Euroline 1477, co říkáte na tento projekt?

Zdravim, co rikate ostrileni stavitele na tento projekt? http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro... Strasne se mi libi, ale mam trosku obavu, preci jen je to dost netradicni a zrejme jeste nepostaveny dum. Rad bych zdeny dum, stavba nejspis castecne svepomoci (resp. ruzne najimane firmy na ruzne prace, obcas prilozit ruku k dilu:). Co ten vysoky strop v obyvaku? Vzhledove pecka, ale co treba akusticke vlastnosti? Nebude problem to vytopit? To same s bohatym prosklenim, vzhledove vyborne, ale bojim se tepelnych ztrat? Nerad bych protopil majlant.. Muze byt realne postavit to do 3M v nejakem solidnim standartu? Pozemek mam.. PS jsem uplne na startu, omlouvam se za zacatecnicke dotazy:)
Odpovědět
Profilova fotka
nejsem ostrileny stavitel, ale dva RD jsem navrhla, vyprojektovala a s klienty spolupracovala i behem realizace viz. juj album. Pokud mate rovny pozemek uprosted satelitu a nezajimate se o moderni architekturu, tak je tento projekt asi dostacujici. Ja se nemuzu sbavit pocitu, kdyz se divam na dispozici, ze jde o pudorys bytu... asi to bude tim, ze dum proste nekomunikuje se zahradou. stavebni pojekt bych musela videt na papire, ale cekala bych ze bude proste na urovni dokumentace pro SP, coz Vam rozhodne nerekne nic o tom, jak dum stavet a jak vychytat technicke veci... je to proste jen snuzka formalit
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Taky se nám líbí, až tak, že jej začínáme stavět. Neexistuje projekt a dům, který by neměl chybu, i tento jich pár má, ale absenci komunikace se zahradou bych zrovna tomuto domu nevyčítal. Spíš je tam malá a nešťastně řešená kuchyně - hodní skříňky tam nedáte, digestoř je pod nejvyšším stropem, celkově je malá a ve vizualizaci zatočená linka působí spíš dojmem klece než kuchyně. Malé jsou i koupelny a ty opravdu trochu připomínají panelákový byt. Malá je i světlá výška pokojů v patře (vím, jedná se o bungalov), ale 1,48m je dost málo. Chybí mi v projektu i možnost napojení krbové vložky na otopný systém. Jinak, dle PENB není zas ta spotřeba energie na topení tak velká a když se použije TČ, pak to nevyjde moc draze. Akustiku neposoudím, nevím, ale snad to bude OK. A cena? My stavíme s klasickou střešní krytinou, plech mi připadá až příliš lacině a zvláště při pohledu od severu pak dům připomíná hangár. Plánujeme čerpadlo země-voda a cena bez kuchyně a přípojek je spočítaná na 3,4M. Jen stavební materiál dle výkazu výměr a v cca standardní kvalitě a ceně vychází na 2,6-2,7M. Docela by mě zajímalo k jakým číslům dojdete Vy. Přeji úspěch při stavbě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
@jiri_1477 Zdravim, nasel jsem tento projekt a libi se nam. Mohu se zeptat, jak jste dopadli? dekuji
Odpovědět
Dobrý den, my už od 11/2018 bydlíme. Samozřejmě byla (a stále i je) řada problémů, ale vše se dá řešit a radosti s novým bydlením rouhodně převažují. Plánujete svépomocí nebo firmou? V každém případě přeji, ať se daří. JF
Odpovědět
@jiri_1477 . dekuji za rychlou odpoved. nemam cas ani zkusenosti, takze s firmou na klic. konkretne aw domy. pokud byste stavel stejny barak znovu, poradite co jinak? z projektu jste zminoval kuchyn, koupelny a svetla vyska v podkrovi me az zaskocila, ze to neni mozny....
