Přípojka na el.

Zdravím chtěl jsem se zeptat cenové rozpětí za přípojku na el. Mám pozemek kde není el. přípojka vzdálenost nejbližšího el. sloupku je cca 120m. Budu platit za sloupky nebo stačí el. skříňka nebo obojí? Pokud budu tahat el sloupky ke mě na pozemek, kolik toto asi bude stát? Pokud by bylo zájem o el. sloupek např. 3 lidi vedle sebe bude to hradit Čez? Nebo toto vše spadne na nás a budeme vlastnici a musíme si to na sebe nechat postavit. Děkuji za odpověď opravdu se v tom ještě nevyznám.
Odpovědět
Kontaktujte ČEZ s dotazem na možnost zřízení elektrické přípojky na vašem pozemku. Také jsme měli nezasíťovaný pozemek - tedy i bez elektřiny, v kontaktní kanceláři ČEZ jsem vznesl požadavek na připojení objektu k el. síti. Následně jsem požádal o připojení - ČEZ si nechal zpracovat projekt ( vše v jejich režii ), jejich přípojný sloupek - ve vlastnictví ČEZu je umístěn na hranici pozemku, proto jsem musel svolit s věcným břemenem. Podle toho jak silný chcete jistič - zaplatíte ČEZu poplatek - já u 25A platil asi 12500,-Kč, u jističe 20A asi 10000,-Kč ( mám tam dvě připojení na dva elektroměry ). ČEZ pak po schválení projektu zadal provedení prací externí firmě s níž spolupracuje, ta provedla zemní práce, položení kabelu, osazení sloupku, zapojení. Po provedení těchto prací jsem doplatil zálohu poplatku ( je možné zaplatit část poplatku a zbytek uhradit následně ). Do té doby jsem tedy ČEZu uhradil uvedený poplatek. Následně jsem nechal osadit svůj vlastní elektrický rozvaděč ( v mém případě na 2 elektroměry ) - včetně revize ( něco kolem 26.000,-kč - sloupek na 1 elektroměr je o něco levnější ) a požádal ČEZ o připojení. Oni pak osadili elektroměry a následně už platím zálohové platby dle výše odběru. Doba od podání žádosti o připojení do doby osazení jejich sloupku - asi 3/4 roku
Odpovědět
Jo a jinak ještě - v přibližně stejné době žádal o připojení i soused, z toho jejich přípojného sloupku jsme napojeni dva - v tom sloupku jsou dvě sady nožových pojistek. Takže pokud je vás tam více, tak by bylo dobré se předem domluvit a kontaktovat ČEZ společně.
Odpovědět
moc děkuji za info 🙂
Odpovědět
len pomaly-120m kabel to neni len tak hocaký to ziada projekt a viac odberatelov napojit sa ti čez povie kam
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?