Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@krony A nejde to řešit protlakem? To pak není nic potřeba. Jinak to řeší odbor dopravy na místně příslušném obecním úřadě, nikoli policejní dopravka. Řeší se tam i žádost o povolení připojit nemovitost na stávající komunikaci - ta je za 500 Kč. A u nás mi to paní iniciativně spolu s tím připojením sama předem a za další poplatek 1000 Kč udělala. Nu a já jsem jí hrubě zklamal, když jsem to nechtěl s tím, že to budu řešit protlakem. :-)
Odpovědět
Milosb: děkuji koukám spíše po klasice - na dřevo - s trochou snahy mám možnost mít dřevo levně. Peletky jsou ale taky ještě ve hře - především kvůli regulovatelnosti a komfortu. Jaký typ máš? Co bys změnil? Jak často doplňuješ, kolik kg cca protopíš za měsíc? (Kdyžtak do IP), ale myslím, že to bude zajímat více lidí.
Odpovědět
@buqi Mám Extraflame Dorina, max, 5kW, doplňuji s ohledem na menší zásobník 2 až 3x týdně. Od posledních Vánoc jsme protopili asi 500kg, takže asi tunu za sezonu. Jsme spokojení, takže bych asi nic neměnil, snad jedině kdyby existovala kamna s ještě menším výkonem, ale zatím je nikdo nedělá.
Odpovědět
@jiri_1477 JJ já vím, kde tu žádost podat. Protlak je dražší, navíc by byl tady obtížněji proveditelný (úzký zelený pás), snad se to stihne ještě vyřídit. Povolení připojení nemovitosti ke komunikaci už mám, to je součást ohlášky. Bohužel my máme úřady trošku rozdělené a tím jsem nemohl rovnou u žádosti o připojení ke komunikaci žádat o ten překop. Musím na jeden úřad, tam mi dají formulář, vyplním, dostanu razítko, pak s tím poutíkám na druhý úřad, kde si to aktivně založí a nepřečtou, leda by někdo spadl do výkopu, tak to budou hledat... No to je jedno, už odpadávám, nestíhám nic, připadá mi že jen řeším nesmysly, sousedi nespolupracují, úřady buzerují, paní spolubydlící je protivná atd :) prostě stěhovat, do toho řešit barák, prodej bytu, změnu adresy a zároveň chodit do práce je pro mě velmi těžká životní zkušenost :) a co mě nasr.. nejvíc, tak že jsem u toho zvládl přibrat 4kg...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte za jak dlouho vam pripojili elektrinu ?mylim cez ?musí nam ho prvne privezt k pozemku....
Odpovědět
Profilova fotka
Co prosím znamená zvětšit o jeden či více modulů? Dívám se ted na Kubis, velmi mne zaujal, ale potřebovali bychom aby byl větší o něco, zajímalo by mne zda to jde a o kolik je cena jiná, Má někdo zkušenost? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Zvětšení o modul znamená prodloužení do šířky na jednu nebo druhou stranu o 60 cm. Většina lidí zvětšuje na straně obýváku. Jeden modul vyjde cca. na 100 tkc.
Odpovědět
@luciana55 Dělají si vlastní projekt, ohlášku a pak to teprv jsou schopní připojit, čili počítej nejméně 6 měsíců. Obvyklejší je 7-10, občas se stane, že se jim limit devíti měsíců vleze i do jednoho roku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my uz davno jejich projekt mame cca 3 meice uz i vecne bremeno pro firmu co to bude delat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
za jak dlouho si prevzal rd zakladovku ?nebo si mame volat sami ,?
Odpovědět
@luciana55 my jsme měli základovku v půlce července a teprve teď nám volali a základovku převzali... takže se sami ozvou z Rýmařova
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk Ahojky už stojíte?:))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@luciana55 Ahojky Lucí, pozor na ČEZ, my byli hrozně nešťastní, připojili nás opravdu ale opravdu za dlouho...myslím že to bylo 6M a to nám říkali že to stihnou za 3M...Trošku nám na call lince poradili špatně...
