Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Ahoj vespolek. Budem stavět Kubis 631 verzi 5 + kk ... uplně náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi!!!! tak jdu pobrat rozumy a zkušenosti :) Jsme ve fázi vyřizování.... v RD Rym.se nám dělá projekt, já zajištuju vyjadřovačky, projekty přípojek atd. Máme územní souhlas k vodě..... nějaká doporučení na firmu která by nám to provedla? (pozem.Řepiště)... Děkuji.. jdu dočíst ...hh vidím právě že před chvíli se zaregistroval r-eenik25 v podobně situaci :) Zdravím! :)
Odpovědět
@r_eenik25 my to tak budeme mít :) V RD Rym.vám přesně zakreslí jak... trochu se zkosí koupelka..do komory to nezasahuje....pohledej v projektech na stránkách Rýmařova, tohle řešení tam je.. máme dvě děti takže chceme dva pokojíky....
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy je moc děkuji, ano přesně tak to máme my, dvě děti a chceme každému udělat pokoj. Super, jdu si to pohledat :)
Odpovědět
Chtěla bych poděkovat všem kdo přispívají do diskuze. Získala jsem tolik cenných informací, inspirací z fotek, že si ted můžu lépe ujasnňovat a těšit se. Strávila jsem pročítáním téměř celý den. ale stálo to za to! Ted zásobuju manžela informacema a tipy :) Děkuji všem!
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy ahojky holky mame take dve male deti a jelikoz jsou blizko sebe chtela jsem aby vyrustali spolecne.Tak zatim ten pokoj nahore nemame rozdeleny.Mame tam udelanou pripravu na dvere.To znamena az deti si reknou dodelaji se dvere apricka.Jinak co bych udelala jinak: nechala si udelat skrin v loznici ma @bzulenka a pridala okno v chodbe @bzulenka @petraop. My mame kubise v prizemi jinak resenyho...takze si s upravami.muzete take hrat;)
Odpovědět
@evapetrikova Ahoj, děkuji za reakci a tipy... my máme děti vě veku 7,5 a 10 let. Ted jsou v maličkém pokojíku 2,40x5 a je jim tam dobře :) nicméně už jsou velcí (fňuk fňuk) a mají své představy každý o svém malém prostoru, který dostanou v novém domečku v podobě malého vlastního pokojíčku (sice si s manželem říkáme, že stejně tam nebudou chtít spát každý sám :) Viděli jsme vzorový dům v Hněvotíně, strávili jsme tam tři hodiny...a zkoušeli se tam pocitově zabydlet... z toho hodně vychází naše představa... takže okno v přízemí v chodbě mít budeme.... v obýváku vlastně v jídelně (hh velké názvy na ty malé prostory :) ) budeme mít menší okno než je v Hněvotíně.... ten pokojík dole bychom snad ani nepotřebovali (i když zrušit ho jsou vlastně peníze navíc) jenže máme doma talentovanou klavíristku a ten klavír se prostě do toho obývacího prostoru nevejde!!!! a když zrušíme pokojík dole tak si tim prostorově moc nepomůžeme vzhledem k ustavení klavíru.. a sice z toho pokoje bude slyšet když bude dcera hrát, ale přeci jen si říkáme že za těma zavřenýma dveřma to bude odhlučněnější než kdyby byla v podstatě v hlavní místnosti...kde se bude vařit nebo někdo dívat na tv apod. Noo uvidíme že :) Nahoře, děti budou mít malé pokojíčky, změna je v tom že chceme jedno okno jak je původně (takové to podlouhlé malé) a druhé velké čtvercové.. viděla jsem to na nějaých fotkách z RDR.... šatní skříň zatím v plánu máme ale v Hněvotíně mají jinak okna v ložnici a mají okýnko v šatně... vypadá to celé vzdušně a prostorně a nám se to okýnko v té šatně líbí .. jenže peníze navíc za to nejsou jen za okno (to už nevím jaká je částka) ale také za přidaný fermacel z důvodu statiky ..tuším že celá tato změna vyjde na 9 tisíc... no a dole v obýváku chceme kamínka... takže až nám to RDR nějak vyčíslí bude se škrtat. Hodně škrtat. Podlahové top.dole zatím v plánu máme ale je to 30 tisíc hm.. žaluzie venkovní do pokojíčků (budou na jihu) ....uvidíme.... no je to o prioritách a možnostech....nemůžeme mít vše co bychom chtěli a v podstatě i potřebovali.. jde o to co můžem oželet a co už ne.... ale tak jako tak půjdeme do lepšího bydlení než máme nyní a moc se těšíme. :) Také ráda přispěju do fotoalb až bude čím.. pro inspirace dalším stavitelům... mě to pomohlo velmi :)
Odpovědět
