Elektřina pripojeni

Profilova fotka
Jakou máte zkušenost? Volal mi projektant firmy, která bude dělat pripojku ČEZu - je to dobré? Bude se ted něco dít? Bude elektřina brzo nebo se ještě nemám radovat? Chtěl vědět místo kde bude místo připojení a kontakt na sousedy. Kdo tuší co mě může časově čekat?
Odpovědět
@hankade tak dobré je ,že se konečně začlo něco dít, ale časově to klidně ještě půl roku nebo rok může být : -) ..než se udělá projekt, než se vyřeší stavební povolení, než se k tomu dostane firma k realizaci ...
Odpovědět
Asi tak jako předchozí reakce… U mě sice EGD, ale bude to zřejmě podobně. Projektant se byl podívat na parcelu v lednu, hotovo by mělo být prý v září… Cca rok od žádosti….
Odpovědět
Profilova fotka
OK, děkuji, takže těšit se ještě nemusím 🙂
Odpovědět
Nám po odsouhlasení projektu na umístění sloupku prodloužil ČEZ termín realizace o půl roku. Původně do srpna 2022 A prodloužili termín až do února 2023. Zdržení kvůli Správě silnic pro Královéhradecký kraj. Prý jako jediný nemá uzavřenou nějakou smlouvu a tak dělají vše individuálně a trvá to dlouho. Co se týče našeho pozemku, tak to není nic složitého. Přípojka je kousek od nás, ale zrovna v této části obce je vlastníkem silnice tato instituce.
Odpovědět
Zadávali jsme žádost v dubnu 2021, zaplatili 12.500Kč. Smlouva s čezem hned uzavřená, realizace ve smlouvě byla 11 měsíců max. V červnu nás kontaktoval projektant, že možná listopad, ale firma, která zakázku dostala byla zahlcená…pak půl roku nic a připojili nás v květnu 2022 a to jsme dost urgovali, protože už jsme měli v podstatě 3/4 stavby hotové. Tahali jsme od souseda
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Tak jsem tu po půl roce zas a jsem zvědavá jak dopadneme. Sousedka ze zásady nic nepovoluje, její pozemek by ztratil na hodnotě - koupili ho naproti svého baráku - buď postaví její děti nebo nikdo. Když jí to mnělo zasáhnout po celé délce jejího pozemku, chápala jsem. Pozemky jsou 2, dohromady asi 1600 m2, další varianta jí měla jít asi metr přes roh pozemku - nepovolila. Řešila se další varianta - sloup na pozemku soukromníka, nemají problém, dokonce by si zasíťovali i tento pozemek - je prázdný, oni bydlí hned vedle, ale je tam i potok, tak možná proto zvlášť. Super, měli mít schůzku v lednu a souhlas tedá dá. Jenže asi 9. února volal ten projektant z té realizační firmy a že už to bylo těsně před schválením, ale zjistili, že se chystá velký projekt a po té trase, kde ta elektřina má vést, tak se bude rozšiřovat cesta a my musíme teda počkat. Hned v zápětí přišel email z ČEZu, kde se mimo jiné uvádí: ,,Důvodem je překážka bránící včasnému dokončení: Z důvodu kolize s výstavbou nové ulice, včetně rozšíření vozovky a nových inženýrských sítí - změna TŘ stavby." No a proudložení, kterému moc nerozumím. Máme to na 2 roky do května 2024 a oni to prodloužili do května 2024 a naše povinnosti do května 2025. Štve mě, že stavební úřady nic nevím a developeři brzdí nás, ale stím asi nic neudělám - nebo má někdo radu? Můžou takhle omezovat jednotlivce? 😞 Takže jsem konečně požádala o krátkodobou přípojku. Takže čekám jejich rozhodnutí. Trvalé připojení plánují asi 90 metrů, ale sloup vedení máme i jiný asi 25 metrů. Máme souseda, který koupil dům před rokem a pak zjistil, že ho nepřipojí na stávající rozvod, protože tam je 7 let dluh a trvají na novém připojení. SOusedi však nepovolili v zemi, protože by se mohl narušit pramen vody, tak nakonec poslali sousedům souhlas vrchem. Podotýkám, že je to trojdomek, bývalá rodinná usedlost, pod jednou střechou. Jeho zatím ovšem neinformovali, takže stále bez elektřiny. No a můj dotaz zní - mohou mě provizorně připojit na tento sloup? Pro nás pro nás nakonec bude možná výhoda, že tam budou rozšiřovat ty sítě, hlavně vodovodní řád, teď to je přes 150 m, ale máme studnu, takže řešímr jen slepou přípojku u domu, kdyby nááááhodou ... a ono náááhodou teď možná přijde. No a když by to zákázali, chtěla bych požádat souseda. Ten jeden elektřinu nemá, sousedka má po opravě střechy elektřinu v havarijním stavu, tak chci poprosit toho poslední. Mají to jako letní sídlo, důchodci, tráví tam veškerý možný čas od jara do podzimu. Ale nevím jak se to dělá, chtěla bych to "oficiálně" s hodinama, abych jim vše zaplatila. Co bude chtít ČEZ pokud povolí, to nevím. Rozumím tomu, že tento sloup může být už vytížený laicky řečeno, ale když jsem se ptala toho z realizační firmy jestli si myslí, že by to mohlo jít připojit, řekl ať mu pošlu to místo do emailu. Už po několikáté jsem navrhla i ČEZu, jestli nelze nějak spojit nás a toho souseda. On k tomu napsal, že připojení souseda není součástí projektu, tudíž to není v jeho komletenci se vyjádřit - chtěla jsme i jestli je možná technické připojení na ten sloup. No a to mi napsal: Ohledně trvalé přípojky: ,,Variantu napojení ze sloupu na parcele ..... můžu předložit ČEZd, nicméně by nejspíš musela proběhnout výměna části vedení, možná i sloupů, + samozřejmě souhlas vlastníků dotčených pozemků. Zatím však čekám na přidělení nového technika k této stavbě, z důvodu ukončení p. poměru toho současného, jak jsem již uvedl dříve." Byla jsem v šoku. O žádném ukončení pracovního poměru doteď nemluvil. A myslím si, že o této variantě ani neuvažoval. A pokud mají napojit souseda, měli by důvod tu výměnu vedení, možná i sloupu udělat. Opravdu jde asi o to tlačit, ptát se, kontrolovat, nedat pokoj. I když ani to někdy nepomůže 😞 Máte někdo nápad k našemu případu? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, moc z popisu nechápu přesně o co jde. Máte rodinný domek v zástavbě, kde sousedi napojení na el. jsou a Váš dům není? Vedení je možné podzemní i nadzemní? Určitě je potřeba toto řešit s ČEZ, žádost o připojení a možnosti jak, by měly být na nich, ne?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?