Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@maceo Do nádrže. A vodu pak jako rozstřik po zahradě nebo nechat vyvézt. U nás není kanalizace a v podstatě i v projektu máme žumpu, nesmíme mít vsak, ale nakonec jsme se na stavebním úřadě domluvili, že tu žumpu budeme realizovat čističkou a nádrží, kde tu vodu přes jaro, léto budeme používat k zalévání a jinak vyvážet.
Odpovědět
@atilius supr nápad, kolik to generuje vody ta čistička ?
Odpovědět
@maceo Lakonicky bych řekl všechnu vodu :) No, vše co jde z domu se vyčistí a je k dispozici, takže počítám že to bude něco mezi 90-120m3 za rok. A i proto jsem tu 2m3 nádrž na deš´tovou vodu zrušil, protože jsem podle nějakých kalkulátorů na webu spočítal, že s mojí střechou a podle srážkové oblasti mi naprší za rok 5m3 vody, což je nic proti tomu, co vyčistím.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka @katunkaj Budeme mit sraz s bagristou ale zitra nam udelaji pergolu na auto a bojim se ze uz se nevejde a budeme muset rukama. Holcicky a od toho okapu ty ryhy nejspis trativod jste necim vykladaly? Nejakym kamenim ci plastovymi rourami?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova kačírek,roura omotaná textilií,kačírek a zasypat zeminou :-)
Odpovědět
@atilius no tak to musíte vyvážet tak 20x za rok jestli máte 5m3 jímku ne? To si nedokážu představit. my taky nemáme kanalizaci takže zvažujeme možnosti jak to vyřešit
Odpovědět
@ pavel ii my budeme mít podláhové vytápění v celkém domě a záloha je 140000,- Kč.....
Odpovědět
@ztk Jak přesně je to myšlenou s tou zálohou? Jako že topení vyjde na 140tis. a chtějí ho předem ve formě zálohy?
Odpovědět
Ahoj vsichni, od minuleho tydne patrime mezi vas, zajemce o domek Kubis 631. Mame milion otazek. Na pulku z nich jiz zname odpoved diky tomuto foru. Ale pul milionu porad jeste zbyva;) a tak bychom se chteli zeptat, hlavne lidi, co jiz v Kubis 631/632 bydli, ale i ostatnich: 1. Da se v lete prezit v pokojich v patre (preci jen je to primo pod strechou)? 2. Vydavaji primotopy nejaky zvuk (je tam vetrak nebo teplo jen sala)? 3. Je investice do podlahoveho topeni jen o lepsim pocitu nebo je tam i urcita financni navratnost(napr. staci vytapet na mensi teplotu, atd.)? 4. Mate nekdo pracku v patre? Pokud ano, je pracka po dome hodne slyset? Mockrat dekujeme a vsem prejeme hezke planovani/staveni/bydleni. David
Odpovědět
pavel_ii nene zatím nám pan z Rýmařova dělal předběžnou kalkuaci kolik ta podlahovka bude stát a dal nám tam 140000,- Kč a od toho Vám odečtou ty přímotopy a systém sinco living takže po odečtení je to cca 100000,- Kč, ale i ten systém si tam můžtete ponechat a to by bylo zase k těm 100000,- Kč 30.000,- Kč, ale přesnou cenu té podlahovky Vám řeknou přesně podle metrů...... protože i my nebudeme mít standart, ale budeme tam mít úpravy.. tak záleží na těch úpravách a podlahovka se počítá asi podle m2. Takže tak.. samozřejmě pak bude konečná cena na konečné specifikaci, kde to už bude závazné a sečteny všechny úpravy..... Nevím, kde stavíte, ale my u Prahy, tzn. že jednáme s OC Praha - p. Mikulou:))))
Odpovědět
@maceo Ne, nemyslím. část vody se "ztratí" na zahradě, část se vypaří i přímo z jímky. Vidím to tak jednou za čtvrt roku.
