Ceny projektu, rok 2020, probuzeni

Ahoj vsem, je rok 2020 a prave jsme se rozhodli zacit stavet. Pozorne procitam fora a po nasi prvni navsteve Arch jsem trochu zmaten z toho co je normalni, nebo co cekat. Chceme vyprojektovat 2 patra dum, do 250m podlah, jednoduchy, funkcni, s plochou strechou a hodne okny. Nabidka projektu je 350k za projekt + dokumetaci, nebo 700k, pokud dotahnou stavbu az do konce. Neni to nejak moc, nebo je dnes uz vsechno jinak... ? Dik za reakce Petr
Odpovědět
@pet3art Pokud tam nechcete něco speciálního, tak je to podle mě nadprůměr. Za studii a projekt (prováděcí) to bylo průměrně 260 tis. Docela jsem se zasmála těm 700 tis., to ma být v ceně co?
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme za kompletní projekt včetně výkazu výměr dali 70 tis. s tím, že úřady jsme si obešli sami (zabralo nám to asi půl dne)... Projekt jsme řešili v roce 2017. Vím, že 150 tis. je dnes běžná cena - ale pokud máte nějakou vyhlášenou projektovou kancelář, tak asi běžná cena 😉
Odpovědět
máme jen projekt pro stavební povolení a vše nám projektant zařídil na úřadech a platila jsem asi 80 000 a teď platím ročně 5000 za dohled
Odpovědět
Je potřeba si říci, co všechno od projektové dokumentace chcete a jak budete stavět. Pokud komplet s prováděcí dokumentací a zadáte to to firmě na klíč, tak mi nabídky chodily 250-300tis, rok 2020. Nakonec jsem šel střední cestou, kdy kompletní prováděcí dokumentaci nemám, řešení mám od prověřených firem (vytápění, elektro, voda, osazené oken atd.), které budou dělat dílčí práce a s projektantem to jen konzultoval, aby to zahrnul do statiky, výkresů atd. Ale třeba plochou střechu jsem si nechal vyprojektovat včetně dokumentace. Projekt s čov, vodovodní přípojkou, bazénem, oplocením, sjezdem, zpevněnými plochami, ZPF, požární zpráva a PENB mě vyšel na 110tis s DPH. Před zadáním projektu jsem měl studii za 10tis a návrh interiéru za 15tis. Je třeba dodat, že jsem věděl přesně, jak dům bude vypadat a s projektantem řešil drobné detaily, nemusel nic vymýšlet a posílat mi návrhy. Ohlášení si vyřizuji sám.
Odpovědět
Potrebujete jen dokumentaci pro povoleni, nebo i provadeci dokumentaci? Studii mate zvlast, nebo ji vubec nepotrebujete? Zahrnuje dokumentace i subdodavky PENB, pozarni zpravu, TZB, sjezd, ...? Urady si obejdete sami?
Odpovědět
Ahoj a moc diky za re, jedna se o uplne normalni dum bez cehokoli specialniho. Neni ve svahu, a neni v Praze :O) a pozemek je 650m takze zadna hacienda, a neni moc prostor na "design". Stavime prvni (mozna :O) takze se clovek uci veci za pochodu, a bohuzel uplne netusi na co si dat majzla. V te cene je vse, vcetne stav dozoru, ale i tak... Cekal sem neco do 200k. P
Odpovědět
Přitom je to tak jednoduché...Jsme v tržním prostředí (naštěstí), takže stačí stejně poptat/zadat na více kanceláří a porovnat. To že někdo nabídne 700t je normální, stejně tak když někdo nabídne 99t. 🙂
Odpovědět
nech si udelat projekt od @carpatia a mas to vyresene. Bude to rozhodne asi levnejsi a i dobre udelany 🙂
Odpovědět
@mitote uz sem si ji lustroval :O) dik za tip
Odpovědět
Neuvěřitelné sumy. Dokumentace pro stavební povolení (před rokem) 46000,-(bungalov, 150m2,ne prováděcí). Zařízení ,,stav. povolení" 10 000,-.
Odpovědět
@norikakaa no ona ta provadecka ale stoji 2x-3x vic jak projekt pro stavebni povoleni, to je ten zasadni rozdil...taky to je tak 3x tolik.prace
Odpovědět
@bayt Souhlasím s vámi. Ovšem 350 je i tak příliš. Optimální cena mi přijde okolo 150 - 200 000.
Odpovědět
Článek se načítá
@norikakaa My to resili cca 4 mesice dozadu, poptali jsme radu slusnych a sikovnych lidi. A prumer za provadecku byl 200 tis., plus vybehani uradu (15-20 tis.) a studie (tj. pudorys, dalsich cca 50 tis.) 350 tis. mi taky prijde moc, ale castky, co tu psali ostatni, jsou v poho...
Odpovědět
Profilova fotka
@pet3art Nás to aktuálně vychází na nějakých 92000,- ale ještě tak 35000,- budeme doplácet a je v tom PD domu(Dům byl nakreslen mnou na papíře tak jak nám vyhovoval a projektant to překreslil do grafické podoby),PD ČOV+vodovodní přípojka+vsak,Hydrogeologický průzkum,Radon,odhad pozemku,ČEZ připojovací poplatek,PD Sjezd,PBŘ, správní poplatky, Poplatek za vyběhávání celého stavebního povolení.(vše nám zařizuje paní od projektanta). My jen podepisujeme a hrajeme si na poštovního panáčka který ale nerozdává dopisy ale tisíce peněz. 😬 😄 Jedná se o Bungalov o zastavěné ploše 150 m2 sedlové střechy a celé se to řeší jako soubor staveb, takže RD,přípojky,oplocení,čov,vsak,dešťová voda,zpevněné plochy. Ale záleží v jakém kraji stavíte a co je vše potřeba k vyřízení, jestli stačí oznámení stavebního záměru nebo stavební povolení. Ale to co uvádíte je fakt velká cena. Teď záleží zdali projekt máte vybraný typový nebo individuální jako my. Určitě neskákejte po první nabídce, to by jste se divil co jsi každá firma řekne za tu samou věc 🙂
Odpovědět
Diky vsem, mame v tom jasneji :O)
Odpovědět
Profilova fotka
@pet3art Ještě musím podotknout že pokud je to prováděcí projekt a ne jen pro stavební povolení tak ty ceny jsou vysoké a vše se odvíjí od toho jak to chcete mýt do podrobna.
Odpovědět
@pet3art taky máme studii domu od @carpatia, mohu vřele doporučit a myslim ze by poradila i nějakého projektanta. My už projektanta měli svého.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?