@perisy no my jsme ve fázi, kdy čekáme už na projekt, snad brzo bude a docela dost změn taky máme... také peněz jako všichni ostatní na vyhazování nemáme, ale domluvili jsme se s mnaželem na podlahovém vytápění v celém domě... on prostě nesnese ty přímotopy:)))) tam budeme doplácet.. a budeme mít verzi 4+1 (spodní pokoj pro hosty jsme zrušili a budeme tam mít kuchyň) a o to se obývák zvětší... a nahoře děti budou mít pokojíčky a zrušili jsme horní koupelnu a děti tam budou mít obrovské vestavěné skříně, tak aby je necpali do těch malých pokojíčků.... Máme děti 5 a 3 a je to páreček.. když jsme začali přemýšlet o tom, že budeme mít baráček a řekli jsme to staršímu, tak chtěl spinkat se sestřičkou, nechtěl spát sám.. a nyní po pár měsících jsme ve fázi, kdy už chce zase spinkat sám a mít svůj pokojíček a své hračky.... takže ono je to různé... možná si na mě zase něco vymyslí.. S manželem jsme si říkali, že když chtějí spinkat spolu, tak budou mít v jednom pokoji hernu a v druhém pokoji budou spát.. ale teď je to zatím jinak. Tak uvidíme.... Ono se dá vymýšlet hodně a když změníte či posunute příčky, tak za to se moc nedoplácí..... My jsme toto snad řešili dvě masíce.. než jsme přišli na to jak nám to bude vyhovovat.....
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk psala jsem sz
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk páni to je změn, tak to jsem na Váš dům zvědavá. Koupelnu máte jen tu malinkou dole? Nebo i to jste nějak řešili? Hodně štěstí všem co začínáte :) Je to fajn období to těšení, ale ještě hezčí je už bydlet, tak ať jste i vy @perisy všichni nově stavící brzy v této fázi : My máme modul navíc a zatím nerozdělený pokoj, máme přípravu jako @evapetrikova Evička.Holky maj 4 a 1,5 a uvidíme zda vůbec budou chtít rozdělit, necháme to na nich, tu možnost mít budou :) Okno v chodbě k nezaplacení, já vůbec nesvítím v chodbě. Přípravu na skříň máme a i okno v šatně a je to taky super, už se těším až tam šoupnem poličky :) Co bych udělala jinak.. no asi bych nakonec dala vynil všude, máme v kuchyni a obýváku a chodbě a je to teda tepelně lepší než plovoučka, ta i dost klouže. a možná bych dala podlahovku do koupelen a předsíně. Máme jen přímotopy a nelituju, jsou maličké a rozhodně hezčí než klasický radiátor :) Jo a určitě bych dala rozsvěcování venkovního světla u vchodu i zvenku, už jsme to nechtěli dodělávat při montáži, to by se musela porušit parozábrana a to jsme nechtěli riskovat ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka @evapetrikova @katunkaj máme zkoulaudováno :) jupííííííííí
Odpovědět
@petraop jeeeeee super, gratuluju. se máte :)
Odpovědět
@ztk Nám zrušení spodního pokoje odhadli na 60 000 kč a nakonec nám to neřeší uplně ideálně ten klavír...takže jsme od toho upustili. Zrušili jste koupelku nahoře, to mi připoměnlo že my máme změnu v tom, že ta koupelka nahoře bude bez wc, to bude v technické místnosti... manžel chce totiž do koupelky nahoře infrasaunu (16.000) ..vedle sprcháče... vanu mít nebudem, nepotřebujeme, nevyužíváme...
Odpovědět
Článek se načítá
Také gratuluju ke kolaudaci! jako nováček :) a jednou ..jistojistě... to budu psát i jáááá :-)
Odpovědět
@petraop jj Peti.. jsou to změny.... máme velký sprcháč 120...a záchod a umyvadlo dole v koupelně a v chodbě - zádveří budeme mít pod schodami pračku a sušičku:)) a nohře v té technické místnosti máme záchod a umyvadlo a bojler... my vanu nepoužíváme, tak nám stačí jeden sprcháč:)))) budeme mít podlahovku všude a dole po celém dlažbu a nahoře kromě té technické místnosti budeme mít vinyl.... já jsem ani za nic nechtěla plovoučku.. úplně ji nesnáším... teď bydlíme v podnájmu a jsem z toho celá zpruzelá... už jen jak dětem něco spadne, jak je všechno na ní slyšet... I my máme přidané okno na schodiště a skříň v šatně a i okno v šatně:)))) Jak myslíš roozsvcěcování venkovního světla u vchodu i z venku... já myslela, že to tam je automaticky:) 4.6. máme konečnou specifikaci, tak abych na něco nezapomněla:)
Odpovědět
@petraop superrrrr gratuluji..... a už se budete stěhovat.....
