pozemku, až budu mít připravený sloupek na hranici pozemku. Můj dotaz je, zda budu pro nový sloupek s el. hodinami potřebovat nějaké administrativní povolení od stavebního úřadu, tj. ohlášení, stavební povolení, apod? Druhý dotaz, jakým způsobem se můžu připojit k el. energii, když mám k dispozici pouze ten sloupek na hranici pozemku. Např, staveništní rozvaděč, tj. hledám způsob, který bude administrativně a technicky co nejjednodušší.
Odpovědět
Manžel elektrikář odpovídá:1.ne, nepotřebujete, o vše se postará ČEZ, vy mu jen podepíšete věcné břemeno. 2.ano, staveništní (zrevidovaný) rozvaděč.
Odpovědět
@norikakaa Dobře děkuji. A ten staveništní rozvaděč dodá ČEZ , coby provozovatel sítě? Nevíte cca kolik to stojí a jak dlouho trvá od žádosti po dodání? Děkuji
Odpovědět
@stavebnik1974 staveništní si zařizujete sám. Nám sehnal přímo elektrikář, kterého jsme si na to našli. Celková cena cca 30tis.
Odpovědět
Ještě dodám, že ta cena je včetně práce a všech potřebných ,,krabiček"
Odpovědět
@stavebnik1974 zítra se optám manžela. Teď už spí. Jinak mrkněte třeba na bazoš,tam seženete hromadu staveništních rozvaděčů.
Odpovědět
@norikakaa Dobře děkuji za radu.
Odpovědět
@kackabis To znamená, že se teda laicky řečeno "píchne" kabel od stav. rozvaděče do sloupku el. energie? S tím je asi třeba počítat během výstavby toho sloupku? Možná to zní hloupě, ale nemám se koho zeptat, omlouvá se. Díky Viktor.
Odpovědět
Tak my kupovali za 6000,- rozvadec. Co se týče doby, je to různé. Musíte prý mít nejdříve smlouvu s Čezem na odběr, třeba 25 amp. a zaplacený ten poplatek. Pak jim musíte předat revize a teprve pak vám dají elektroměr.
Odpovědět
Je třeba požádat o připojení u ČEZ - ten pak zajistí přivedení el. připojení k pozemku - zaplatí se poplatek za připojení - rezervovaný výkon ( za 25A jsem platil asi 12.500,, za 20A to bylo asi 10.000,-Kč ) od žádosti do té doby než tam ČEZ udělal přípojku to trvalo cca 3/4 roku ( ČEZ si zajistil projekt, povolení, já podepsal věcné břemeno / sloupek umístěn na hranici pozemku směrem do mého pozemku /, pak samotné vybudování zadal ČEZ externí firmě ). Pak jsem si nechal na místo osadit vlastní přípojný rozvaděč - je na 2 elektroměry, na zadní straně je připevněna el. rozvodná krabice se zásuvkou 400V a 2x 230V - ty budou sloužit ke stavbě ( cena za sloupek s elektroměry - asi 24.000,-Kč včetně práce od firmy ). Ten pravý je od ČEZ, ten levý vlastní s elektroměry.
Odpovědět
Ta firma co osazovala ten levý rozvaděč - sloupek, dodala komplet elektrickou revizi, s tou na ČEZ požádat o připojení ( musí být uhrazený ten poplatek za připojení - rezervovaný výkon ) a ČEZ potom osadí elektroměr a zprovozní to - to už je v řádu dnů.
Odpovědět
Teď si ten Váš popis čtu znovu a Vy, pokud to dobře chápu na pozemku elektřinu máte v nějakém rozvaděči, který byl umístěn na domě. Tedy tam je asi trošku jiný postup - Vy už tam přípojku máte. Vám už jde pouze o to, že potřebujete nový sloupek s elektroměrem a nové přípojné vedení. Domluvil bych se s ČEZ jak to přesně chtějí, mají obchodní kanceláře, nebo se jim dá zavolat a zeptat se. Jde o to, odkud je zapojen současný přívod do rozvaděče na domě - z tohoto místa by se pak vedlo nové vedení do Vašeho rozvaděče s elektroměrem, tedy by tam nebyl umístěn ten pravý přípojný rozvaděč - viz foto.
Odpovědět
@franti_p Díky za podrobný popis. A ten levý sloupek je tedy ten staveništní? A na ten jste si musel udělat projekt zvlášť? A po dokončení stavby jej zdemontujete? K čemu potřebujete dva elektroměry? Děkuji Viktor.
Odpovědět
Článek se načítá
@franti_p No oni mi řekli, že budu realizovat tzv. přeložku. To jest, že zdemontují kabel, který jde od sloupu vedení do pojistkové skříňky ve zdi domu a ve stejný termín mi dají kabel od stejného sloupu el. vedení do připraveného rovaděče na hranici pozemku - což je něco jako jste dal na foto. Jde mi hlavně o to , abych se z toho mohl píchnout na staveništní rozvaděč, abych mohl začít stavět barák a nemusel míchat maltu lopatou v kolečku 🙂
Odpovědět
Jak jsem napsal - na zadní straně toho sloupku je zabudovaná taková malá skříňka s vlastním 3 a 1 fázovým jističem a zásuvkou 400V a 2x230 V - z této se jde napojit pro potřeby stavby. Tuto malou rozvodnou krabici lze pak případně demontovat / po výstavbě si ji asi dám do garáže / a otvor v zadní stěně rozvaděče zaslepím, nemělo by to tam asi pak už využití, to se budu moci napojit z garáže, ale lze to tam i nechat a používat na zahradu pro připojení. Foto posílám v příloze.
Odpovědět
Jinak rozpočet na skříň pro 1 elektroměr s tím zadním připojením činila něco přes 17.000,-Kč - viz obrázek, já jsem ale potřeboval sloupek pro 2 elektroměry / budeme stavět dvojdům / a ten stál něco přes 24.000,-Kč.
Odpovědět
Původní rozpočet na pilíř
Odpovědět
@franti_p Super , díky za vyčerpávající info.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?