Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@lunas80 aha tak to jo a p. Radila jsme měli taky při KS, ale vůbec to s námi toto neřešil a ani nenavrhl.....
Odpovědět
@lunas80 dávali jste si zabezpečení domu?
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk Nam to taky nikdo nenavrhl, ale mel jsem nacteno odtud z modre strechy, tak jsem diskuzi na toto tema otevrel ja. Priplatek 38.000 oproti standartni jednotce mi prijde nehorazny. Alarm jsme nadavali, uz ted jsme oproti predpokladanemu rozpoctu o kilometr jinde, budu resit dobrou pojistkou ☺
Odpovědět
@lunas80 díky moc za info.. už jsem kontaktovala pana Radila...
Odpovědět
@lunas80 Tak sada bezdrat. alarm i s čidly vyjde na cca 10tic., oproti navýšené pojistce se to asi vyplatí, za 7-10let to máš zpět. Tedy nevím kolik za to chtějí z RDR, když si to necháš dát od nich, ale není problém si to tam nainstalovat dodatečně.
Odpovědět
Profilova fotka
@krony RDR chtějí za základní zabezpečení domu 29.990 Kč bez DPH. Máš pravdu, možná se časem porozhlédnu po nějakém zabezpečení, ale ne přímo od RDR.
Odpovědět
@lunas80 30tis.??? to tam chcou namontovat co proboha? Systém "naoko" pro požadavky pojišťovny stojí cca 5tis., pokud člověk chce alespoň trochu zajistit proti zlodějům, pak si koupí něco dražšího za 10tis., za 30tis. už se dá pořídit systém s třemi kamerami (i se záznamem 48hod), klíčenkami pro automatické vypínání alarmu, čidly na okna a dveře, pohybovými čidlly, hlásiči požáru + napojení na SIM kartu s automatickým oznámením na PČR a hasiče + info pro majitele. Tyto drahé systémy mají i soustu dalších vychytávek, neříkám že jsou špatné... Ale proč to montovat do baráku, kam je snadnější se dostat přes stěnu než zamčenými dveřmi?
Odpovědět
A jen ať tedy nemystifikuji, je třeba sehnat někoho kdo má certifikaci a může provádět montáž, jinak to pojišťovna neuzná a to jak při slevě na pojistném, tak při případném plnění. Tak bacha na to... Montáž a instalace vás vyjde na cca 2-4tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@lunas80 @ztk My centrálně ovládanou podlahovku nemáme, nastavujeme v každé místnosti zvlášť. Nijak nám to ale nevadí ;-)
Odpovědět
@andydrzka takže nemáte systém Sinco 700, ale systém BMR?
Odpovědět
@andydrzka a kde máte všude podlahovku? koukala jsem na fotky a máš tam sedací pytel v obýváku. Naše děti ho milují i my tedy.. večer k telce a na tu podlahovku to nebudeme moci mít, tak mi to bude chybět:) (myslím tím v zimě:))
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk jj, přesně, sedací pytel jsme na zimu museli přestěhovat :-( Docela lituju, že jsme si do kuchyně a obyváku nenechali dát dlažbu (v dekoru dřeva)... Podlahovku máme všude mimo ložnice,šatny a zádveří, synco nemáme ...
Odpovědět
Článek se načítá
@andydrzka jj asi to taky tak budeme muset udělat a kam jste pytel dali na zimu? máme dlažbu v dekoru dřeva, tak snad budeme s tím spokojeni:) jinak díky moc za info....
Odpovědět
proc je lepsi zvolit dlazbu? @ztk @andryzka
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk tak to vám tu dlažbu budu závidět ;-) A pokud budete mít dlažbu v obyváku, tak si tam vak budete moct nechat i přes topnou sezonu. My ho museli odnést (vedle do pracovny, kde jsme moc netopili), protože se pod ním kroutila plovoučka ... @beelmcs dlažba je na podlahovku nejlepší - rychleji se zahřeje a déle pak drží teplo po vypnutí topení ;-)
Odpovědět
@andydrzka no to jo, ale musíš mít vše na nožkách i při dlažbě, tak nevím s tím vakem.....tak jsem zvědavá:)
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk tak to zkusíte a uvidíte ;-)
Odpovědět
Zdravím. Máte někdo v koupelně zrcadlo s LED osvětlením? My se včera při KS dozvěděli, že prý musí být pro dřevostavbu speciálně schválené. Ale na netu nikde nemůžu k tomuhle žádnou informaci najít. Nevíte k tomu někdo něco?
Odpovědět
@krony Tipnul bych si, že to musí mít dobře vyřešený odvod tepla....jde o to, že žárovka hřeje zpředu, tj skrz zrcadlo. LEDky jsou na nějakém chladiči, který je zezadu směrem ke zdi. Asi to by mohl být ten problém, ale o schválení speciálně pro dřevostavby nevím (což neznamená, že není...)
