Demolice svépomocí

25. kvě 2020130

Zdravím,

rád bych se zeptal, zda má někdo z vás zkušenosti s demolicí domu svépomocí. Všechny cenové nabídky na demolici domu (bez demolice základů) máme přes 400 000 Kč, což se nám rozhodně nechce dávat.

Samotnou demolici bychom asi s pomocí známých zvládli, i když se jedná o řadovku, háček ale vidíme hlavně v tom, že podle projektanta vzhledem k tomu, že demolice domu byla povolována v režimu povolení a ne souhlasu, měla by být stavba demolována firmou.

Moc děkujeme za jákekoliv rady a postřehy!

Radim

 • @raimok  Dobry den, muzu se zeptat, jak velkou plochu bourate? My bourali cca 150m2 a stalo nas to 215 tis vcetne pokaceni stromu na pozemku a vyklizeni nabytku z domu.

 • @raimok  Resp. my nebourali. Bourala nam firma.

 • Tak nejdrazsi na demolici je odvoz suti. A zalezi, jak je radovka napojena. Tam bych byla ostrazita, protoze kdyby bylo nejake poskozeni sousedu, tak firmy jsou na to pojistene.

 • Sponzor fóra
 • @raimok  stačí, když vám to podepíše někdo, kdo na to má ŽL

 • @islandia @ive747ta
  Půdorys domu je cca 110 m2, přízemní řadovka. S napojením domu by neměl být problém, dívalo se na to několik lidí ze stavebních firem, ale určitě bysme si chtěli před bouráním svépomocí pozvat pro jistotu statika, aby nám řekl, co si můžeme dovolit. Odvoz suti, resp. spíše její uložení, už jsme tady řešili v jiné diskuzi. Odvoz by byl v pohodě, spíš za to uložení bysme mohli ušetřit cca 150 tisíc, kdybysme našli někoho, kdo by si to bezplatně vzal např. na zarovnání pozemku. Jde totiž z většiny o nepálené cihly.

  @ptjj
  S tím živnosťákem by to určitě šlo, ale je otázka, kdo by do toho dobrovolně šel, kdyby se náhodou něco stalo.

 • Dobrý den, před nedávnem jsem boural dům 200m2. Snažil jsem se všemožně udat nepálené cihly právě např. na srovnání pozemku a u nikoho jsem nepochodil. Měl jsem slíbeno od pár lidí, že si vezmou třeba stresni tašky do cesty apod. a nakonec stejně ze všeho sešlo. V dnešní době si asi nikdo netroufne jen tak někam vyvést sut, nehledě na to, že na životní prostředí budete muset doložit doklady o likvidaci odpadu.
  Já jsem to nakonec měl tak, že jsem si svépomocí komplet vyklidil, shodil střechu, krov, stropy, okna a dveře, rozvody, dal jsem pryč všechno dřevo a železo, prostě z baráku zbyli jen hole zdi a pak přijela firma a postarala se komplet za 120t.

 • @raimok  najdou se tací 😁

 • @raimok
  Bourano svépomocí za 8 víkendů...

 • @raimok  boural jsem pred 4 lety, suti bylo pres 600t, uvahy o likvidaci jsem mel nekonecne, skoro zvitezila varianta nechat si to nadrtit a srovna s tim okoli domu, ale nakonec se stal zazrak a za 2 lahve slivovice si tim mistni zasypal nejakou rokli

  doklady o odpadu po mne dokladat po demolici nikdo nechtel, ale jak rikam uz je to 4,5 roku

  https://www.modrastrecha.cz/blog/geodett/album/pozemek-9bd6ix/
  https://www.modrastrecha.cz/blog/geodett/album/likvidace-bholul/

  horni patro a stropy jsem boural vicemene sam cca 2 mesice, zbytek pak shodil bagr

 • @lukven  Díky moc za odpověď. My máme slíbeno, že si někdo odveze asi 2 Tatry, ale bůhví jak to dopadne. Jinak ta vaše varianta zní rozumně, asi tak taky dopadneme, pokud bude možné bourat svépomocí.

  @zuzana_ka  Můžu se zeptat, jak to bourání šlo? Nebáli jste se o okolní domy a radili jste se dopředu se statikem? Nebyl problém v tom, že jste si to bourali sami bez firmy? A kolik vás to prosím cca vyšlo včetně odvozu a uložení suti? Klidně v soukromé zprávě. Mockrát díky!

