Bungalov 5kk - zastavěno 130m2 - co byste změnili?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny :-) Budeme stavět bungalov a potřebujeme se kvůli zastavěnosti vejít cca do 130m2. Zatím máme tento půdorys. Velmi bych ocenila vaše připomínky, názory a kritiku. Díky, Pavlína.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@zeneva Okna na jih chceméééé, jsme chroničtí teplomilové :D To je fakt sranda, jak každý chce něco jiného. Já bych klidně žila někde v Austrálii v horku, někdo touží po stínu a chladu... Střechu nám povolí, vedle sousedi mají takovou a soused ob vedle má pultovou nebo skoro plochou. U nás to nijak nevadí, jsme sice za Prahou, ale na metro to je 9 minut autobusem, takže jsme v podstatě Praha a tady se moc nevyžaduje takový ten venkovský styl, sedlovou střechu v ulici snad nikdo nemá.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlie Jo ta poslední malůvka už je zádveří ;-) Klidně bych zrušila jeden záchod, když náhodou půjdete z ložnice (což je asi v noci), můžete použít ten pro klienty, předpokládám, že v noci klienti nechodí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
super posledni navrh - klienti jdou jen za dvere a ne do celyho baraku.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi jsem konečně pochopila, co je zádveří :D Záchod z ložnice mi příjde jako super věc, protože jinak bychom to měli fakt docela daleko, tohle je pohodlné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlie pri stavbe se naucis jeste hodne veci
Odpovědět
@pavlie my máme taky v obýváku fr.okna jedny na jih a jedny na západ a jsem za to ráda. Nemám ani žádné žaluzie, jen takovou bílou záclono-závěs a ten když je potřeba zatáhnu. Jsem taky teplomil a od jara do zimy vstřebáváme doma každý sluneční paprsek, kdyby to bylo jinak tak mám asi celou zimu depku. Do pokoje který máme na SV raději ani nechodím. Naprosto Vás chápu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kkaccullka Přesně tak to plánuju, jen záclono-závěs :) Je to taky o tom, jak ta rodina žije, pro mě je ten prosluněný obývák se vstupem na zahradu fakt takové "srdce domu" :-) Velké okno bude i v jídelně u stolu s výhledem na zahradu a pole, které máme za zahradou. Už se těším!
Odpovědět
Mohu se zeptat, když máte omezený prostor, tak proč jdete do bungalovu? Mě se bungalov taky moc líbí ale musí na to být prostor, a ne stísněné prostory jen proto aby to by ten bungalov. Je to k zamyšlení. Zádveří malé, dětské pokoje malé oproti ložnici která má ještě vl. šatnu, vchod do ložnice z nejfrekventovanější části domu - kuchyně.
Odpovědět
Profilova fotka
@alisek Jdeme do bungalovu z několika důvodů: 1) Máme jezevčíka. Nechci, aby běhala do schodů. 2) Sama taky nechci lítat do schodů, nepříjde mi to pohodlné :D 3) Nechci velké prostory. Jsme zaneprázdnění lidé a nechci trávit moc času uklízením. 4) Líbí se mi představa bytu položeného na zahradě, protože jsem "holka z bytu" :-)- 5) V bungalovu se lépe propojí dům se zahradou, líbí se mi, že z ložnice klidně vyběhnu do trávy. Každý má jiné představy, co je pro něj stísněné a co pro něj znamená pohodlí. Vchod do ložnice z kuchyně vyloženě chci a dětské pokoje 12m mi malé nepříjdou. Do šatny předpokládám budu ukládat věci pro všechny (např. zimní), další úložný prostor bude na půdě a v technické. Vždy mě děsily obrovské "haluzny" a myslím si, že když je menší prostor dobře řešený, je to pro náš životní styl "to pravé ořechové". Když časem změním názor, prodáme, koupíme něco jiného, člověk by měl být v tom, co mu vyhovuje v tu chvíli :-)
Odpovědět
Nebylo by vhodnější udělat patrový dům? Malý pozemek, limit 130 m2... Proč přízemní? // 1) měl by se přizpůsobit pes, naučit se :-) 2) pokoje dětí nahoře, ložnici si udělat i dole 3) 120 nebo 60+60 je podle mě stejné pro úklid 4), 5) není o typu stavby myslím... to propojení Nebyl by nakonec vhodnější byt v přízemí se zahrádkou?
Odpovědět
@pavlie Máte to krásně promyšlené, důvody jedna báseň, asi bych vyzdvihl to běhání z ložnice do trávy... :-) Ale pravdu máte v tom, že každý jsme jiný a máme jiné představy a nároky. Jen bych se pozastavil nad tím, co jste dodala závěrem, že když je malý prostor dobře řešený... protože tam je zakopaný pes (není to jezevčík :-D ) , zatím ty náčrty moc dobře řešené nejsou. Už jen to, že podnikáte z domu , tak nudle pracovna kam chodí klienti 5x2,5m navíc se vstupem naproti dětskému pokoji je od základu špatná úvaha. Stejně tak technická uprostřed domu vedle ložnice a obýváku, pak kuchyň hned vedle ložnice ( to bude voňavé spaní pokud tedy vaříte). Ikdyž je to jen hrubě, tak koupelna 1,5m široká asi taky neprojde... Pokud trváte na bungalovu, ikdyž máte malý pozemek, tak vás ještě asi čeká hodně promýšlení a úprav ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím si, že je bezpředmětné, abych se znovu obhajovala, proč chceme bungalov, prostě ho chceme :-) Pozemek máme asi 520m, počítám s parkováním a cestou, takže to tak prostě vychází. Jsem ráda, že to mám zatím takhle načrtlé, zítra jdeme za projektantem a uvidíme, co dáme dohromady. Všem díky za rady!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak dejte vědět, co jste vymysleli. Jinak bungalov chápu, já bych do patrového taky nešla. Sice nemám psa a výběh z ložnice neřeším, ale nebavilo by mě běhat z patra do patra..
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Díky moc, určitě vědět dám. Myslím si, že bungalov fakt nabízí větší komfort. A tím, že jezevčíci kvůli zádům do schodů běhat nesmí, představa, že ji nosím sem a tam taky není lákavá.
Odpovědět
@pavlie ahoj, rozhodně si stůjte za bungalowem, samy máme a všichni co v místě bydlení potkáváme neskutečně mrzí že postavili patrový. Sice máme o něco větší domek, ale i více místností, myslím že to máme perfektně promyšlené Pokud mi pošleš email mohu ti poslat půdorys a vy sním můžete třeba nějak pracovat. Jinak 130m2 je dost velké bydlení i na placce.:.))))
Odpovědět
Profilova fotka
@hanqad Já si právě myslím :-) Je to pohodlíčko, že? Určitě Ti pošlu mail a děkuju.
Odpovědět
@pavlie je to naprosto úžasný a ten prostor který je pořád vidět
Odpovědět
@pavlie určitě bungalov. Kdyby jsme neopravovali starý rodinný dům taky by jsme stavěli bungalov. Na stáří nejlepší :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?