Bungalov - posouzení

Ahoj ráda bych znala váš názor na náš návrh domu, hlavně na uspořádání obýváku-kuchyně. Máte někdo zkušenost, že by byla sedačka takto v prostoru, jak vám to vyhovuje? V podkroví by měly být 2 pokoje pro děti, jeden pro hosty a WC. Jinak se jedná o upravený Ekord 170g78-flexi http://www.ekord.cz/assets/cache/imag... Jaký máte názor na tolik zkosených stěn? Líbí se mi to, ale jestli to není zbytečně náročné, výrazně to stavbu finančně prodraží..Zatím spíš pokukujeme po domcích a hledáme ideální.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě vždycky každý stavebník říkal, že nepravidelné tvary stavbu prodraží, ať se snažím udělat jednoduchý obdélník/čtverec atd. A jako dítě odchovaný v paneláku jsem zjistila, že mi tyhle zkosené tvary, oblouky aj. vůbec nedělají dobře.. když v tom jsem, cítím se v tom divně ;-)
Odpovědět
@jowana souhlasím s @slabici, nepravidelné tvary se prodraží a to už stavbou a pak také tepelnými vlastnostmi domu. Doporučuje se co nejjednodušší kompaktní tvar. Navíc při zkosených stěnách atd... je třeba počítat s tím, že budete mít problém s typovým nábytkem a ten na míru je dražší...
Odpovědět
@slabici když mě se klasický čtverec a obdelník nelíbí :-| Co připadá v úvahu je obyčejné "L"ko. Teoreticky by to šlo změnit, že co je vchod a kuchyně by byla stěna rovná, popř. i pracovna ložnicí - se mi líbí ta velká okna v obýváku, ta bych chtěla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana Když nelíbí, tak si to nechte takhle. Jen to bude dražší a pravda, nábytek se taky bude hůž umisťovat. A velká ona můžou být i v obdélníku ;-)
Odpovědět
@jowana Udělala bych z toho "klasické" elko...obývák bych u těch velkých oken prodloužila, aby byla rovná a udělala bych buďto 2velká nebo 3 menší okna... pokud chcete někde zkosení, udělejte ho vevnitř...tohle by se fin. prodražilo - na výstavbu to je složitější...my máme půdorys do L a uvnitř jsme udělali jednu zeď v chodbě zkosenou a vypadá to mnohem lépe než kdyby byla rovná... ;-) sedačku v prostoru máme, vyhovuje nám :-)
Odpovědět
Záleží na vás, pokud se vám to opravdu líbí a jste ochotni za to ty peníze dát....sama píšeš, že je to dražší a náročnější na stavbu. Taky rizikovější na závady, horší na vytápění, náročnější na zastavěný prostor....je toho spousta, ale jestli se vám to líbí ;-). Jen bych nahoru dala i koupelnu -pokud tam budou děti a pokoj pro hosty-určitě by to bylo pro všechny pohodlnější než pořád lítat dolů. Sedačka v prostoru problém není-mě se to celkem líbí- zase záleží co od toho čekáš-pokud jenom klidný koutek na povídání nebo sledování televize (tak super), nebo společenskou místnost pro rodinu, kde bys chtěla být se všemi v kontaktu i když vaříš (pak je to nepraktické). Záleží na vašem životním stylu.
Odpovědět
Šílená bude i ta střecha, tolik hřebenů a úžlabí ...
Odpovědět
@jowana Autorská práva k domům EKORD má Ing. Marian Groch. Má to dotaženo do nejmenších detailů, těchto domů je už postaveno dost. Pokud vím, staví se i jako nízkoenergetické a pasivní.
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana U kamarada doma ten obytny prostor s kuchyni maji podobne atypicky a mne osobne se to libi, ano je to nezvyk, ale kazdy se citi prijemne v necem jinem.. gauce v prostoru se mi sice libi, ale vetsinou mi vadi, ze je nasmerovany tak, ze vubec nemam prehled kdo prichazi a co se v mistnosti kolem deje, protoze jsem nucena cumet do zdi
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
Profilova fotka
Dobrý večer, mohu se zeptat, jaký typ Ekordu to máte a zda jste stavbu zrealizovali? My již asi 4 roky řešíme, co a jak a stále jsme na začátku. Děkuji.
Odpovědět
Zkosenim rohu se tepelneizolcni vlastnosti spíše zlepšují v důsledku menší obálky.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě by asi nevyhovovala jídelna hodně v rohu a taky mi chybí okno v kuchyni.
Odpovědět
Článek se načítá
Taky se tom zkosenim,trebas u rohovych mistnosti,pripravujete o prostor,ktery by byl vetsi pri pravouhlych stenach.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?