Tlaková zkouška rozvodů vody

Dobrý den Ahoj, prosím Vás o konzultaci 🙂. Na doporučení jsem natlakoval potrubí na 10baru, jen si říkám zda to není moc pro pex al pex trubky. Teď mám trochu obavu aby jsem je nepoškodil 10barama když to nechám natlakované do zítra. Jaka je norma poklesu tlaku 1h=0,2bar?
Odpovědět
Norma poklesu tlaku pro tlakovou zkoušku je 0,000. Buďto to těsní nebo hledejte poruchu.
Odpovědět
@obludak ok , musím počkat do zítra.
Odpovědět
Profilova fotka
10 barů je hodně, měly by vydržet 6 barů tlaku, ale vody, ne vzduchu. Možná ti to nevydrží koncovky ve zdech, 10 je už opravdu hodně. Zkus si něco o tom najít na internetu.
Odpovědět
@maty56 napsal jsem to špatně, nepustil jsem potrubí vodou a poté dotlakoval kompresorem na 10bar. Já se dočetl taky že se testuje na 10az16bar a tolerance je 1h mínus 0,2bar.
Odpovědět
10 to je v pohodě, trubky mají myslím do 10 barů a při 90C? nepletu li se Takže pokojová teplota, 10 bar, pohoda
Odpovědět
@ajl007 pokles o nějaké desetinky baru je možný v krátké době po natlakování, protože se stabilizuje teplota. Potrubí má zpravidla jinou teplotu než tlakovaná tekutina, takže k nějaké změně dojde, záleží na celkovém objemu soustavy. Jakmile se to ale stabilizuje, tak už žádné další změny tlaku nemohou probíhat, nebo je to známka netěsnosti. Torelance pravděpodobně zmiňovala toleraci testovacího tlaku při certifikaci - 10 barů +/- 0,2 bary. Pokles musí být nula. Úbytek 0,2 baru za hodinu ve stoupačce 25mm znamená že se se vám někde každou hodinu vyleje asi deci vody, to mmě tedy normální nepřijde.....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?