Vaše spotřeba při topení EE?

Zdravím zde přítomné. Chtěl bych jen porovnat spotřebu u Vás a našeho domu, co se týče elektřiny. od 27.9 kdy se poprvé spustil elektrokotel do 30.11 máme spotřebu 3 030kWh NT a asi 600kWh VT. Dům je na patro, 44 porotherm + 5cm polystyren, dvojskla, střecha 15 - 20cm vata, plocha obytná téměř 300m2, projekt z roku 1998 (Odpovídá tehdejším normám) Podotýkám, že topíme taktéž dřevem, tím se protopilo již 8 celých dnů. Jak je to ve vašich domech? Jakou máte spotřebu s elektrokotlem? Popřípadě jiným zdrojem tepla?
Odpovědět
Pasivní dům, podlahová plocha 102m2, TČ země-voda, denně se vaří, vše na elektřinu. Aktuální spotřeba celého domu se pohybuje kolem 10kWh/den. Vytápí se na 21°C.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame nezateplenej dum, 1 a pul roku stara novostavba, Heluz 44cm... je to porad plny vlhkosti, topime na 20st a za listopad mame prumer 35kW/den (za komplet elektrinu) ... vloni jsme topili na 21st a prumer byl 65kW/den,
Odpovědět
Ted jsem měřil přesně 2 dny (28.11 večer - 30.11 večer) a denní průměr CELKOVÉ spotřeby elektřiny za dům (vše je zde na el) je 26 kWh. Vytápěno TČ vzduch voda. Nemám na něm měření, odhaduji, že z té spotřeby udělá 15-17 kWh vytápění, 3-5 kWh TUV a zbytek ostatní spotřeba domu. TZ domu dle PENB 7,2kWh, postaveno z VPC , celé velmi slušně zatepleno, ale dům spíš projektovaný na design nebo účelnost, než na energetickou úsporu (mj. hodně prosklených ploch, viz profil). Vytápěno nonstop na 21.5 C, aktivně vytápěná plocha přes podlahovku je 100 m2 (v dalších 40m2 topení vypnuto, tj vytápěno částečně přes příčky, dveře) )
Odpovědět
@rades89 To máte nízkou spotřebu celkově. My těch 10kW protočíme v létě za slunného dne, spíše někdy více
Odpovědět
@zdenek_valek Nám vychází, když bude venku 0C, tak asi 100 - 120kWh denně spotřeba To odpovídá v 0 asi TZ 4,2 - 5 kW za hodinu
Odpovědět
@mp77 Tak my vytápíme celý dům, kromě garáže 50m2 v domě, tam je vyplé topení, ale je tam pořád teplo z okolních místností (17 - 18 C)
Odpovědět
My máme bungalov obytná plocha 113m2 50 cihla bez zateplení ve stropě 30cm pěny a okna trojskla. Topime na 25 stupňů. Spotřeba byla celkem kolem 28 kWh za den. 6kw bojler 12kwh topení a 6 kWh zbytek ČOV,studna, vaření a ostatní. Teď jsem zprovoznil kotel na dřevo, tak už jen 6 kWh za den. Paráda 😄. Jinak mi přišlo vyúčtování za minulé období 11,5Mwh.
Odpovědět
Ja mam taky celý dům na elektro a 13.5Mw me přišlo. Nejvíce me zrala ale cirkulace a neustále nahřívání bojleru. To jsem zjistil az v lete kdy jsem si dal merak do rozvaděče. Ted uz je to lepší a zatím jsem kotel ještě nezapnul. Topime v krbu a zbytek topí rekuperace. A mame všude 22
Odpovědět
@cbr600rr Nemyslím to zle, ale mě to vůbec nesedí. Když vezmu 11500kWh - (6 + 6)x365 = 7120kWh, tak to topení na 25°C a 12 kWh mi to vůbec nevychází. Asi máte TČ, ale nevychází to celkově. Jen tak mě zajímá, kde dělám chybu. Prostě podle 25°C a 12kWh si říkám paráda, ale pak 11,5MWh, uff...
Odpovědět
@honzik75 napsal jsem to špatně topení dělalo teď asi 16kw. Když mrzne tak je to víc, celý dům komplet třeba i 50 kW za den. Máme elektrokotel 12kw. Ale vyúčtování bylo 11,5Mwh
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?