Odpovědět
Profilova fotka
chtěl bych se zeptat, jak je to s tím komínem v ceně domu. Jde o komín vnitřní nebo venkovní?
Odpovědět
@evapetrikova Ahojky Evi, nene začínají 1.10.:))))) základovku máme a ted dělají přípojky a šachty a jak se Vám bydlí?
Odpovědět
Profilova fotka
@mardav vnitřní, ale lze dát i venkovní a doplatit rozdíl.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop A pokud je venkovní, jde o ten stejný co máte na fotkách? a kolik jste dopláceli?
Odpovědět
@mardav Stejný komín jak u petraop , doplatek máme 12599,-
Odpovědět
Profilova fotka
@krony Díky. A to je už se vším všudy? Komín je už přímo připraven na topení v kamnech?
Odpovědět
@mardav Předpokládám že ano, částka po KS by měla být už ta, kterou zaplatíš v případě, že nebudeš chtít dodatečné změny. A jelikož při včasném dodání kamen je slíbená i revize, tak předpokládám, že to bude komplet. Ale postaveno ještě nemáme, tak úplně jistý si být nemůžu.
Odpovědět
Dobrý večer, mohl by mi prosím někdo do zpráv zaslat fotografie z již realizovaných domů? Typ Kubis 632. Děkuji Vám
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den, jake mate zkusenosti s jiz postavenym RDR Kubis 632? Prijde mi podezrele levny oproti jejich jinym domum a vzhledem ke konkurencnim cenam. Je to podivne levne. Dekuji za nazory! Pripadne budu take rada za fotky do zprav. Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@jannie2001 My v něm zatím nebydlíme, ale zase tak levný není, ve finále cena ještě naskočí různými příplatkovými položkami, protože standard je spíš nutný základ. My jsme na částce 2,5M, máme tam teda dvě větší položky (modul navíc + kuchyně), ale těch drobností je taky dost (žebříky do koupelen, závěsné WC, žaluzie, hromosvod, příprava staveniště, atd.). A hlavní věc je, že kubis je jakž takž "levný" protože jde o poměrně malý domeček :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jannie2001 Určitě to bude mít souvislost s užitnou plochou, není zase tak moc velký a místnosti hlavně nahoře jsou dost malé... Ale zase je levnější základová deska, protože má malou zastavěnou plochu;-) Ale přesně jak píše @meesha83 příplatkové položky mohou cenu o dost zvýšit a samozřejmě kuchyně není v ceně;-)
Odpovědět
@jannie2001 my jsme zvětšovali o jeden modul+zvětšené zádveří a jsme na ceně 2 600 000
Odpovědět
Zdarec lidi. Jeden dotaz, trošku jsme podcenili v našem Kubisu otázku sušení prádla. Máme navržené přízemí přesně jak je u typového domku , neprovedli jsme tam žádnou změnu (jen komín máme venkovní). V koupelně na sušení prádla prostor není a vzhledem k tomu, že jsme v koupelně nechali i kotel na teplou vodu, tak se sem nevleze ani sušička. Řešili jste podobné dilema někdo? Pokud ano, tak případně jak jste vyřešili, dejte vědět, díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@krony sušičku budeme mit v technicke mistnosti
Odpovědět
@luciana55 Jsem opoměl napsat, že se jedná o Kubis 632, který technickou místnost nemá... Ale i tak díky za reakci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, mám prosbičku hlavně od usedlíku v domečku od RDR. Řeším teď, vzdálený přístup Synco living. Jak to udělat? Docela bych ráda topení ovládala přes PC a chytrej telefon.
Odpovědět
Profilova fotka
@jannie2001 Ahojky máme teda domeček 631 + 1 modul. Myslím, že je v metrech o malinko větší než 632 a o trošku levnější (včetně 1 modulu). Se všemi změnami který v domečku máme, jsme se vyšplhali o 300 tis na víc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?