Odpovědět
@ztk Zatím ještě nestavíme, jsme ve fázi získávání informací, okukování atd.atd..Když budeme jednou stavět tak kousek taky od Prahy. K tomu máme zatím,ale ještě dlouhou cestu :-| . Pozemek máme, sítě taky (akorát nám tam zavádějí kanalizaci),ale zatím tam i dokonce stojí stavba, která nejspíše půjde dolů. Čeká nás prodej bytu a podobně. Nevím ani s kým začít jednat jestli s OC Praha nebo Mladá Boleslav obojí máme stejně daleko. Jak říkám cesta je ještě daleká , jsme ve fázi zjišťování veškerých možných informací :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pavel_ii Ahojky Pavlí, zavolej si třeba na obě dvě OC - obě dvě obchodní místa tu mají dobré reference. za nás pan Mikula OC Praha, bez něj bychom asi nestavěli....to je zlato a moc chytrej pán, kterej ví a poradí.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavel_ii Jééé jsem koukala budete stavět v Nehvizdech, pěkná lokalita:) Tam jsme se byli kouknout na Uno a jsem moc ráda, že stavíme Kubíska:)
Odpovědět
@pavel_ii Já za nás mohu doporučit OC Mladá Boleslav. Jednali jsme i v Praze a Plzni, ale v Boleslavi nám přišli nejochotnější. Nejen při prvním kontaktu, ale i později, když jsme dolaďovali projekt a další. Doporučuji zkusit obě, pak se rozhodněte
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova taky jsme byli koukat na Uno......;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moc vsechny zdravim ;-) a mam dotaz :-) je cena domku konecna kdyz si nevymyslim zadny zmeny a nebo se jeste neco u rd rymarov doplaci? Moc dekuji za jakykoliv info ;-)
Odpovědět
@lenicaa ahoj no samozřejmě ze to není konečná cena. Inženýrské sítě, pripojky projektantovi zaplatit. Je toho celkem dost
Odpovědět
Profilova fotka
@lenicaa Ahojky Leni, jen tak z hlavy, když tak ti pošlu nějaký rozpočet vnitř.poštou - doplácí se RDR u základové desky, pokud máte nějaký nerovný terén (jste z kopce). RDR nedělá sokl u domečku (to musíte sami). Připlácí se třeba, kdyby k vám neprojel kamion. U domečku v základu není anténní tyč (příplatek cca 2tis). Když by jste chtěli napojit sítě k hranici pozemku cca 1000 Kč na 1 m. Ale hodně peněz je v papírování - za revize, přípojky čez, vod a kanalizace, projektantovi atd jak píše @maceo.
Odpovědět
@evapetrikova ne,ne v Nehvizdech máme právě teď byt :-) Pozemek máme v Novém Vestci u krásné mé rodilé obce Káraný v překrásné přírodě na soutoku Labe s Jizerou. Zdědil jsem pozemek i s barákem a garážema právě ve Vestci i na celkem pěkném místě. Pozemek je dle mě tak akorát problém je právě barák, který tam stojí. Je sice více méně funkční, ale na moderní bydlení prostě z dnešního pohledu nedostačující :-( Barák by musel projít velkou rekonstrukcí s úpravami a do toho se mi nechce. Prostě nové je nové a pokud budu 30 let platit hypo. tak když už toto nutné zlo tak v novém. Navíc dřevostavby jsou nám velice sympatické a po RDR koukáme již dlouho :-) Kdysi jsme v Nehvizdech koukali i po Canabě a právě Unu,ale to ne :-(
Odpovědět
@jitule23 Do OC Mladá Boleslav jsem volal minulý týden, měli den otevřených dveřích v neděli, ale dlouho jsem se nemohl dovolat (prakticky celé dopoledne) a měli už plno :-(. Nicméně nakonec pán volal nazpět s tím, že se můžeme dohodnout na tuto neděli, ale to nemohu, protože musím na pozemku dělat přípravy na kanalizaci, kterou obec právě zavádí. Tak že si to ještě až budu mít volněji vše obvolám. Důležité je, že budeme mít na pozemku téměř veškeré inženýrské sítě. Elektrika, plyn, kanalizace se právě realizuje a voda je na hranici pozemku tu jedinou budu muset řešit.
Odpovědět
Chtěl jsem poprosit, nemáte prosím někdo tento dům? Máme specifikaci na novu 101, ale dostáváme s cenou dost vysoko. Zajímala by nás cenová specifikace tohoto domu a nechceme hned otravovat RD. Předem moc děkuji. http://www.vzorovydumolomouc.cz/soubo...
Odpovědět
@jitule23 Za nás Praha nebo Plzeň, v lednu nám zařídili prohlídku dvou rozestavěných Kubisu na Plzeňsku a jednoho ve Středních Čechách, s jednáním jsme moc spokojeni.
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo @evapetrikova moc dekuji ;-) takze se musi pocitat jeste min 100000 za pripojky projekt atd atd.... ?
Odpovědět
@lenicaa ano ano cena udaná je skutečně za hotový dům ve kterem se dá bydlet, ale není v něm kuchyň například, no a kuchyń můžeš mít za 100 000 nebo za 500 000. Nám Lamont naplánoval kuchyň cca za 200 000 včetně spotřebičů, pro srovnání jsem si naplánoval u Ikea a stejná je za cca 130 000, ale zase v tom není montáž a já montovat neumím a asi ani nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenicaa Ahojky Leničko, to se asi takhle nedá říct, záleží kde bude stavět. Nám třeba přípojky vyšly na 110 tis - kopali jsme do silnice, kde sítě byly. Cca 20 tis projektant.a do toho je spoustu reviz a peněz kolem, takže to celkem lítá:(
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo My vychytali akci ve Scontu kde měli -50% na kuchyně, takže Ikea cca 100 tis a my 60 tis + 10 tis montáž.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavel_ii Pavlíku pokud budeš volat do Prahy, tak chtěj pana Mikulu, toho známe a ten nám domeček pomáhal plánovat, a byli jsme moc spokojeni. Zítra nebo v úterý už dostáváme klíče:) Jupííí
Odpovědět
@evapetrikova já jsemt u Ikea kuchyň počítal včetně spotřebičů
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo Aha, tak vidíš, já možná taky:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?