Bungalov 1081 od Euroline - poradíte se změnami?

Vybrali jsme si projekt od Euroline a to na bungalov 1081, stavba na klíč. Ráda bych se poradila se zkušenějšími o případných změnách v projektu. Zatím plánujeme odstranit franc. dveře v ložnici, střešní okna v obýváku, zvětšit okno v obýváku, odstanit špajz v kuchyni a místo 2. WC nechat technickou místnost na kotel a pračku.. všem předem děkuji za připomínky..
Odpovědět
Profilova fotka
2 wc mít musíš :-) ale já ho mám a nemám teď je to technická a používám wc jen v koupelně (ale já žiju sama v 4 kk) tak je to pohoda, ve více lidech bych se druhého wc nevzdávala. Ohledně fran. dveří v ložnici souhlas-zbytečné vždyť je to ještě na ulici tudíž ráno vylezeš v pyžamu :-D
Odpovědět
Souhlasím, francouzské okno v ložnici je zbytečné. Co se týče WC, psala jsem to včera - pro více než 3 osoby musíte mít (podle normy) jedno WC v samostatné místnosti (oddělené od koupelny). Viz ČSN 73 4301 Obytné budovy. Spíž bych zachovala, v domě není moc úložného prostoru. Myslím, že to není nejšťastnější projekt, má spoustu hluchých míst (např. za dveřmi do ložnic).
Odpovědět
Špajzka je dobrá věc, to bych ještě zvážila:-) Stejně tak bych asi uvažovala nad posuvnými dveřmi (např. do ložnice), než klasickými. Já osobně bych prohodila ložnici a pravý pokojík (pokud tam nebude to fr. okno, neměl by být problém hejbnout s příčkou trochu doleva). Záchody - to, co psala aurinko není tak úplně pravda, viz citace z norem: V bytech o pěti a více obytných místnostech musí být instalovány dvě záchodové mísy. Jedna z těchto záchodových mís musí být umístěna v samostatné místnosti. Druhá záchodová mísa může být umístěna v koupelně, která může být přístupná z ložnice, pokud je určena pouze uživatelům této ložnice. Takže to vy nemáte, tudíž dva záchody podle normy mít nemusíte. Ale tento dům je řešený jako "zónový" - tedy odděluje obytnou zónu (obývák s kuchyní) a klidovou zónu (ložnice, pokojíky) a proto je tam ten záchod v předsíni. Když budete mít hosty a děti budou spát, nemusí hosté do "klidové zóny" na záchod a nevzbudí hlukem děti. Což není nepraktické:-) Záchod v předsíni bych zachovala - může být samozřejmě ten nejmenší možný s umývátkem, nebo tam mužete ukládat košťata, ale nechala bych ho tam:-)
Odpovědět
Děkuji moc za doporučení, jsme ve fázi, kdy můžeme ještě hodně měnit...ten záchod jsem chtěla odstranit, dát tam pračku aby bylo v koupelně trochu více místa, snažíme se tam totiž vmáčknout ještě sprchový kout, ale s tím už asi moc nepočítám, že se vleze...
Odpovědět
@h06493 Když mi pošleš přesné rozměry koupelny, mohu se pokusit to nějak vymyslet i se sprcháčem.
Odpovědět
Profilova fotka
ta kuchyňka je hodně malá,takže asi chápu,že se chceš vzdát spíže a příjde mi ne dobře umístněná..na druhou stranu my máme třeba jen 1m2 a neumím si představit fungovat v kuchyni bez ní....co jí posunout až k té modré příčce a zapasovat ji tam..?.aby zůstala větší pracovní plocha v celku...technická je potřeba,ale druhého WC bych se nezvdávala taky..už jen,když z venku je třeba použít,a ne chodit přes půl domu...hluchá místa tam vidím taky a pak by mi vadilo to,že všichni chodí trvale všude do pokojů,přes obývák.pro mě málo soukromí...v ložnici vypadá málo místa na dveře skříní,tak kolem nočního stolku,takže asi jedině šoupačky..a pak ještě zauvažte,kam dáte sušičku,kočárek,atd...
Odpovědět
@essus Tak to bylo bylo super, kdyby se Vám chtělo... rozměry zasílám do IP, také si s tím teď hraji v různých programech.. jinak bidet neplánujeme, sprch. kout by stačil příčka a odtok (bez vaničky)
Odpovědět
tak rozměry přikládám přímo sem
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?