Co prosím říkáte na tento projekt?

Profilova fotka
Dobrý den, budeme rádi za jakoukoliv připomínku k tomuto projektu. Mate někdo zkušenost s takovým velkým přesahem? Neradi bychom, aby byla místnost tmavá. U vstupu je sever, jídelna západ, tzn. ze ložnice vychází na jih, i přesto ze nebude na jih okno ale na východ máme strach z toho, ze tam bude v létě teplo. Severo-východ prý ložnice umístit není jak. Budeme rádi za vsevhny rady.
Odpovědět
1
2
@kafrmaja mate opravdu velkorysy dum, ale za me tam uplne chybi samostatne wc. Osobne nemam rada wc v koupelnach kvuli hygiene. U vas by to slo jednoduse vyresit zrusenim dolni koupelny (pro koho, kdyz mate samostatnou v loznici?) Tu rozpulit- na pulce udelat wc a tou druhou rozsirit technickou. V tom vykusu by klidne mohl byt "technicky" sprchovy kout na psa, spinave veci.... Nahore taky - 3 pokoje a zadne wc...
Odpovědět
Za me je naopak samostatne WC plytvanim mista. Hygienu dodrzuje kazdy a toaletni misu cistou udrzujeme v koupelne stejne jako na samostatnem WC. Stejne se pri tak velkem dome vic koupelen vzdy hodi. Nechtela bych, aby mi navsteva prespavajici v obyvaku sla do sprchy do me soukrome u loznice. S presahem neporadim, nemam rada teplo, takze jih a zapad je pro me pro obytnou mistnost peklem vzdy.
Odpovědět
Mě zaujala šířka horni ložnice 2800. Je podle mého nepraktické stavět dům a zavrhnout možnost do budoucna tam umístit manželskou postel. Přeci jen, deti vyrostou a pak co? V případě, ze přijedou přespat s přítelem, budou mit kolem postele 40 Cm? Nebo budete prodávat dům a budoucí kupující je limitován vaši představou.
Odpovědět
@kafrmaja No, každý vám poradí něco jiného. Za mě teda tři koupelny jsou docela velkorysé. Konkrétně v přízemí máte dvě, a přitom jen jednu ložnici? Osobně teda chci samostatné WC, protože mi připadá tak nějak i divné vykonávat potřebu v rozlehlé místnosti 😄 A prostě wc a koupelna - vykonání potřeby a naopak očista, relax...to mi nejde dohromady. Nehledě na to, že kdokoliv využije wc, tak tu koupelnu blokuje. A obytné místnosti - já mám ráda jih a západ, máme rádi teplo a světlo. To má taky každý jinak. Teď mám obývák s kuchyní na východ a fakt trpím. Zejména v zimě tu je furt rozsvíceno a ponuro. Když člověk vstává do práce, tak si to slunce ráno ani neužije.
Odpovědět
@luckavra asi jsem blbá, ale 2800-2100=700 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za postřehy, ta koupelna dole mělo být původně jen wc, pro návštěvy i pro nás během dne ale tím ze děti nahoře i my v ložnici máme jen sprchové kouty, rozhodli jsme se sem dat vanu která bude přístupná všem. Nejdřív jsme chtěli vanu do ložnice, teď jsou děti malé klidně tam půjdou ale v pubertě pochybuji ze tam budou chtít. Myslíte ze to není dobré řešení? A pokud bude návštěva a nebude spat nahoře v patře kde je koupelna, přišla mi fajn možnost ze se má kde vysprchovat a nechodit mi do koupelny v ložnici. Budu rada za jakýkoliv další postřeh. Hlavně si nejsem jistá tím přesahem, nerada bych aby obývací prostor byl tmavý
Odpovědět
Vana v dolní koupelně je pro mě taková neútulná, dala bych ji nahoru , místo tam je a bude naprosto plnohodnotná koupelna. WC dole zúžit a rozšířit technickou, ta není nikdy dost velká, já mám třeba menší vanu v technické na mytí třeba bot nebo něčeho objemnějšího a využívaná je hodně.
