Bungalov 4+1 vstup z jihu

Můžu poprosit o kritiku, najít chyby? (Vstup do obýváku bude bez dveří, vstup chceme z jihu.) Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Urcite nie hlavu v posteli o stenu kde tecie voda. Radsej dve male kupelne ako jednu obrovsku. WC co krati priestor izbe dat inam. Jedalensky stol je velmi daleko od kuchyne. Ste styria? Ak to v rohu v kuchyni ma byt stol na jedenie, nebude tam dost miesta. V spajzi vam bude mrazak robit teplo. Bojler na teplu vodu bude v technickej? To je dost daleko a skoda, kedze mas kupelnu a kuchynu pri sebe. Z technickej spravit kupelnu, a z kupelne technicku + mali kupelnu na sprchu a umyvadlo. Ta kupelna sa tam nehodi. Nepaci sa mi celkove rozmiestnenie v dome.
Odpovědět
@lenkito10 Bojler bude na pochozí půdě nad komorou. V kuchyni v rohu je jen doplňující skříň. Ostatní veci promyslim. Dobré tipy, diky moc.
Odpovědět
Upravil jsem spíž, zvětšil šatnu, přemístil záchod. technická je teď ale menší a do kuchyně se jde kolem stolu. Jinak je to OK.
Odpovědět
@jose10r
Odpovědět
Profilova fotka
Nabytok, skrine vo vchode, su v meritku? Vonkajsie dvere sa maju otvarat von? Keby si otocil postel a na celu stenu kupelne dal skrine? Spajza je dost miniaturna, porozmyslaj co do nej mozes (nemozes) dat + ten roh pri spajzi, s ciernou skrinou, mozes ju zarovnat so stenou kuchyne? Co ma byt v technickej? Kurenie, pracka, vysavac, kosacka.....?
Odpovědět
@lenkito10 nábytek je všechen v měřítku. Dal jsem otvírání venkovních dveří ven, ať je tam víc místa, ale to asi bude projektant připomínkovat. Postel jsem chtěl nechat tak, ať je hlava na sever, ale jestli jsou spaní jen báchorky, tak to možná otočíme. Ten roh můžu zarovnat, ale spíž je hluboká 1,2 což je málo, proto budou police široké 50cm dlouhé1m podél zdí, což nám stačí a je zbytečné, aby byla komora širší, ale budeme to ještě promýšlet. V technické bude na zemi pračka a sušička, kýbel, smeták, hadr a "ve vzduchu" rozvaděč a rekuperace. Nářadí, sekačka atd. bude ve venkovním skladě.
Odpovědět
Profilova fotka
Uvidis co ti navrhne projektant a ked sa nebude pacit, ukazes mu tvoj a mozno nieco vymysli.
Odpovědět
Profilova fotka
Ak by to malo byt takto a chcete postel na sever, mozno by stacilo prehodit zariadenie kupelne. Nalavo sprcha, umyvadlo, wc a napravo vana a skrinky. Tiez som povodne planovala obyvacku na sever, severovychod. Lahsie je dom pred slnkom schovat, ako slnko ho do neho dostat. Zmenila som nazor.
Odpovědět
@lenkito10 diky za rady
Odpovědět
Ahoj. A co prohodit TM a šatnu.? Pracovní stůl bych dala do výklenku při vstupu do OP a stůl posunula k sedačce, aby bylo více místa kolem.
Odpovědět
@jejeku napad s pracovním stolem super, promyslim to. Technická bych s šatnou neměnil. Takhle je to ideální
Odpovědět
Mně se to moc líbí až na jednu zásadní věc. Stále nechápu, že se dává přednost jedné veliké koupelně místo 2 menších. Teď to s malými dětmi nevadí, ale ten čas přijde, kdy si např. děti nebudou chtít čistit zuby s nahym rodičem ve sprše za zády a naopak. Nedokážu si ty uspěchany rána představit, kdy se chtějí všichni osprchovat a ještě udělat aspoň základní hygienu. Máme 2 koupelny a už teď i s malými dětmi je využíváme naplno.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Toto som nahodne nasla. Rocca.
Odpovědět
Já osobně bych nechtěla, aby se mi chodilo okolo ložnice. Mám spací zónu oddělenou od té denní. Jinak koupelnu bych neřešila, máme taky jednu a nechápu, proč by to měl být problém. @kvetoslav123 někdo se třeba sprchuje večer a ne ráno, tudíž nebude mít problém ráno s precpanou koupelnou. Nehledě na odlišný odchod členů z domácností do školy, práce.
Odpovědět
Souhlasim s nazorem nade mnou a pridam, ta garaz je na auto mala. Dnesni auta maji cca 5 metru delky a 2 metry sirku. Takze budete mit obouchane dvere, teda pokud tam chcete mit auto.
Odpovědět
@nikive Tak my se sprchujeme ráno i večer, já osobně už od puberty. Takže očekávám, že děti to budou mít stejné. A už dnes u nás návštěvy oceňuji to, že mají koupelnu sami pro sebe. Opravdu zastávám názor, že do domu této velikosti se 2 koupelny vejdou. Ale tohle si každý investor musí promyslet sám.
Odpovědět
@kvetoslav123 oba jsme naučení se koupat večer, takže děti to odkoukaji od nás. To je v pohodě. Tu ložnici jsem ve spací zóně chtěl, ale ta jižní strana to moc nedovolila. Ale nejak mi nevadí, že nám kolem ložnice budou chodit děti přes den, kdy tam stejně nejsme. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nějak nechápu ten argument, že vadí, když se chodí kolem ložnice. U nás se v podstatě taky chodí kolem, sousedí zdí s obývákem a nikdy mi to nevadilo. Když jsem byla malá, byla ložnice hned vedle dětského pokoje, takže taky byla dost na ráně. Rodiče chodí spát většinou poslední, takže v čem je problém? A pokud jsou dřív, tak se děti alespoň naučily být potichu ;-) Jinak k tomu půdorysu: když už, tak bych postel dala na druhou stranu (J) a na stěnu s koupenou dala vestavěnou skříň (kvůli odhlučnění).
Odpovědět
@slabici hodnekrat jsem slyšel o orientaci správní na sever, ale nevim, jestli to není jen nějaké šarlatánství. Žádnou studii jsem na to nenašel.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Většinu rad jsem zohlednil, ale ty dvě koupelny jsem nikam nenapasoval. (Vchod na JV). ještě nějaký dobrý nápad?
Odpovědět
Studie
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?