Srovnání 2 CN na vrtanou studnu 30m a 100m vrt pro TČ

Ahoj všem, mám na stole 2 nabídky firem na vrtanou studnu 30m - 220/160mm, záhlaví a čerpadlo Grundfos (které chci já) + 100m vrt pro TČ. Oslovil jsem snad 14 firem, ozvali se mi 3 že jsou daleko a 3 poslali CN, ve finále zůstali 2 - liší se ale o cca. 50 000 a já nerozumím v čem, snažil jsem se radit s projektantem domu, známými ale nikdo neví poradit tak to zkusím tady, která nabídka by podle vás byla lepší ? Předně - nejde mi o nízkou cenu, je mi úplně jasné že bych to mohl dát udělat za mnohem menší peníze někomu místnímu z naší vesnice, jde mi o kvalitu odvedené práce a záruku. Dokumentaci na studnu nepotřebuju, tu už mám. Nabídka 1 : (úvodní vrtný průměr 274 mm technologické pažení průměr 254 mm světlost 225 mm konečný vrtný průměr 220 mm v celé délce vrtu. zárubnice PVC 160 mm a obsyp mezikruží kačírkem těsnění cca 5 m pod povrchem technologické pažení bude po skončení prací odtěženo) studna 30 m 89 900 vodárna Grundfos SQE 55000 zhlaví plast 12000 Vrt TČ 100m,doprava,dokumentace 111 300 Záruka 5 let studna, 10 let vrt TČ. Celkem tedy 268 200 bez DPH, s DPH 308 430 - cena bez zemních a výkopových prací. Nabídka 2 : studna 30 m 220/160mm 57 000 čerpadlo Grundfos cca. 45000 zhlaví plast 12 000 Vrt TČ 100m,doprava,dokumentace 110 000 Záruka studna minimálně 2 roky (přesně nevím), vrt pro TČ 50 let - sonda Rehau Celková cena 224 000, s DPH 257 600 V ceně není úklid v okolí vrtu a odvoz zeminy, přípojka do domu, zemní práce, průraz do domu a práce mini bagru. Nerozumím úplně jak tam může být rozdíl 50 tis když jsou parametry stejné, váhám jestli brát do úvahy záruku 10vs50 let atd. atp. Lámu si s tím hlavu už pár týdnů ale musím se už rozhodnout. Kterou nabídku a proč byste vybrali vy - prosím o radu...
Odpovědět
zkuste se podívat na nějaké recenze ohledně vrtů atd. Já koukám na firmu masterenergy mrkněte na youtube docela je to zajímavé.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Máte někdo reálné zkušenosti s tou firmou MasterEnergy? Ty jejich videa na YouTube vypadají rétoricky velice dobře zmáknuté, pan jednatel to umí dobře prodat. Máte někdo reference, osobní zkušenost s nimi?
Odpovědět
Profilova fotka
mne prijde v tom druhem pripade cena 30 m vrtu 220/160 s veskerymi obsypy apod. nizka, to vychazi kolem 1900 za metr, vice mne na to sedi ta prvni cena kolem tech 90t, takze je otazka zda i v druhe nabidce jsou vsechny obsypy, jilova zatka apod. mozne je taky ze druha firma nepocita s technologickym pazenim, to se totiz pouziva jen v sypkych horninach (u mne to pouzili az pote co se jim prvni vrt sesypal)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?