Odpovědět
Co se týče přesahu těžko odhadnout, u sedačky s televizí asi přesvětleno nebude, ale je otázka jestli je to vůbec potřeba, u stolu bude světla dost. Spíš bych se bála tmavé kuchyně, jestli je okno až k lince bude to asi bude stačit, ale pokud je výš tak nevím, mám jedno 150x75 nad linkou 135 od země a pokud by nebylo ještě takové na výšku z boku bylo by to pro mě málo světla.
Odpovědět
Mně se to líbí, jen bychdala vanu nahoru dětem do koupelny a dolů jen sprchu, návštěvě to stačí.
Odpovědět
To je už od projektanta nebo si to malujete vy? Podle mě vám nevyjde schodiště.
Odpovědět
Za mě je ten dům nemastnej neslanej... není tam nic co by mě nadchlo. Ty koupelny dole to je ubohost, zkuste si to rozkreslit v reálných rozměrech, máte tam dvojimyvadlo ale 2 lidí se v té koupelně zmačkání... Ta s vanou to je vůbec parodie, vana má šířku 80 zbyde 80 teď nevím jestli je to vůbec minimální šířka samostatného WC. Nejsem fanoušek kuchyně spojené s OP, ale varná deska u barového stolu je blbost. TV v OP na stěně hned vedle vstupu je taky pro mě pocitově blbě. Shrnu to, barák jak hovado ale je to podprůměrná typovka, jestli si to vymyslíme samy, tak na to prostě nemáte buňky a najděte si architekta.
Odpovědět
@iveta_89 Maji 16 vysek stupnu * 180 mm vyska stupne je celkem KV 2880 mm. 380 mm na strop s podlahou je dostatecnych. Ten druhy vypocet v pokoji s posteli je co za hausnumero?
Odpovědět
Článek se načítá
Nevidím problém v tom, že je ložnice na jihu. Máte okno na východ. Spíš bych se bál, že vám půjde teplo z té šatny, která má okno na jih. Možná by se to vyřešilo nějakou zatmavovací nebo zrcadlovou fólií na to okno v šatně. Nebo případně předokenní žaluzie. Stejně se tam budete převlíkat a nechcete, aby na vás bylo vidět.
Odpovědět
@puhelin v té ložnici se snažím vysvětlit, že manželská postel se tam vejde... nechápu důvod jí cpát čelem pod okno... to jako jim v takovémto domě chceš navrhnout SV 2500mm, tak to je snad vtip ne?
Odpovědět
@iveta_89 Proc by na chodbe meli mit vyssi svetlou vysku? K cemu? By to bylo jak v komine. To same v koupelnach, technicke. V obytnem prostoru klidne vyssi, tam se to nabizi, kdyz nad ni dalsi patro nemaji, muzou si to dovolit. Postel uz je mi jasna. I s odsunem od zdi.
Odpovědět
@puhelin ano, to se nabízí, ale v této části je právě ložnice, a tu bych nechtěla SV 2500 Navíc do toho vlítnou rozvody rekuperace a je vymalováno. Podle mě na to rameno je málo místa v jeho délce.
Odpovědět
@puhelin Kolikrat se stane, ze u vas prespi navsteva? A kolikrat se stane, ze jde clovek rano na "velkou" a ty si pak za pet minut v tom musis cistit zuby? Tam to prece neni o tom, ze by byl clovek prasatko a neumyl zachod. Je to o tom, ze pokazde kdyz splachnes, tak se ti rozstriknou bakterie z misy po okoli. A pak si cistis zuby a nebo otres oblicej do rucniku.... Nereknu ani slovo, kdyby to byl byt 60m2, ale u domu pres 300m2 se na tohle da najit misto.
Odpovědět
@iveta_89 Mne by naopak vysoky strop v loznici nebyl prijemny. Tak uvidime, co na to budouci majitele toho domu.