Odpovědět
Mě se ten barák stále dost líbí, ale pokud bych stavěl znovu je celá řada věcí, které bych změnil. Od docela zásadních až po skoro detaily. Zkusím jich pár zmínit, ale nejspíš to nebude vše co mě napadá a něco je spíš na diskuzi. A taky každý stavitel má jiné představy a možnosti a potřeby. Dnes bych osobně (i když je dům dost velký už tak) jej ještě zvětšil. Protáhl bych o cca 1 metr dopředu modul s jídelnou a obývákem a prostor věnoval na protažení linky u zdi o ten metr. I podle manželky by to pak byla velká, parádní kuchyň. Potom dál mimo kuchynský kout bych z toho metru cca 0,5 věnoval na schodiště. Stávající je velmi příkré a obzvláště malým dětem a starším lidem se po něm chodí opravdu dost špatně. O zbývající půlmetr by se rozšířil obývák, což už není tak důležité, tam je místa docela dost, ale potěšilo by. No a v souvislosti s tím by se dalo spekulovat o sklonu a výšce střechy a tím pádem i o trochu větší světlé výšce podkrovní místnosti. Stejně tak bych o cca 1 metr protáhnul i křídlo s pokoji. Každému z nich (s výjimkou ložnice) věnoval po 0,5 metru a na druhé straně pak koupelnám - to už asi individuálně dle toho, jak by měly vypadat. Tohle jsou ale věci, které by asi i dost stály, zvedly by zastavěnou plochu o nějakých cca 16m2 a potřebovaly by úpravu projektu. A chce to taky pozemek. Nejen pro tuhle úpravu, ale i vzhledem k prosklení. Z jídelny je skvělý výhled, ale čučet na protější barák nebo rušnou cestu hned za oknem je asi taky nic moc. Z tohoto důvodu doporučuje bvenkovní žaluzie. Jsou supr, ale jsme trochu na kopci a vítr s nimi někdy dělá divy. Dveře z obýváku resp. zimní zahrady na terasu jsou taky parádní. Už jsme neměli dost prostředků, ale jsou u nás velmi často využívány a dnes bych asi zvolil HS portál i vzhledem k snadnosti obsluhy a trvanlivosti. Ta akustika je trochu problém. Zrušil jsem navíc dveře mezi obytnou a klidovou zonou a zvuk televize se docela nese a hlavně po schodech do horního pokoje. Nevím, možná by to trochu zlepšily jiné materiály příček a dveří, ale dneska to u stylu stavění asi bude obecnější problém. Spotřeba mě mile překvapila. Protože jsme vyhřívali i bazén a občas pustili i klimu, tak byla paradoxně větší v létě než nyní při mírné zimě. Zase to odvisí od životního stylu, ale máme průměrnou roční spotřebu cca 28kWh denně. (Z toho denně cca 6kWh akvárko, 2,5 je ČOVka, ...). Když jsem tam poslední zimu před nastěhováním ještě nebydlel, ale dodělával vnitřky a topil na cca 18 oC, tak jsem opravdu jen čistě za topení (plus sem tam nějaké nářadí a trocha teplé vody) za celou zimu zaplatil cca 9 500. A z těch drobností? Problém je trochu s délkou teplovodního potrubí, teplotou a tlakem vody. Určitě doporučuji oběhové čerpadlo (i když další drobný náklad na el. energii), jinak, než poteče teplá, odpustíte hezkých pár litrů vody a doporučuji vzhledem k délce použit i trubky 3/4 coulu. Možná máme na kopci i trochu menší tlak a velkou vanu, ale napustit jí znamená čekat spoustu minut. Před pokoji máme velkou terasu cca 8*4 (tahle část je zastřešená polykarbonátem na subtilní konstrukci přilepené ke domu), schod dolů a navazuje další plocha cca 8*3 a na ní plynule bazén. Vše je na jih a v létě je to díky slunci odpoledne dost peklo. Terasu bych zvolil opět, ale stále nevím jestli a jak jí zastínit. Možná, ale opravdu nevím jak bych na zastřešení a zastínění myslel už v projektu a při stavbě. Nad pokoji mám pochozí půdu. Vstup z pokoje (šlo by i z chodby). Je docela nízká, ale dá se tam uložit fakt dost věcí, které by se jinak někde válely. Taky doporučuji. Je toho víc, klidně se ptejte dál. