Přivedení vody z vlastní studny za 154.000, je to ok?

Dobrý den, nechali jsme si připojit vodu z vlastní studny, v délce cca 50m ve svahu, konečná cena se nám zdá poměrně vysoká, (cena bez výkopu), zadával jste, prosím, někdo firmě podobnou práci? Na kolik to k porovnání přišlo vás? Možná je zde nějaký stavař, který by dokázal posoudit, zda je daná cena adekvátní úkonům... Velmi děkuji za všechny postřehy. :-) V soupisu prací, který jsme obdrželi stojí toto: - Natažení a položení vodovodní roury + izolace a izolační pásky a bindrů = 13 900,- - Natažení a položení PVC kabelu 5 x žíla = 17 560,- - Probourání stěny a podlahy v chatě a ve studni = 4 820,- - Spuštění a zapojení čerpadla,včetně čerpadla,zpětné klapky,kabelu,provazu,kolena,těsnící utahováky,odkalení,zapěnění,silnostěnné roury,plováku = 38 841,- - Montáž tlakové nádrže uvnitř chaty,včetně nádrže,tlakového budíku, elektrické krabice (elektronicky propojené s čerpadlem)na spuštění,kohoutů,silnostěných rour,tlakování,ovzdušnění,zapěnění,těsnící utahováky smičky na původní dárlink, = 39 850,- - Zapojení a dání do provozu Elektrického čerpadla a tlakové nádrže,včetně vodotěsné krabice,elektrikářských lišt, kabele 5 x žíla,vagovky,jistič a seřízení elektrické jednotky a stikačů = 27 550,- - Oprava uražené přepadové roury ve výkopu = 1 800,- -Doprava a přesun hmot = 9 500,- Cena celkem = 153 821 Kč
Odpovědět
Dobry odvar....
Odpovědět
Profilova fotka
@jane.truth tezko soudit kdyz clovek nevi kolik je material a kolik je prace, cerpadlo muzete mit za 12 nebo 30t, cena jako celek je pomerne vysoka napr. polozeni kabelu 5 zila, 50 m kabvelu vychazi na nejakych 1500 Kc takze pokud je zbytek za praci tak je to docela sila
Odpovědět
Profilova fotka
Taky mi prijde divna cena za natazeni kabelu. Zkuste se pidit po teto polozce. Hodte sem uctenku :-)
Odpovědět
Mě zase udivuje,že se divíte vysoké konečné ceně,snad jste si nechali udělat předběžný rozpočet kolik bude stát práce ,materiál a nejenom u jedné firmy.Letos jsem dělal tlakovou kanalizační přípojku(121 m) na klíč mi to firmy spočítaly +- 115 tkč.,tak jsem to vyřešil dodavatelsky,více starostí ale výsledná cena 65 (i s výkopem)tkč,mimochodem ty částky to je síla,např zapojení čerpadla atd. za 27 tkč to jsem si u té mé tl.přípojky udělal za jedno odpoledne sám a to jsem zámečník......
Odpovědět
@kimbert Děkuji Vám, zakázku nám prováděla firma, která rekonstruovala celou chatu, předběžný rozpočet předtím dodávali poměrně spolehlivě a ceny přibližně odpovídaly, aspoň se nám to tak nějak zdálo, kdo ví...tedy jsme se předběžnou kalkulací tentokrát nezabývali s domněnkou, že můžeme dále důvěřovat :-) , tedy se zdá, že jsme se zmýlili v úsudku, což je škoda a samozřejmě naše chyba. V pravdě jsme se tím začali více zabývat až poté, co pán přijel opravit popraskaný krb, který jeho firma v létě opravovala, naúčtoval si 7.000,- a jako bonus nám napsal, že tato cena je pouze za cestu a materiál, jakože vánoce asi :-) , má to k nám tak 30 km, množství materiálu zanedbatelné...
Odpovědět
@wwwdancer Děkuji, účtenka nebyla dodána...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?