Sifon z HT tvarovek

Vyrabim atypicky sprchovy zlabek (do steny) a nesedi mi k tomu zadny z bezne dostupnych sifonu. Hlavne tedy z hlediska spatneho pristupu k pripadnemu cisteni. Navrhl jsem jednoducheho "hada z HT tvarovek. Bude s tim nejaky problem? Na prvni pohled mi to prijde v pohode a pokud se necim zanese, jednoduse se proplachne hadici s vodou. Ale nejsem z oboru, tak se radeji zeptam nez to zaomitam do zdi pod dlazbu. Dik za kazdy nazor.
Odpovědět
Profilova fotka
@mj129 ja mam podobnou vec v kuchyni pod drezem a zadne problemy to nedela
Odpovědět
Pozor, tohle může začít téct. HTčka jsou dělané na to, aby tam byl spád a ne aby tam stála voda. Existují velmi nízké sifony - vanové, sprchové atd., které jsou nižší než tohle.
Odpovědět
Hmm, tak to jsem netusil. Ja mam dospodu mista relativne dost (cca 18cm), jen vidim problem v tom cisteni u konvencnich sifonu, pokud by tam neco zapadlo. Ony byvaji delane na pristup shora a ja se tam timto zpusobem nedostanu. Budu mit neco takoveho jako na obrazku, jen v zakazkovem provedeni, protoze zlabek potrebuju mit 2m dlouhy. Nasel jsem i nejake takove esickove sifony, ale zdalo se mi, ze budou mit maly prutok. Prece jen ze stropni sprchy 50x50cm neco vytece. Tohle jsem planoval udelat z 50mm trubek. Myslis ze za pomoci horkovzdusne pistole ohnu HT trubku do podobneho tvaru?
Odpovědět
@mj129 Mám to podobně udělané asi 30 let. Jenže já to mám sifon ve sklepě pod stropem. Nikdy jsem to ani nemusel čistit
Odpovědět
Ono by to teoreticky mělo vydržet tlak asi 5m vodního sloupce, ale už jsem viděl případy, že to prosakovalo v místech, kde potrubí nebylo vyspádované. Něco jiného je nárazový proud vody a něco jiného je, když tam ta voda stojí 24/7. HT trubku bych neohýbal, není na to dělaná. Leda sehnat novodurovou trubku, to se dávalo dřív a ohýbaly se za tepla. Ale spíš bych se opravdu poohlédnul po nějakém hotovém sifonu. Stačí hledat na googlu nízký sifon, sprchový sifon apod. Nevím, co si od toho přesně slibujete (přístup ze strany atd.), ale podle obrázků by se snad dalo něco najít. Jinak ty odtokové žlaby také už bývají i se sifonem.
Odpovědět
.
Odpovědět
@mj129 Tak tohle se mi líbilo taky, ale vodák říkal: doufám, že nechceš štěrbinový odtok! Tak jsem to nechal na něm a mám tohle. Dneska jsem to prvně od listopadu rozebral a fuj 🙂
Odpovědět
Jeste mne napadlo oplacat ty spoje necim takovym https://www.tesneninyvlt.cz/eshop/pro... a nasledne jeste omotat nejakou paskou. aby tmel zustal tam kde ma byt. To uz by snad nemelo tect. Ale jak jsem zminil, nemam s tim zkusenosti, takze jsem vdecny za kazdou radu. Ten zlab do steny bude naohybany z nerezoveho plechu viz obrazek. 2m dlouhy jsem nikde nesehnal.
Odpovědět
@kofejn No prave tohle tam nechci. Mam strasne malou koupelku, takze davam do sprchace takoveto skladaci dvere po jejichz slozeni se bude v miste sprchoveho koutu normalne chodit. Proto mam celou koupelnu (v sirce sprchace) vyspadovanou ke stene, aby tam nebyly zadne schudky o ktere by se zakopavalo. Proto taky mam zlab po cele delce koupelny, aby voda jez pripadne vytece bokem ze sprchace skoncila v odpadu. Ten zlabek do steny mi prisel min rusivy, a takovy sifon tam pouzit nemuzu, protoze ho nevytahnu smerem nahoru pri cisteni. To esicko z trubek mi prislo takove "samocistici" pripadne bude stacit tam strcit hadici a prosplouchnout ho vodou, pokud by se tam neco nahromadilo.
Odpovědět
@mj129 Máme to podobně🙂
Odpovědět
Nepodteka ti voda pod tesnenim smerem doleva k hajzliku? Ja z toho mam trochu obavy. Budu tam davat pomerne velkou stropni sprchu jako je tato a nechtel bych aby se mi voda hromadila nekde u steny v koupelce. Dik za foto, mas to pekne.
Odpovědět
@mj129 Zkoušel jsem to bez břitového těsnění i lišty a to teklo. Po nandání těsnění tam trochu podtýká, ale pořád tam nemám ty lišty, které by mi vadily. Šly by posadit níž dveře, ale takhle je to OK. Podlaha je v rovině (kvůli těsnění), ve sprše je malý spád. Stejně to po sprchování celé otírám stěrkou včetně podlahy a to snad zabere víc času, než sprchování. Pokud si můžeš vybrat, tak ber cokoli jiného než čiré sklo. Plocha sprcháče je 1x1m a na sklo to zas tak necáka. Tu stropní sprchu tak často nepoužívám, protože mě štve, jak to na mě kape při otírání skel, stěn i podlahy.
Odpovědět
Článek se načítá
Jo, cire sklo jsem zavrhl hned zpocatku 🙂 Ja ty skla mam v planu nechat uriznout podle spadu podlahy (respektive to jedno). Britove tesneni mi dodali ke kovani, ale na podlaze zadne listy mit nemuzu. Tu sprchu mas asi nejaky spatny model, ja mam v druhem byte tu samou co chci davat sem a nic z ni nekape.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?