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@jiri_1477 Dobrý den, pane Jiří, my Vám s manželem vysloveně blahořečíme. Vaše fotografie jsou pro nás obrovskou pomocí, protože svépomocí stavíme stejný dům a ten Váš už známe z paměti. Spíš než do projektu koukáme na Vaše obrázky, kolik cihel kam máme umístit a řešíme podobné horory, jako jsou betonové sloupy a překlady. Teď zrovna čekáme na stropy, rozhodli jsme se po dlouhém hledání je komplet vylít betonem, protože nás varovali před panely, že tam chybí kus nosné opory. S HS portály máte pravdu, sice je to pálka, ale než si pak nadávat, tak holt budeme muset ještě došetřit. Momentálně se také rozhodujeme, jak vyřešit strop nad vchodem, tam je to takové prapodivné, náš pan mistr nám radí, že to máme celé rovnou vylít betonem a udělat si tam úložný prostor se vstupem z garáže a asi to tak uděláme. Na strmost schodů nás upozornil už pán, kterému jsme dávali žádost o nabídku (doslova řekl, že jsou to schody do kurníku 🙂) a z těch mám vysloveně hrůzu. Ty Vaše jsou moc pěkné a taky mi přijde parádní osvětlená lišta v chodbě s ložnicemi. Škoda, že schody předělují ten velký prostor, podle obrázků tam máte opravdu zimní zahradu, my zřejmě skleněnou stěnu dělat nebudeme a zatím moc nevím, jak to tam vyřeším. Kuchyň je navržená dost nesmyslně a díky Vám nám vcelku včas došlo, jak je strop nevhodný k umístění digestoře, takže ji nakonec povedeme podlahou. Spíž zrušíme, což mě sice štve, ale máme dům orientovaný vstupem na jih, takže by tam potravinám stejně nebylo nejlépe. Nahoru zavedeme vodu, aby se v prostoru nad schody dala udělat koupelna k pokoji. Chtěli bychom moc poděkovat za Vaši inspiraci a opravdu vynikající instruktáž a přejeme, aby se Vám v domečku hezky bydlelo.
Odpovědět
Za mě je tam hromada dveří až bych se bál že se doslova budou mlátit jedny o druhé....na to fakt komornika 🙂) A pri dnešních cenách a počtu dveří počítám tak 100.000.Za mně zbytečné.HS portal např o rozměrech 4m na délku je 120.000,- .... a čtvrt mega skoro v pr....
Odpovědět
Profilova fotka
@matesboy Není to tak hrozný 🙂 Fakt ale je, že u tohohle projektu funguje lidová tvořivost poměrně často, například skleněný roh hodně lidí vypouští. My jsme taky udělali pár změn a ty veliké dveře jsme zkrátili, takže jeden HS portál vyjde asi na 60 tisíc.
Odpovědět
Ze zajimavosti sem se koukla. Kdyz pominu, ze je to typovy projekt, tj. ten uzasny skleneny roh muze mit natoceny prave tam, kde ho kvuli slunci a soukromi nechcete - tak me bijou takovy ty klasicky nesvary. Malo uloznych prostor, miniaturni zadveri i kuchyn. Koupelny maly, wc v koupelne. V tom jednom detskem pokoji se ani nevleze skrin, resp. bude proti dverim a oknu. A tech chodeb...
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Já tolik kritická k tomu projektu nejsem, zmiňované nešvary se dají vyřešit, o což se také snažíme 🙂 a každý upřednostňuje něco jiného, mně kupříkladu wc v koupelně nevadí. S pokoji máte pravdu, jsou malé a proto jsme jeden zrušili a místo toho udělali dva velké. Ta kuchyň se upřímně nepovedla, ale když se zruší spíž a změní se tvar z účka na elko + ostrůvek, tak to bude ok. Projekt jsme si vybrali, protože se nám moc líbí celkový design domu a už se těšíme, až bude někdy v budoucnu hotový 🙂
Odpovědět
@veronika_prochy To pak jo, ty upravy tomu pak hodne pomuzou a jako.inspirace dobry 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?