Odpovědět
@atilius Díky. Alespoň vím o co tam jde, budu to muset obvolat a pozjišťovat u odborníků tedy...
Odpovědět
@krony Jen kdyby to někoho zajímalo, nebo to tu někdo třeba vyhledával: Vybraná zrcadla mají krytí IP44 podle elektrikáře by zrcadla měly mít krytí IPX4 což naše nemají. Můžete si je však dodat po kolaudací sám, pakliže na nich trváte i takto to někteří klienti dělají. Čili do dřevostavby zrcadla s krytím IPX4, pokud budou blíže než 60cm od sprchy či vany. Respektive není mi jasné, zda jde jen o problém u dřevostavby, nebo o to zda je zrcadlo příliš blízko vody, ale každopádně já potřebuji jiná zrcadla, vlastně já tam zrcadla vůbec nepotřebuji, když se to tak veme 8-)
Odpovědět
Ahoj všem již bydlícím a budoucím kubisákům. Zrovna se prokousáváme specifikacema a chystáním podkladů pro stavební povolení pro naši 632. Chtěl jsem se zeptat Vás, co již bydlíte - na kolik Vás vyšel projekt usazení domu?geodeti?radon?atd? Případně, zda jste někdo nestavěl v okolí Prahy východ a pokud ano - kdo Vám projekt chystal? Díky moc za odpovědi.
Odpovědět
prosím všechny o radu, co máte postaveno.... měli jste stavební rozvaděč a stavební hodiny na montáž? nebo klasické..... podala jsem žádost o připojení k ČEZU...... ale nevím co všechno mám připravit na montáž ohledně elektřiny... docela v tom tápu a nevím... abych něco nedělala zbytečně.....
Odpovědět
@kaspiaro ahoj, my budeme stavět základovou desku v srpnu a konec září montáž KUBIS 631..... a za usazení a včetně dodělání projektu jsme měli projektanta Ing. Hodana - můžu Vám dát na něho kontakt.. a stavíme Praha východ:)
Odpovědět
@ztk nejdřív si nechte od elektrikáře namontovat rozvaděč pro umístění hodin a jističe. Uděláte revizi a zažádáte ČEZ o připojení stavebního rozvaděče. Pokud to ČEZ schválí, tak Vám namontují hodiny a můžete odebírat elektřinu. Po předání domu a vystavení výchozí revize od domu si necháte udělat revizi přípojky z rozvaděče do domu. To vše pošlete znovu na ČEZ a oni Vám přidělí sazbu na kterou máte nárok nebo vy si tu sazbu navrhnete a pokud splňujete podmínky, tak Vám ji přidělí.
Odpovědět
@kaspiaro Tohle jsme platili my (v projektu je i 5t za oběhání stavebního povolení a jinak obsahuje kanalizaci, přípojku vody, elektriky, čističku, usazení desky na pozemek a desku přizpůsobenou tomu konkrétnímu místu a podloží). Je to seznam všech možných poplatků a nákladů, které na začátku nejsou moc vidět :) Celkem cca 100t Geodet - vytyčení pozemku 3040 Geodet pro kolaudaci 3000 Projekt 36050 Poplatky stavební povolení 2000 Vodoměrná soustava 3580 Kontejnery 10630 Sonda k desce 1000 Radon 2080 Sloupek elektro 8000 Zpevnění pro jeřáb 4500 Zateplení desky 20000
Odpovědět
@krony my mame zrcadla s led ale ze by to melo byt neco specialniho o tom nevim
Odpovědět
@atilius @kaspiaro my to meli o neco levnejsi urcite to co jsme nesli na staveb. Urad nas stalo cca 11000. Geodet byl taky levnejsi tak o polovinu, konternery 7000, zatepleni desky pokud je namysli sokl tak cca 5000, ostatni polozky cca na stejno jenom jsme nepotrebovali zpevneni - to je asi otazka pozemku...
Odpovědět
@hondrle rozvaděč myslíte takovou tu budku? děkuji za vysvětlení....
Odpovědět
@ztk Buď se to dělá tak, že se koupí/pučí stavební rozavděč, ten se napojí na přípojku (kabel v zemi) a necháte si udělat revizi. To pak pošlete se žádostí na ČEZ (nebo EON) a oni vás připojí, tj dají tam elektroměr. My jsme to konkrétně řešili tak, že už jsme si postavili celý sloupek, koupili do něj rozvaděč. Připravili jsme si tam kabely a za sloupek jsme natloukli prkno a do něj přidělali kombinovanou zásuvku 230/400V. Tu jsme připojili, požádali ČEZ o připojení, ti přivezli elektroměr a připojili nás. Během stavby, tuším že to bylo tak pátý, šestý den, se zásuvka za rozvaděčem mohla zrušit, připojil se kabel přímo do rozvaděče ve sloupku, napojil se v domě, udělala se znovu revize a požádal se ČEZ o sazbu D45. Přijeli a změnili sazbu, zkontrolovali zapojení.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?