Spotřeba elektřiny od 12/2020 do 22.9.2021

V první čtvrtině prosince loňského roku měnili elektroměr za nový, dnes, 9 měsíců a 2 týdny k tomu máme následující. NT 13 700 kWh VT 3 273 kWh Za téměř 350 m2 plochy domu na patro s ener. třídou B-C s elektrokotlem 24kW, 160L bojlerem, velkou 300W TV, která jede celý víkend, 3 routery a 2x PC, které jedou 4 hodiny denně a spotřeba cca 200W/h u jednoho. Dotápíme v mrazech krbovou vložkou s výměníkem. Podle mě dobrá spotřeba, jak to vidíte vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Za posledních 10 měsíců máme spotřebu 4,9 MWh, z toho 0,9MWh je VT. Máme áčko, 190 metrů, TZ někde kolem 3 kW, tepelné čerpadlo (topíme na 22,5 až 23 stupňů) a já jediný se snažím být energeticky zodpovědný (nekoukám do lednice jako na televizi, nesvítím zbytečně a podobně..) Ta výsledná hodnota bude u každého jiná, závisí na počtu osob, jak hodně jsou doma, jak je plná vana, na kolik se vytápí a podobně.....
Odpovědět
Mě to tedy dobrý nepřijde. Do budoucna to zřejmě budete muset řešit. Za rok to bude přes 20 MWh + topení dřevem v mrazech.
Odpovědět
A já se na spotřebu vůbec nedívám, Platím zálohy trv,příkazem, jednou za rok přijde vyúčtování - ´buď mi něco vrátí na účet nebo něco doplatím já jim. Hlavně že je doma teploučko, teplá voda teče, světla svítí .....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?