Odpovědět
@perisy to se mi nezdá na 60.000,- kč? to je nějak moc.... vím, že Evička evapetrikova mají zmenšený ten pokojík a když ho chceš zrušit, tak ti tam udělají ocelový překlad, ale ten nestojí tolik.. mám pocit, že jsme to taky řešili... ale jasně, nemáte kam dát klavír... tak tam se to určitě vejde:) jj my taky vanu nevyužíváme...jen sprchu...
Odpovědět
@ztk teda zjistím ještě jednou! v RDR nám řekli 60 tis... je tady někdo kdo to má zrušené a mohl by dát info o ceně?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop super!!!! Gratuluji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk už 3 týdny bydlíme ;) ale pssssssssss :D
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop peti na ty svetla se ptaji az u konecne speci ze ?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop zlatko velika gratulace
Odpovědět
Profilova fotka
@luciana55 ahojky ano, je dobré si to nakreslit do půdorysu jak dáš nábytek a dle toho posunout osvětlení a zásuvky. To venkovní světlo nám nedošlo, ale je to spíš na Vás co si vymyslíte. Je tam tolik věcí k řešení, že oni sami Ti třeba neřeknou a nechcete tady přidat a tady...pomůžou, poradí, ale je to víceméně vaše věc kde budete mít vypínače, kolik atd...
Odpovědět
Profilova fotka
@luciana55 presne tak,pozor svetla a jine veci se resi pri KS.Ten vypinac take nemame:( Nikdo nam neporadil:( nerekl nam to.A my z panelaku to nevime....coz me i trosku mrzi. Druha vec je treba dodelani hranolu do fasady pro pripadnou terasu...taky nam nikdo nerekl....Zalezi koho budete mit na KS a jak si o domecku bude chtit s vami povidat.
Odpovědět
Profilova fotka
Pozor kdo si budete chtit dat venkovni rolety-zaluzie rici si pri KS. My si to rekli az uz byl domecek ve vyrobe a stalo nas to 20tis navic (sankce). Kdyz jsem se ptala v RDR nekoho jineho ze si je dodelame v budoucnu,nedoporucoval,ze budeme mit zasah do fasady a do oken a tim se nam nebude na ne vztahovat reklamace a dalsi vec je kdyz to bude dodatecne tak nam to zmensi okno o 10cm.
Odpovědět
@petraop @evapetrikova Nač vypínač na venkovní světlo, stačí přeci světlo na čidlo a problém je vyřešen, a je to mnohem jednodušší.
Odpovědět
Profilova fotka
@viky007 Ná tu běhá spousta koček a psů to by svítilo přořád, chtěli jsme si prostě posvítit, odemknout a zhasnout a nemuset máchat rukama aby to zareagovalo :D Ale jinak jo, je to řešení ;)
Odpovědět
Profilova fotka
holky co mate v kubisu 631 ve vrchni koupelne vanu mate ji pod oknem nebo na leve strane jak vejdete ?
Odpovědět
@luciana55 já ji mám pod oknem
Odpovědět
Profilova fotka
@viky007 @petraop Vikco jen me tak napadlo,ze svetlo s cidlem je fajn,ale kdyz ti tam Rdr namontuje to svetlo v zakladu tak si ho rozsvitis jen uvnitr.Nebo zas musis volat elektrikare at ti ho vymeni....to uz je jednodussi to rict pri KS i take napriklad ten hranol pro pripravu terasy.....kdo ho tam mit nebude(jako my) tak si musi udelat pergolu o 4nohach.....ja chapu ze je toho mraky na co klienta upozornit a neco muze vypadnout....
Odpovědět
Profilova fotka
@luciana55 lucinko nevim jak je vana pod oknem dlouha,my ji.mame na strane a ma mysli 170cm a je to pidi midi vana...ikdyz se 2detma se tam jeste vejdu....ale uplnej koupaci luxus to neni....pokud budete mit sprchac tak je vana v zakladu dostacujici....ale mozna bych si priplatila;)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?