Odpovědět
🤣
Odpovědět
@kekita Takze kazdy, kdo ma WC v koupelne ma kartacky plne fekalii? To snad ne 🙂 Zeme na zapad od nas maji v koupelne toaletni misu bezne, samostatne WC v domech velmi, velmi zridka. Takze jsou zaostali?
Odpovědět
@puhelin ano a rucniky taky-to je prece stara vec... zabranis tomu jenom tak, ze bys musela pokazde zavrit poklop na zachode a to pochybuju ze nekdo pokazde dela (deti, manzel). Ale myslim, ze tahle debata je zbytecna a stocila se nekam, kam jsem nechtela-chtela jsem jenom doporucit samostatny zachod v tak velkem dome.
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 to už je od projektanta a už to měla být finální podoba, ale taky se mi ta pravá část domu nezdá, ty koupelny jsou prtave, úzké a takové kóje. I ta ložnice na jih mě děsí, ale ať premyslime jak premyslime vůbec nevím jak ji dostat na severo-východ a dům rozšířit spíše do strany, pozemek je na to široký dost, tím pádem by se vyřešil asi i ten přesah střechy na terasu. Nevznikl by tam. Ale moc si s tím rady nevíme 🤷‍♀️
Odpovědět
Profilova fotka
Ten pokojík nahoře s tou šířkou 280 cm bude jak tunel. Máme jeden takový, ale my se pohybovali v rámci typového projektu u výrazně menšího domu. Vy máte projekt velkorysý, tohle je fakt škoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina taky se mi to zda málo široké. Velikost pokoje na m2 asi dobrý ale bude to úzká nudle. Celá tahle strana by chtěla nějakou změnu. Jak dole tak nahoře.
Odpovědět
@puhelin Treba v Japonsku a ve vetsine EU teda WC zvlast je...
Odpovědět
Nebylo by lepší přehodit technickou místnost za koupelnu pro hosty? Aspoň by to bylo blíž ke vchodu i k obýváku. Přijde mi lepší mít malou technickou místnost než malou koupelnu. Přeci jenom sušička se dá postavit na pračku, TČ by možná taky šlo namontovat nějak nahoru ke stropu, a hned je prostoru víc.
Odpovědět
@iveta_89 tak nepočítám, ze by se do jedné půlky postele skakalo protože bude přiřazena ke zdi, tedy počítala jsem průlez kolem obou stran. A vy jste postel otočila a tím by to vycházelo lépe.
Odpovědět
@bayt V EU mam prave ze opacnou zkusenost. Stejne tak v USA, tam jsem samostatne WC v domech nikdy nevidela. V Japonsku jsem nebyla, ale pochazi odtamtud svagrova, tak se poptam, to me zajima.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi se neumím dívat, ale já žádný přesah nevidím. Pokud by byla zastřešená terasa, tak okno na západ to vyrovná, ale bude muset mít žaluzie proti slunci (myslím si, že terasa 3,8m šířky je na hraně použitelnosti - zkus si rozmísti nábytek). V kuchyni bych zrušil část linky na západě a vyhnul se tak dvěma rohům. Průchod na terasu bude kolem stolu vlevo nebo vpravo? Ať tak nebo onak je to dost úzké. To křeslo u krbu bude za odměnu? Já bych podle svých zkušeností překopal vrch na kuchyň jako dvě I s šířkou tak 5m, posunul hobby a udělal lepší špajz. Dole bych se snažil udělat šatnu průchozí i na chodbu (my vstáváme v různou dobu a takto se nerušíme). Rozhodně bych přidal více oken na jih, kvůli ziskům 3/4 roku se zabezpečením stínění po zbylou 1/4. Jenom zamyšlení na konec - pokud máte šířku pozemku dostatečnou, není lepší zrušit schody a udělat 1 podlaží ?
Odpovědět
@puhelin Já jsem asi po Evropě nikde WC v koupelně neviděla. Nepočítám hotely. V US jsem nebyla, ale je celkem známé, že tam právě mají WC spojená s koupelnami 😄 Mám ale pár známých z US, kteří se strašně divili, že v Evropě to máme jinak 😄
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?