Bojler 120 nebo 160l

Zdravim, Potrebovala bych zkusenosti z provozu - bude dostatecna kapacita bojleru 120l? Pondeli az patek dve osoby, na vikend tri. Jen pro potreby sprchy a teple vody do umyvadla. Osobne si myslim ze 120l staci, ale je mi doporucovano 160l.
Odpovědět
Jsme 4 a 120 stačí.
Odpovědět
Jsme dva dospeli a dvě děti a staci nam 80 litrů, 120 je úplně v pohodě.
Odpovědět
@zuzka0011 My mame 160. Jsme 3, obcas 4. A úplně v pohodě. Pro vas tedy 120 myslim staci.
Odpovědět
máme podobné dilema. Máme naplánované 150l, ale říkám si, jestli by nám nestačila 120. Jsme 4, vanu mít nebudeme, jenom sprchu.
Odpovědět
Vyborne, dekuju vsem. Necham tu 120tku.
Odpovědět
Máme 120 l pro 3 osoby a často nám teplá večer dojde (milujeme teplou vodu a dlouhou sprchu/vanu). Kdybych měla místo, dám větší.
Odpovědět
@zuzka0011 Zalezi i na zpusobu sprchovani. Ja bych se mohl naklonovat 5x a v pohode by 120l stacilo. Moje draha polovicka zvladne v pohode cely bojler prakticky sama 🙂 Mame i vanu a tech 120l fakt staci. Kdyz se dobre nastavi, kdy a jak ma bojler topit, tak mu pak staci i 15min prestavka mezi sprchujicimi a razem ma zase vody dost - proto bych doporucil bojler, ktery jde aspon trochu programovat - nam jede behem dne na cca 48st, ale na vecer si nachysta 70st, aby bylo sprchovani v pohode. Uz jsme tu meli i navstevu, kdy se po sobe v pohode behem vecera osprchovalo 7 lidi a voda nechybela nikomu.
Odpovědět
Ono taky záleží jestli plynovej nebo elektrický.
Odpovědět
@martin18896 Konečně padla ta důležitá otázka, čím je ohřívaný a přidám jestli el. tak to může být noční sazba a nebo přímotop a ještě jedno kritérium na jakou teplotu vodu ohříváte. Při ohříváni více jak 60 st. stoupá TZ bojleru.
Odpovědět
Je nás pět a máme 160l. Je pravda, že po dětech někdy voda dochází, ale ty se sprchujou fakt dlouho. Takže mám doje, že kdyby se koupaly ve vaně, tak ještě ušetříme ;)
Odpovědět
Profilova fotka
topič: jestli to máte jen na sprchu a umyvadlo tak vám musí stačit i 80 litrů. Ono záleží na kolik stupňů boiler natápíte. Přes týden pro 2 stačí jen na 50 stupňů, pro 3 pak třeba na 80 a neměla by voda dojít. 120 litrů je už opravdu sichr.
Odpovědět
Profilova fotka
Jsme 2 zbyl nám v bytě 160 na noční proud. Je to moc. Byli jsme 3 a měli jsme 80 s tím, že přes spínací hodiny se ráno a večer natopil. Párkrát se stalo, že nebyla teplá voda. Oba případy sprcha. Takže pokud ten boiler bude mít tomu odpovídající tarif elekto, tak bych to viděl na 100 až 120 litrů. Do sprchy.
Odpovědět
Článek se načítá
Jsme zatím tři a máme zásobník na vodu 160L. Ve dvou jsme měli myslím 80L a nestačil. Takže těch 120L bude stačit.
Odpovědět
Diky za dalsi zkusenosti. Bude to elektricky. Zkusime vybrat nejaky programovatelny, to je dobry postreh.
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzka0011 jsme 4, pokud mate vanu sel bych do 160 na sprchu staci v pohode mensi, ale pri vane tu 160 vyuzijeme kolikrat celou
Odpovědět
@geodett diky. Jsme dva dospeli, manza pres tyden pryc. Ditko je trochu kacena, ale bude jen sprcha, tak doufam, ze 120l bude dostacujici. Muzete odhadnout, kolik litru vody protece sprchou za minutu? Vyrobce uvadi prutok hlavici i 7,5l za minutu, coz mi ale dava po 10ti minutove sprse docela divne cislo....
Odpovědět
@zuzka0011 Ten průtok lehce změříte, když budete třeba po dobu 30 vt zachytávat vodu do kbelíku a X 2 a máte litry za min. Musíte počítat s tím, že nepouštíte do sprchy jen teplou vodu z bojleru, voda se přece míchá na požadovanou teplotu v poměru podle toho, na jakou teplotu vodu v bojleru ohříváte. Může to být 1:1 nebo 1:2 t.j. 1 díl teplé a 2 díly studené. Potom při průtoku sprchou 7,5l za min. je průtok teplé vody jen 2.5l za min. Na 10 min. sprchu je potom potřeba 25l. Berte ty hodnoty jako orientační jako příklad.
Odpovědět
@zuzka0011 A taky bych řekla, že při normálním sprchování člověk pouští sprchu tak na půl. Od výrobce je to asi uvedeno na maximum.
Odpovědět
@houzkova To se odvíjí podle toho jaký máte tlak ve vodovodu.
Odpovědět
Profilova fotka
Já budu za exota 😄, ale my jsme schopni spotřebovat 250 l 😮 . Když se sejdem 3 co si napustí vanu (máme hodně velkou) a jeden sprchu, tak je po teplé vodě. Ale to se většinou stává jen o víkendu, v týdnu se všichni spíš sprchujeme a to stačí v pohodě. Ale já bych šla raději do většího být vámi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?