Kontejnerové domy. Máte s tím někdo zkušenost?

Zdravím vás, s manželem řešíme bydlení - domeček. A napadlo nás postavit si vysněný domeček z obytných kontejnerů. Máte s tím někdo zkušenosti? Bydlíte tak někdo?Nebo znáte někoho kdo se do toho pustil? Nebo o tom přemýšlí? Budeme rádi za jakékoli rady a zkušenosti :-) Díky Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
@hanysek91 také nad tím teď uvažujeme, nemáš nějaké info od založení diskuze? V ČR je to celkem "neprobádané" uzení...
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se ty kontejnery moc líbí. Teď si to nechává stavět jedna moje kamarádka. A dokonce si to nechává stavět i Světlana Nálepková :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@foogy a kamarádka si to stavět nechává (přes firmu) nebo sama staví?? A nechce se se přihlásit? já mám asi bambilion dotazů na někoho kdo to realizuje, jako všichni chtějí nebo chtěli ale moc lidí co to dotáhli do konce není :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@barulina90 Nechává si to stavět od firmy Blokki. Napíšu Ti SZ
Odpovědět
Takhle křížem ty kontejnery musí být podepreny ocelovými nosníky a podle pořadu, odkud jsou ty realizace na fotkách to nakonec nebylo úplně nejlevnější řešení...
Odpovědět
Profilova fotka
Byli jste se někdy podívat v těchto domech ? Osobně říkám super jako start up bydlení ale pro rodinu mi to příjde stísněné. Nízké stropy atd.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@hanysek91 nejakou dobu jsem se profesne zabyval modulovyma stavbama a musim rict, ze pro bydleni je to nesmysl. Pokud pozadujete nejaky slusny standard bydleni a nevali se vam zrovna na zahrade nekolik starych kontejneru k predelani, tak to bude v porovnani s drevostavbou vzdy drazsi reseni s kompromisy. Ocelovy ram to prodrazuje, modul omezuje v navrhu dispozice. To co dokazete v kontejneru, dokaze tesar v drevostavbe lepe. A za lepsi peniz.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahojky, nemate nekdo zkusenosti z kontejnerovymi domy firmy Blokki?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ano, máme zkušenost. Co by vás konkrétně zajímalo?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@foogy Dobrý den, jaké má prosím kamarádka zkušenosti? Děkuji
Odpovědět
@freddys Dobrý den, zajima by mě prosím vaše zkušenost s Blokki? I se samotným bydlenim v kontejneru? Bydlite v něm? Jak dlouho? Jak je to s vlhkostí v domě? A izolace? Zakladová deska? A firma sama je k doporučení od vás?
Odpovědět
Na prvni pohled jsou obrázky domů hezké, dokonce velikou inspiraci najdete treba v knihe Prefab Houses,,ale 🙂 dokonce jedna ceskoslovenska komunita realizuje neco takoveho,,ale na Bali 🙂 tady u nas,....je to uplna blbost. Zakladova deska sice nemá větší nároky, ale: 1. manipupalce - jeřáby a náklaďák (pokud přístup k pozemku není ideální - problem) 2. když koupíte nový konťák 40HC (dlouhý 12m, a vysoký 3m) cena zas není až tak příznivá a hlavně podlahu vytrháte a musíte nejak chytře a s omezením vyřešit skladbu podlahy RD. Získat světlou výšku v domě 2700mm - nereálne. 3. Kontejner má výborné vlastnosti, ale pokud je vcelku. Vy ho staticky výrazne zeslabíte (okna, dveře, průchody) a statik nemá žádné info, takže to předimenzuje. Každopádne, je toho hodně a když budete chtít, napište mi soukromou zprávu. A obecně řečeno - není to vhodný stavební prvek na kvalitní RD.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@sasalab dobry den, mohu se zeptat zda jste se tedy pustili do staveni od Blokki? Uz je to nejaky cas co jste psala prispevek. S manzelem se nam tato varianta bydleni dost libi, ale mam dost otazek kolem bydleni. Uvazujeme o variante 4 kongejneru.Dekuji za info
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den. Stačilo jste nakonec dům z kontejneru ? 😊
Odpovědět
Stavět v české kotlině rodinný dům pro normální bydlení z lodních kontejnerů je nesmysl. Možná tak na rekreaci, ale to je vše. Na propagačních obrázcích to vypadá ok, ale... Můj názor.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?