Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@bzulenka Měl by mít revizi. A každé tuším dva roky jí opakovat. Ale to už nikdo nekontroluje. Revize znamená, že se pod něj někdo podepíše, že je v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Přesně tak myslím že Andrejka už také psala 34A. A já to v té požární zprávě nenašla...a tak jsme koupili nějakej malej.
Odpovědět
@evapetrikova Ne nebude :-p Když jsem viděl, že je to akce na dvacet minut, tak není k čemu gratulovat :-D 8-) Samo, že gratuluji k dalšímu krůčku ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Děkuju parťáku:) Hlavně tobě patří mé veliké díky!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ve ctvrtek mame prvni schuzku v RDR... Jsem zvedav :)
Odpovědět
Profilova fotka
Taaak dnesni schůzka myslim dopadla dobře:-)podepsana smlouva o smlouve budouci :D nooo a řekl ze mame stavba bude ve 3 ctvrtlti to znemena cervene srpen zari mate taky tak někdo uz dohodnuto ?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova No to je bomba :-) :-) :-) Jste fakt rychlíci ;-) Tak už stěhovat, stěhovat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Toho stehovani se bojim.To bude mazec. Ale pujdeme do domecku jupiii
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi,hura!!! Gratuluju ;-)
Odpovědět
@evapetrikova To stěhování je hrozný :D Ale počítám, že za rok, dva se to usadí :D
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova @katunkaj @atilius @andydrzka Lidičky jak dlouho Vám trvalo, než jste dali dohromady podklady ke kolaudaci? Nám geometrák bude trvat 3-4 týdny..jakože cože?? Tak dlouho??
Odpovědět
@petraop Koukal jsem na to, 12.2. jsem psal geodetovi o zaměření, 18.2. tam zajel a 3.3. mi to předal. S tím, že se čekalo od zaměření na vyřízení na katastru. Jinak podklady na kolaudaci jsem měl skoro hned. Valnou většinu ti dá RD, jen je musíš najít :) A něco už stavební úřad má. Každý úřad může mít trošku jiný seznam, tenhle je na stránkách RD Mladá Boleslav RD - dodá RD Ty - seženeš si Ty :) - Úplná schválená projektová dokumentace dle skutečného provedení se zakreslením změn (půdorysy, řezy a pohledy stavební části v měřítku 1:100) ve dvou provedeních / RD + Ty (zakreslíš rukou případné změny) - Společná zpráva stavbyvedoucího a TDI o splnění podmínek stavebního povolení / RD (stavební deník) - Doklad o vytyčení stavby / Ty (tady jim stačilo vytyčení pozemku a že je v deníku, že zaměřili kde se má stavět) - Geodetické zaměření skutečného provedení / Ty - Zápis o odevzdání a předání mezi odběratelem a dodavatelem, zápis o předání rozhodujících dodávek (ÚT, chlazení, VZT atp.) / RD - protokol o předání - Atesty na použité stavební materiály (železobetonové prefabrikáty, beton, ocel atp.) a prohlášení dodavatelů o použití ověřených materiálů a technologií / RD - Protokol o tlakové zkoušce domovního vodovodního potrubí a požárního vodovodu (včetně potvrzení o zbytkovém hydrodynamickém tlaku) /RD - Přihláška na vodoměr / Ty (tohle po mě ani nechtěli, ale smlouvu na vodu určitě máš) Zpráva o revizi elektrických zařízení – přípojky 1kV včetně potvrzení revizního technika a odstranění eventuálních vad / Ty (stačila jim revize od RD na dům) - Zpráva o revizi elektroinstalace včetně technologie a uzemnění VZT (včetně potvrzení o odstranění eventuálních vad podepsaného revizním technikem) / RD - Přihlášky na elektroměry / Ty (určitě máš smlouvu s ČEZem, EONem atd.) - Zpráva o revizi hromosvodů včetně potvrzení odstranění eventuálních vad podepsaného revizním technikem / Ty nebo RD (podle toho, kdo to dělá) - Protokol o tlakové zkoušce systému ÚT, vody, chlazení / RD - Zpráva o tlakové zkoušce odběrných plynových zařízení / Ty - Protokol o výchozí revizi odběrných plynových zařízení / Nevím,nemáme plyn - Potvrzená přihláška k odběru plynu / Ty - Protokol o provozní zkoušce rozvodů ÚT (zkouška