Jaké vytápění do novostavby od r. 2020

25. úno 202030

Zdravím všechny, obracím se na vás s prosbou o radu. S manželem se chystáme na jaře začít stavět dřevostavbu domu 10,5x7 m s obytným podkrovím určenou na rekreaci, využívanou převážně od jara do podzimu - myšleno jako investice, příjem z pronájmu. Máme pozemek na turisticky velmi zajímavém místě. Dům budeme stavět částečně svépomocí, zkušenosti máme, postavili jsme si sami náš vlastní rodinný dům, ve kterém bydlíme. V přízemí domu bude hlavní obytná místnost se schodištěm do 1. patra, koupelna, technická místnost a kolárna, v 1. patře 2 velké ložnice a další koupelna. Hlavní obytná místnost bude situovaná na jih až jiho-východ. Vzhledem k tomu, že o stavbě uvažujeme jako o investici, je pro nás opravdu důležité nepřešvihnout rozpočet ale také nešetřit na nesprávném místě. A teď k samotné otázce.............jakým způsobem tuto stavbu vytápět, vzhledem k tomu, že bude využívána přes zimu minimálně nebo vůbec ( v regionu funguje cyklistika, zimní vyžití nic moc), přemýšleli jsme nad přímotopy s nějakým inteligentním ovládáním přes telefon + obyčejná krbová kamna pro atmosféru a abychom prošli stavebním řízením. Je to takto i od ledna 2020 možné, nebo budeme muset ještě něco přidat? Popř. byste navrhovali jiné řešení? Už se v tom ztrácím....... Moc děkuji za všechny podněty.

  • Ještě pro představu vložím půdorys domu.

  • My jsme se na to ptali, protoze si chceme postavit obdobny domek, jen na horach a nepotrebujeme tam vse zbytecne navic. Pokud to nebude k trvalemu bydleni, ale pouze k rekreaci, nemusi to splnovat ty pozadavky na temer nulovou spotrebu. Ale pak je DPH 21 % a ne 15 %, jako maji rodinne domy.

  • No, my to právě chceme kolaudovat k trvalému bydlení. Napadá mě varianta tepelné čerpadlo vzduch-vzduch s multisplitem, ale bojím se nadměrného hluku, to by se rekreantům asi moc nelíbilo 🙂

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat