Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahoj. A uz domek stoji? Spokojenost? Co hlucnost v pokojich? A co jste menili/pridavali?
Odpovědět
Profilova fotka
@jannie2001 Ahojky....co se týče hlučnosti, nějak to neumím posoudit....Možná hned jak jsme se přestěhovali mi vadily, když někdo chodil v 1. patře - ale to bylo tím, že jsme celý život bydleli v bytě. A teď už to nějak neřeším....Stěny mezi pokoji by měly být odhlučněné...Za mě dobré... Domeček bych řekla super, co mi říkala kolegyňka, kteří stejně postavili cihlový domeček, tak už přitápěli, to se nám ještě nestalo a to větráme:) Změn v domečku máme hodně: posunutou příčku v obýváku (tím došlo ke zvětšení OP a zmenšení pokojíčku vedle), dřevěné trámy, máme vyměněné zádveří za koupelnu a naopak, schodiště je plné. Přidávali jsme jedno malé okno v dětsk.pokoji. Co bych udělala navíc - přidala okno v chodbičce v přízemí a možná zvětšila terasové dveře....ale je to tím, že máme trošku posunutý obývák...tak proto...a hlavně pokud máte děti nebo zvířata tak bych vyměnila podlahu alespoň v přízemí za vinyl. V 632 jsme byli také se mrknout a domečky jsou hodně podobné. Pokud se vám líbí tak jak je, a budete se krotit ve výdajích, tak cena by mohla být tak jak daná na stránkách.
Odpovědět
@evapetrikova Ahoj, musíš si koupit Web server pro dálkové ovládání pro Synco Living. Stoji tuším okolo 7000,-
Odpovědět
tak už jsme taky kopli :)
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo Hodně štěstí :)
Odpovědět
Ahoj majitelé Kubisu i stavebníci, díky za Vaše zkušenosti! Taky se chystáme na stavbu Kubise. Chtěla bych se zeptat, jaké jste měli vyúčtování elektřiny za rok při přímotopech, případně podlahovce fenix? To je věc, ze které máme trochu obavy. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děcka, tak jak se tady máte???? 8-) :-D my máme rok v Kubisi úspěšně za sebou a jsme stále nadšení ;-) nemám čas sem vůbec chodit.... ale pozdravit vás prostě musíííím !
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky Míší moc tě zdravím:)) Toto letí....Taky jsem se už zžila s domečkem a už bych ho neměnila:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, premyslime vyhledove o stavbě domu od RDR, nejvíce nam vyhovuje Kubis 632 nebo 74, oboje tedy s určitými dispozicnimi upravami. Bohužel ale v našem okolí však v ramci vzorových domu neni. Nenasel by se nekdo, kdo ma v ramci středních čech nebo prahy kubise a např. za lahev vina by byl ochoten nas někdy provést, abychom se podívali na vnitřní dispozice? Předem moc děkujeme.
Odpovědět
@mojsha Ahoj a máš už vyúčtování? My začínáme za necelé 3 týdny. Nemůžeme se dočkat.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina jsme z Prahy a jeli jsem se podívat do Jihlavy na vzorový dům na Kubise 74 a tedy za nás asi nejlepší Kubis! Chystáme se na něj také, teď vyřizujeme pozemek.
Odpovědět
Profilova fotka
@krony Ahoj, máme to úplně stejně a pořídili jsme pračku se sušičkou v jednom ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@minimaxinka13 no mně tam trochu vadí to, že v základu není dole místnost, která by se dala využít jako příležitostná ložnice... ale už jsem viděla na netu upravený půdorys, kdy byla ložnice udělaná z kuchyně a kuchyně šoupnutá do obýváku, takže by to splňovalo to, co bychom si přáli :-)
Odpovědět
@andydrzka Nechtěli jsme do toho jít, ale budeme muset řešit stejně. No zatím si s tím hlavu nelámu, včera nám postavili lešení a zítra v 6:00 to začne. Taky jste byli všichni tak nervózní z toho? A šíleně mě vytáčí firma co nám měla dělat elektriku, jak vůl jsem místo nich oblítal úřady, měli vše vyřízené o měsíc rychleji a nakonec nemají čas dojet a realizovat to. Hnus pane ČEZ!!! Kdybych si to budoval sám, tak to celé od projektu po realizaci zvládnu za dva měsíce, tahle firma co jí to ČEZ zadal to není schopna zhotovit za devět měsíců. Deset metrů kabelu, protlak pod cestou a rozvodnice, proboha....