  @geodett  Děkuju za reakci. To je ideální scénář, ale asi se to nepoštěstí každému. Nicméně stále můžeme zkoušet a doufat.

  Díky moc všem.

 • Dvě tatry jsou jak nic (z hlediska bourání i z hlediska zarovnávání), ale třeba na to přijde i ten, který si je od vás chce vzít, a nakonec jich udáte víc. S nepálenými cihlami je problém, že dokud se pořádně nerozmočí a nerozpadnou, tak je to takový materiál na prd - jsou těžké, neskladné, netvárné. A u sebe na pozemku byste je neudali? My měli z nepálených cca polovinu domu a máme je všechny na pozemku, který původně vypadal jako relativně rovný. Spíš mě zaráží, že to máte v režimu "povolení". My jsme prostě podávali Žádost o odstranění stavby (ani povolení ani souhlas), k němuž dal úřad svůj souhlas. Nebo je to proto, že se jedná o řadovku? Firmu jsme najímat nemuseli, stačil nám odborný dozor (s kulatým razítkem).

 • @raimok
  Vše se rozebíralo ručně pomocí kanga... Měli jsme štěstí, že ten dům neměl extra základy, stěny byly z kotovice a kamení. Odváželi jsme se facto jen ty cihly a sypkou suť. Jeden kontejner cca 4tuny vyšel asi na 1800kc. Záleží na vzdálenosti, kam se ukládá suť. Kontejnerů bylo asi 30.
  Tašky si vzali myslivci na krmelce, krov šel k sousedovi do kamen, kamení si vzali sousedi do zahrádek...
  S ostatními domy to ani nehlo. Nikdo neměl problém...se statikem jsme nic nekonzultovali.
  Jinak bourání šlo opravdu rychle. Až mě to překvapilo 😊

 • Ahoj, mám taky prosím dotaz k bourání. Kupujeme dům a kromě mírné rekonstrukce vnitřní je potřeba i ze zahrady udělat skutečně travnatou zahradu místo vydlážděného prostoru s několika naprosto zbytečnými zděnými přístavky... No a teď řešíme, jak na to, aby to bylo finančně a zároveň i časově vyvážené. To znamená, že to nechceme asi dělat úplně celé sami, ale zároveň se nám ani nechce si objednávat demolici na klíč, to by asi byly zbytečně vyhozené peníze, které se dají použít jinde.
  Jedná se o zbourání jednoho přístavku, co je přizděný k vysoké plotové zdi o půdorysu cca 5 m2, výška asi 3,5-4,5 m..., potom je tam zúžený prostor pozemku do tvaru V, z obou stran je plot zděný, no a bývalí majitelé důchodci k němu do Véčka o půdorysu cca 15 m2 přidali plechovou střechu na dřevěných trámech, to bychom taky chtěli dát dolů, aby tam vznikl jen travnatý prostor mezi zděným plotem, dále zničit starý rozpadlý skleník, který je ale vybetonovaný hodně do hloubky a malý kurník 2*2*1,5m s nějakým zarostlým pletivem. A k tomu vytrhat dlažbu, která je tak na 80-100 m2 z celkových 330 m2 zahrady. A teď řešíme, jestli se vyplatí pronajmout si nějaký malý bagřík a kontejner a zbourat si to a naložit sami a na kolik by to pak asi vyšlo. Zde by se možná nabízelo to vybetonované dno skleníku zarovnat sutí z toho zděného přístavku... Ale netuším, jestli to vůbec lze. Docela by mi pomohlo, kdyby mi někdo podle fotek dokázal říct, kolik by to tak mohlo stát, kdyby to dělala celé firma a na čem se dá ušetřit. Rádi bychom si pozemek zahrady prostě zarovnali hlínou, aby se to dalo zatravnit. Určitě bychom to rádi udělali pod 100.000 Kč a kdybychom se vlezli třeba do 60.000 tak budeme moc rádi, ale nevím, jestli je to vůbec reálné a jak na to. Za rady a tipy, co si nechat udělat firmou a co radši dělat sami, budu moc vděčná!

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat