Rekuperace

Dobrý den, chystám se na stavbu rodinného domu, rada bych požádala o radu, kterou firmu na rekuperaci. Rada bych tichou, spolehlivou a kvalitni, mate nekdo porovnání, zkušenosti? Předem mockrat dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova obávám se, že takto jednoduché to bohužel nebude. Rekuperace je jedna z mála věcí, která nelze koupit jako housky na krámě a je potřeba hlavně zjistit k čemu má sloužit. Typů a funkcí je spousta a od toho se odvíjí také cenovka. Zkušeností je tady spousta tak je nejdříve pročti a pak se ptej. Ale bez dodatečných informací od tebe, budou odpovědi jen nesmyslné výkřiky do tmy. Pokud tedy hledáš relevantní odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
S tím porovnáním to bude těžké. My třeba rekuperaci máme, ale nemůžu říct, jak funguje oproti jiným, jelikož jsem nikdy žádnou jinou neměl 🙂.
Odpovědět
@ozzy77 potrebuji rekuperaci do rodinného domu, potrebuji, aby byla ticha, abych ji mohla vypnout, nebo ztlumit. Dům bude na vesnici, proto ji potrebuji vypnout když budou sousedi neco pálit.
Odpovědět
@ozzy77 jeste upresnim, ze bych potrebovala pomoc s výběrem firmy, která mi vybere jednotku, ne přímo poradit kterou konkrétní jednotku
Odpovědět
@ddubova to se řeší i zde https://www.modrastrecha.cz/forum/top...
Odpovědět
@zubr487 ano, toto vlákno jsem cetla, akorát mi z nej nevyšlo žádné doporučení na spolehlivou firmu s kvalitou a příznivou cenou
Odpovědět
@ddubova Napsal jsem SZ
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova okey, od toho slouží projektant vzduchotechniky. Každý projektant spolupracuje s nějakou dodavatelskou firmou a udělá ti nejdriv projekt- PAK vybíráš jednotku. Jestli chceš muzu ti to SZ poslat kontakt na projektanta v pardubickém kraji. Projekt udela on line - není potřeba nikam jezdit. Za velice slušné peníze. Sem ho veřejně dávat nebudu at mne nekdo neukamenuje za reklamu.
Odpovědět
@ozzy77 jde mi o to, ze když seženu projektanta, spolupracuje s jednou firmou. Ale ja chci doporučení na dobrou firmu. Zatim mam nacenenou firmu evora, kde mi i udělají projekt
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova ten můj měl tri firmy, ale jestli je to málo. Ale je fakt, že mi neřekl která je dobrá. Podle mých požadavků napasoval adekvátní. Já te ale k nicemu nepremlouvam, mne je to jaksi uplne jedno. A Evora ti není dost dobrá?
Odpovědět
@ddubova No zrovna s Evorou vůbec nemám dobré zkušenosti, projektování jim trvalo neskutečně dlouho a to ještě před vypuknutím aktuální situace, realizace ale možná umí, to nevím - jejich přístupem mě zaručeně odradili už na začátku...
Odpovědět
@ozzy77 ano je, zjišťuji trh, tak jako u všeho, neberu první nabidku
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ddubova ANO krásný, proto je potřeba, dát relevantní podklady, rekuperací je dost i zde mezi členy. Ale proste bez popisu co potrebujes, pouze na klíčové slovo "DOBRÁ FIRMA" bohužel nikdo nic nedoporučí.....
Odpovědět
Za mě Regulus, super cena i jednání.
Odpovědět
@ozzy77 mě stačilo, aby lidi napsali, s jakou firmou jsou doma konkrétně spokojeni. Ja bych potom tyto firmy kontaktovala a zjistila, zda jsou vhodne pro me. Pokud žádnou firmu doporucit nemůžete a jak sam píšete-je vám to jedno, nechápu, proc se zapojujete
Odpovědět
@lukven dobrý den, mockrát dekuji, i za pochopeni otazky 😅 podívám se na ne
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova psal jsem ti, že ti doporučí nesmysl, jako třeba já, když ti napíšu ATREA DUPLEX 380. Protože znovu opakuju nemusi ti vyhovovat podle parametru (treba mas vetsí/mensi dum, chces aktivní, s predehrevem, s chlazenim, nebo ja nevim cim vsim), nebo podle toho jaký mas dum a co vlastne od ni ocekavas....chapes to?
Odpovědět
@ozzy77 potrebuju doporucit firmu ne jednotku, chápeš to?
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova a tohle teda pises proc? To se týká te firmy? Nebo te jednotky? Rada bych tichou, spolehlivou a kvalitni, mate nekdo porovnání, zkušenosti? Bohužel porovnat zadnou jinou nemuzu protoze jsem si dal do domu jenom jednu a menit ji nehodlam.... http://www.storekcz.eu/ tihle mi ji montovali a mají jich 5, tak snad si vybereš
Odpovědět
Profilova fotka
Rekuperace Nilan, realizovala firma Reheat, doporučeno projektantem
Odpovědět
@xhex mockrát děkuji za doporuceni
Odpovědět
@ozzy77 protoze chci doporucit firmu která udělala kvalitni tichou a spolehlivou rekuperaci, proboha🙄uz raději nic neraď, uz stacilo 🙄
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova ano staci kdyz si normalne proctes i miliardu dalsich prispevků zde se stejným zadanim.
Odpovědět
Profilova fotka
@ddubova Neberte to až tak moc osobně, ale moc tomu celému co se Vám snaží @ozzy77 vysvětlit nerozumíte. Napsala jste pouze dva parametry a z toho jeden nelze měřit. Hlučnost rekupace lze měřit. Spolehlivost na 99.999999% ne. Ta je dána zárukou. A tam podle mě bude mít 99% výrobců záruku danou zákonem. Takže bych spiš řekl, že se potřebujete rozhodnout na základě nízkého hluku, dostupnosti servisu ve vašem okolí pro případné seřízení nebo problémum v budoucnu. A v neposlední řadě se rozhodnout podle ceny. Spotřeba elektřiny a další režijní náklady na filtry budou podle mě velmi podobné. Takže podle projektu domu musíte zvolit a hledat adekvátní jednotku podle kapacity výměny vzduchu ( m3/h ). Nejčastěji okolo 350m3/h pro dům okolo 150m2 obytné plochy. Doporučení je tady na fóru hodně. Ale jsou zcela subjektivní, protože téměř nikdo neměl v domě dvě ruzné jednotky nebo rozvody vzduchu ze stejných materiálů. Toto se dělá jednou za život ( v našich podmínkách ). Když se pak vyberete jednotku tak si nechte udělat projekt rozvodů. Najděte si realizační firmu na stránkách výrobce jednotky a požádejte o reference z nějakých realizací v okolí. Toť vše.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@xhex Dobrý den, můžu mít dotaz, jak jste s rekuperací spokojená? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@ada070 zdravím, spokojený jsme, za 3 roky jsme s ní neměli jedinej problém, funguje jak má.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?