Bungalov 140m2, je to dostačující velikost?

Prosim Vás chtěla jsem se zepatat myslíte, ze bude pro 4člennou rodinu bungalov 140m2 stačit? Aby nebyl malý ani velky. Jaké velikosti v m2 máte vy?
Odpovědět
To je dotaz. :-D 4členné rodiny žijí i v bytech o užitné ploše 70-80 m2. Vše je to o náročnosti lidí. Běžné rodinné domky typu bungalov 4+1 mají užitnou plochu 100-120 m2. Takže 140 m2 je pro normální českou rodinu až až. Ale najdou se i tací, kterým je i 200 m2 málo.
Odpovědět
:D právě, my nároční nejsme jen mě to nějak vrtá v hlave ;-( :-D
Odpovědět
My budeme stavět pro 4 člennou rodinu bungalov 126m2
Odpovědět
My máme 142 m2 i s garáží, pokojíky menší. Ale až děti odejdou, bude pro nás až velký :)
Odpovědět
@vess Tak pokud nejste nároční, tak stačí i menší. Ale hlavně se tady moc nezdržovat a nenechat si namluvit, že úložných prostorů není nikdy dost, v zádveří, že se musí najednou přezout celý zájezd a každé dítě, že potřebuje svůj apartmán.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme třeba nároční na prostor :-D obytnou plochu budeme mít cca 150m2....pro nás je to akorát, zatím jsme 3, chtěli bychom být 4 :-) Dětské pokoje mají 13m2. Myslím si, že těch 150m2 už je dost, ale třeba sestřenka taky bude stavět a nechtějí jít pod 200m2...záleží to opravdu na tom, co chceš a vyžaduješ. Myslím, že 140m2 je pro čtyřčlennou rodinu krásný prostor :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
My stavíme 156 m2
Odpovědět
Profilova fotka
Bydlíme momentálně v bytě 2+1 o ploše 52 m2, jsme 2 dospělí a děti 7 a 2 roky. A jde to, akorá mi chybí dvorek a vlastní ložnice, kde bych se občas mohla zavřít. Domeček taky plánujeme bungalov, zastavěná plocha kolem 140 m2. Pokojíky nejsou velké, ale pokud se teď dvě děti vejdou do pokoje 14,5m2, tak pro jednoho bude pokoj 12m2 asi luxus. Já preferuji spíš menší domek a větší pozemek, než naopak. Velký dům je potřeba zaplatit (stavbu) a pak živit (energie) a to uklízení. Stejně časem děcka odejdou a bude dvěma až moc velký.
Odpovědět
@clarise Píšeš, že obytná plocha bude 150 metrů - kde bude, když pokojíky budou dohromady 26 metrů? To plánujete nějaký obrovský obývák? Jen mne to zaujalo.
Odpovědět
když se rozhodnete stavět RD tak místem nešetřete, nesrovnávejte to s bytama... 140m2 je tak akorát
Odpovědět
Kolem 140 m2 zastavěná je asi akorát, my stavíme takový pseudobungalov (na pohled tak vypadá), zastavěná 150 m2 a díky podkroví je užitná 165m2. Dům bych býval trošku natáhnul do délky, i když si říkám, že na druhou stranu jestli v něm někdy zůstaneme sami, tak to bude až až, tak jak to je :) Ale úplně bych místem určitě nešetřil, ale zase nepřeháněl, myslím, že nemá smysl se starat v budoucnu třeba už jen ve dvou o obrovský dům.
Odpovědět
140m2 zastavěná a užitná je sakra rozdíl alespoň 30m2
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@inkajanakova obývák s kuchyní má dohromady 46m2. jsou tam dva děcáky, ložnice, dvě koupelny, samostatný záchod, technická místnost, zádvěří a chodba taky udělá svoje...
Odpovědět
@clarise No pak mi stejně obytná plocha vychází malá . když vezmu obývák, děcíky a ložnici, tak to dá necelých 90metrů. Nemyslíš zastavěnou? Anebo užitnou? To by snad pak bylo možné, ale i tak, že by ty ostatní prostory daly 60metrů? No pak bych se nad projektem ještě dost zamýšlela.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?