Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@ztk to asi zalezi na tom stavebnim urade. Nam napsala ze mame dodelat zpevneni ke vchodu a proslo to. Diky tomu ze barak stavel RD tak jsme s kolaudaci nemeli zadne problemy.
Odpovědět
díky moc.. zeptám se, včera jsme dostali povolení ke stavbě a paní vedoucí jede na dovču, tak až se vrátí, tak se na to poptám.. jste zlatí....
Odpovědět
@ztk ano, rozvaděč je ta budka ve kterou jsou jističe a zásuvky :-)
Odpovědět
Tak dneska první výkop:) eva petříkova a spol.. dočkali jsme se:)
Odpovědět
Ahoj :) dostali jste PD od RDR také v elektronické podobě případně si ji vyžádali? Děkuji P.
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy ahoj, celou PD jsme v el.podobě nedostali, jen studii, aby mohl začít pracovat náš projektant na situaci apod. PD vám asi nedají v el.podobě...
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy stejně jako Andy, dostaneš jen to, co potřebuješ dát svému projektantovi na usazení domu.
Odpovědět
Ahojte máte někdo už roční vyúčtování el. en?
Odpovědět
Ahoj kubisaci mate tady nekdo zkusenosti s vytapenim jenom s primotopy?? A nebo je nejlepsi dat jenom podlahove topeni???
Odpovědět
Prosím, kdo jste už postavili tento dům, jak jste spokojení? Máte někdo reálné fotky? Díky! @hanula90 @petraop myslím psala, že mají v pokojích přímotopy
Odpovědět
@ztk Tak jak jste daleko, my máme desku hotovou :) zase nás posunuli s horní stavbou :/ aktuálně půlka října, marně vysvětluji, že od září jsme s rodinou bezdomovci...
Odpovědět
@krony ahoj, tak my máme desku hotovou a montáž 1.10. v 6,00 hod.))) a kde stavíte? tak my budeme mít celý měsíc na stěhování:)
Odpovědět
Článek se načítá
@ztk Stavíme v Rychvaldu (mezi Ostravou, Orlovou a Bohumínem) a zatím zní termín půlka října, příští týden o nás budou jednat prý. My už stěhujeme, sice ne na ulici, ale podkroví u rodičů taky není ideální hlavně teď v těch hicech se máme fakt na co těšit. No alespoň budeme mít pěkný výhled na tu stavbu, je to hned sousední pozemek. Mimochodem jak moc vám to popraskalo?
Odpovědět
@atilius můžu se zeptat, zda jste ČEZ žádali rovnou s stálé připojení a pak jste jen změnili sazbu, nebo jste během těch 5 dní stavby, co jste jeli přes zásuvku měli jen krátkodobé stavební připojení?
Odpovědět
@kstampachova My máme rovnou trvalé připojení a sazba d01. Po stavbě domu a revizi na kotel se překlepne jen sazba.
Odpovědět
@kstampachova Žádali jsme rovnou o trvalé. Dokonce jsme žádali rovnou o D45d, ale přijel revizák a říkal, že mi to nemůže dát, protože tam je jen deska :) Tak se nám to o pár dní zdrželo, musel jsem přepsat žádost na D01 a revizák přijel znova. A jak už bylo topení v domě, tak jsem dal žádost na změnu tarifu.
Odpovědět
Profilova fotka
@hanula90 mame jen přímotopy, v březnu jsmese stěhovali a ještě jsme topili a v pohodě, ostrá zima nás ale zatim čeká a uvidime po zimě, zda dokoupime kamna
Odpovědět
@atilius @jimika díky za info :-)
Odpovědět
@krony tak to znám.. pocházím z Orlové.. aha no ono prý na Moravě toho mají hodně... co jsem četla v jiné diskuzi.... jojo my teď bydlíme pod střechou v pronajatém bytě, tak to je taky mazec..... jojo popraskalo, ale není to tak strašné:)
Odpovědět
@petraop diky za odpoved..
Odpovědět
@ztk Aj Orlová :) tam jsem propil výplat :) ... To by byl hned prostornější baráček, kdyby Orlová nebyla takové lákadlo :) Nám to popraskalo taky dost, hlavně na jedné straně jsou ty praskliny dost velké, snad to ale bude v pořádku. No prý na Moravě nestíhají, teď i kvůli veder se opožďují s termíny. Tak snad alespoň ta půlka října klapne. Peníze za byt přišly dneska, tak mám týden na stěhování, tak já jdu na to :)
Odpovědět
@krony jj a třeba se známe:)))) a ptal ses na to? co ty praskliny? já musím ještě poslat havárii na o2, neboť máme na hranici pozemku sloup a je pěkně nahnutý a asi nám to spadne brzo na plot, který tam uděláme... tak hurá do stěhování...
Odpovědět
@ztk Dvě auta odvezené... Ptal jsem se, ale jen po telefonu to těžko nějak posoudí, přijedou v pátek, či v pondělí to budu moudřejší... eee... doufám že jsi mě nikde nikdy nepotkala, mohla by jsi být dosti zaražená po zbytek svého života z takového zážitku :)
Odpovědět
@krony šikovný....jojo nám ještě budou dělat šachty a přípojky... no ty si vtipný.... to asi bych nebyla....
Odpovědět
@ztk No s odstupem času se na své divoké "čajové dýchánky" dívám poněkud jinak, jsem rád že se nikdy nikomu nic nestalo, pokud jsem schopen si na to vzpomenout. Což je ovšem dost těžké pro paměť, pamatuji si toho tak polovic - naštěstí :) dál bych toto téma nerozpitvával. Taky jdeme na přípojky teď měli by dorazit dělníci v pátek, tím že nás posunuli u RDR, tak by se alespoň mělo vše bez problémů stíhat...
Odpovědět
@krony jasně, ono to je nejlepší..... budu tě informovat, u nás začínají s montáží 1.10.:))))
Odpovědět
@ztk Hlavně napiš jak jste na tom s přípojkama, tam jsem dost plaval ve vzdělání (ve smlouvách a vyjádřeních konkrétní info nenajdeš - jen samé dle ČSN, dle zákona, dle vyhlášky), až poslední týden jsem se tak nějak zorientoval a snad vše potřebné domluvil. Ale pořád mám pocit, že jsem na něco zapomněl a že bych to udělat měl, dokud to udělat jde :) jen nevím co to něco je...
Odpovědět
Ahoj, kdo máte jaké krbovky a jak jste s nimi spokojeni? (Typ, výkon, jestli vytopí celý dům, či jiné výhody a nevýhody). Děkuji
Odpovědět
@buqi Ahoj. My máme peletová kamna. Vytopí téměř celý Kubis. Pokud je zima jako ta minulá, tak dotápíme pouze v patře koupelnu a dětský pokoj. Jsme tudíž velice spokojeni. Pouze jednou týdně vyčistím spalovací prostor, jinak si kamen nevšímám.
Odpovědět
@krony Tak už vím co jsem udělat měl a na co jsem zapomněl: zajít na dopravku a podat žádost o překop cesty... sakra...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?