těsnosti) / RD - Protokol o komplexním vyzkoušení topného systému (topná zkouška) / RD - Protokol o těsnosti rozvodů vnitřní kanalizace / RD - Zkouška o těsnosti žumpy (u DČOV kolaudační rozhodnutí vodoprávního org.) / Ty (dodavatel dodá s čističkou, jímkou, žumpou) - Protokol o prohlídce komínových těles (revize komínů) / RD - součástí dodávky komínu je i revize spalinové cesty - Atesty na požární dveře, stěny, střechu, okna, požární uzávěry, signalizaci, izolaci, požární klapky atp./ RD(stačilo jim prohlášení, co dodává RD ve své dokumentaci) - Protokol o měření účinnosti protiradonových opatření (pouze v místech s vysokým výskytem radonu) / nízký radon / Ty (pokud je to nutné) - Protokol o tlakové zkoušce rozvodů plynu / Nevím, asi RD, plyn nemáme - Protokol o likvidaci odpadů vzniklých při stavbě oprávněnou organizací / Ty (společnost, co vám odvezla odpad to vydá nebo stačí čestné prohlášení o bezpečném naložení s odpady) + hasičák(y) - do domu + do garáže Jinak dáš oznámení na úřad, že chceš kolaudovat a oni ti pošlou seznam dokumentů, co chtějí. Mně ho dali už rovnou i tam a spolu jsme to prošli, abych měl jasno.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petraop Peťulko v pondělí geodet zaměřil ve středu odnesl na katastr a z katastru se mu to vrátilo do týdne....Pak manžel papíry dal na stavební úřad a ti přijeli po 10 dnech.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius AAA atilius se nám rozepsal...máš v sobě skrytý talent na psaní:))
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Ty jeden, s tím stěhováním si děláš srandu za rok za dva....
Odpovědět
@evapetrikova ....jsem zapomněl říct, že za rok, za dva....když to jde dobře :-D
Odpovědět
@evapetrikova jsem tu měl ten seznam uložený, takže jen pár poznámek k tomu, co už jsem měl ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius :) si mě pobavil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop my jsme na geometrák čekali skoro 2 měsíce....prý kvůli prázdninám :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop my jsme geometrák měli taky snad do týdne - ale díky známému geodetovi, co má známé na KÚ ;-) 8-) ... jinak jak už napsal @atilius, většinu budete mít od RDR...
Odpovědět
Profilova fotka
nikdo tady nemate termin vystavby cervenec srpen zari ???
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius děkuji!! až teď mám čas poděkovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Peťulko, kolik máte svodů hromosvodu?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop A máš už nějakou fotečku s fasádou? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no kolem dokola základovky, to se dělalo jak se zalívaly pásy a na každém rohu domu trčel vývod + jeden do skříňky elektriky v zádveří. Chlapi to nacvakali nahoru po fasádě na střechu, ta je taky prošpikovaná, komín na 2 místech taky přichycený a pak trčí bleskosvod uprostřed domu a na každém štítu...zní to trochu srozumitelně?? Fasádu vyfotím, jak nám sundají zítra to lešení. Lešení je hyzdič ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop JJ Peťulko máme udělanou přípravu. Nám trčí dráty ze všech 4 roků, tak jestli je potřeba udělat svody ze vše 4 rohů, nebo jestli nestačí třeba jen 2:)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop A na fotečku se moc těším. Už se taky těším až ten náš bude mít barvu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova myslím, že určitě komplet...ale já tomu moc nerozumím ;) To Ti musí říct někdo kdo v tom dělá...
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop JJ Petí, určitě:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova HA! tak jsem Ti kecala... bleskosvod máme vyvedený na střechu ze 3 stran. Dráty byly na všech 4 rozích, ale na jednom ho nevytáhli nahoru (upřímně netuším kam se poděl ;) )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?