Odpovědět
Profilova fotka
@krony my mame ten samy problém s cezem ...mají to od brezna v ruce a porad nic teprve tedka vyridili povoleni a ceka se az se firma uraci a prijde nam to udelat také protlak a cca 5metru kabelu a skrin....mazeeec cez katastrofa doufam ze to do 14.12 stihnout at tam mají hosi elektrinu jinak to jisti centrala
Odpovědět
@luciana55 Já mám na stavbu elektriku od souseda naštěstí (vlastně ani ne tak od souseda, sám tam teď bydlím, jsou to rodiče). Ale v červenci jsem několikrát té firmě volal, řekli mi že není žádný problém, budeme dávat ohlášku na úřad, říkal jsem si: tak fajn to je OK, v pohodě stíhají. Na začátku září!!! mi z té firmy volají, že tu ohlášku na ten úřad dát nemůžou, že jim chybí podpis jednoho souseda. Za sousedem jsem zašel, chybějící podpis poslal, s ohláškou jsem otravoval, až ji poslali. Pak na úřad s prosíkem, ohláška v pořádku za tři týdny (o týden rychleji). Na vyřízení zvláštního užívání místní komunikace chtěli další měsíc na tohle povolení, sedl jsem do auta a objezdil to za ně, místo aby to šlo poštou, za tři dny povolení bylo. A najednou není termín na realizaci. To je od té firmy prostě vrchol drzosti, člověk to oblítá za ně, domlouvá se se všemi ostatními co jsou na tu elektriku vázaní (ti byli dokonce ochotní přijet dneska ve svátek, když by se to hnulo) a oni mi udělají tohle a nenaděláš nic. Takže bude barák postavený, ale bydlet v něm asi zatím nebudeme smět, kvůli něčí neochotě a amatérismu. A jestli budu čekat ještě týden na ně, tak tu uvedu i firemní info, včetně doložení všech smluv a podkladů a nebude to jen tady, nemám jinou možnost jak se bránit, tak si slíznou smetanu svého "snažení" na internetu. Nedělají pouze pro ČEZ, je to poměrně velká stavební firma.
Odpovědět
Profilova fotka
@krony @luciana55 S tím ČEZem nezávidím, ale už jsem to tu četla několikrát, že s tím byl problém a hrozně to protahovali :-( Nám se to naštěstí vyhnulo, pozemek jsme koupili už zasíťovaný .... @krony Té kombinované pračky se sušičkou se nebojte, je to super. Taky bych to měla raději zvlášť, ale není místo. A sušičku jsem předtím neměla, takže si ji i takhle užívám ;-) Přeji dobrou partu a počasí, ať vše šlape, jak má!
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina no my toto také řešíme nebo´t potřebujem 5kk, budeme mít 3 děti. takže plánujeme zvětšení domu o jeden modul a tím uděláme dole jeden pokoj ale ne z kuchyně ale spíš z obýváku aby jsme měli stále kuchyň+obývák do Lka:-). a vy tedy plánujete také kubise?
Odpovědět
Profilova fotka
@minimaxinka13 s největší pravděpodobností. Zatím se rozhlizime o tom, co je na trhu apod., pristi rok bychom rádi koupili pozemek. Kubis nam zatím, s určitými upravami, vyhovuje nejvíc.
Odpovědět
@andydrzka Zatím pohoda, nepršelo a hrubou stavbu stihli skoro celou jen za dnešek.
Odpovědět
Ahojte, pridavam se k dotazu na jiz bydlici v Kubis 632, jak je to s energetickou narocnosti s resenim , ktere poskytuje RDR jako zminenyu Fenix a primotopy, @gabi71 osobne by se mi libilo podlahove vytapeni v prizemi, tim padem ale asi je potreba resit uplne jinym zpusobem a nakombinovat to s tim, co RDR nabizi. Vse se ale odviji od te energeticke narocnosti, za vase zkusenosti a rady predem dekuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni, tak my už taky máme 1. vyúčtování za elektriku!!!! Jsme naprosto spokojení!!!! @markll máme v obýváku a kuchyni podlahovku, jinak přímotopy, krbová kamna a venkovní komín a super!!! :-D
Odpovědět
@katunkaj Dobrý den a kolik máte účet za elektriku?
Odpovědět
Profilova fotka
@papavel Celá domácnost komplet 18 000.-
Odpovědět
@andydrzka U nás je blbé, že máme úplně novou pračku. No co, někomu ji vnutíme, za nějaký drobný peníz :) Jinak firmu jsem doháněl telefonáty k nepříčetnosti, až to vzdali a dorazili udělat tu elektro přípojku. Teď od nich potřebuji lejstro, že to je hotové a nikdo mi tam v celé firmě nebere telefon. Přitom jsem jim chtěl jen poděkovat :) a zeptat se, kdy to lejstro pošlou. Vypadá to, že se nakonec vše stihne a do konce listopadu budeme bydlet ve svém - snad.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vespolek, neresili jste nekdo moznost vytapeni Kubise prostrednictvim rekuperacni jednotky (tzn ze krome rekuperace bude fungovat i jako topeni/klimatizace)? Konecne jsme vcera sehnali pozemek,tak jsme zase o krok bliz nasi vysnene 74 :)
Odpovědět
Profilova fotka
Resp tim myslim pres vymenik a tepelne cerpadlo samozrejme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj to je bomba, Katuš a máte přímotopy nebo i podlahovku? a Jsi ještě na mateřské tudíž dům neustále jede? nebo jste půl dne v prachu? děkuji za upřesnění
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj už to čtu jak to máte zkombinováno, topili jste tedy i v kamnech?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahoj Peti...jsem na MD, takže si Kubíska užíváme :-) máme kombinaci a kamínka...ty jsou teda k nezaplacení, to teplíčko z nich je super a krásně vyhřejou i horní patro :-) takže k té elektrice ještě tak cca 2 - 3 000 za dříví a briketky, ale i tak je to super :-) Nejsme nějací moc šetřílci, takže telka, světla, pc téměř celý den, vaříme skoro denně, pračka a sušička i několikrát denně.... za nás maximální spokojenost!!! :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?