Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler Ahoj, nas to stalo asi tak 50tis, takze s prekopanim bych si hlavu nelamala.Standartni kubis je moc peknej.Do ceho bych sla pokud je to var.631,tak do plneho schodiste a do oken navic (1 jak mame v detskem pokoji, a dalsi okno v obyvaku nebo v chodbe dole v prizemim.Tam ho nemame a je tam ,, tma, .
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc ♥ My chceme jít do 632, ale ještě jsem v ní nebyla naživo - to jen v 74 a ještě upravené...:-o právě ta okna (přidávání) asi budu řešit,protože budeme mít domeček stíněný a otočený na sever kuchyní, tak abychom si přidali světlo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler my jsme nastesti na jizni stranu,tak to jeste jde,ale treba pergolu u domu nemame nebot se bojim,ze by stinila:( 1 pridane okno bude stat cca 1000kc a udela parady moc moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no právě- já i psala projektantovi -pan Němčák a on mi psal, že tepelné ztráty jsou zanedbatelné, takže přidáme okna určitě- nechci žádný bubákov :-D
Odpovědět
Moc děkuji za rady a odpevědi. Náš první návrh byl smeten ze stolu, že nelze. Ale už si myslím, že jsem asi prokoukla, které ty zdi jsou nosné, takže posílám návrh čislo dvě ... Držte palce ! Koukala jsem, jak ste si tu Domečky přeďelávali, ale my ho chcem překopat fakt úplně, na stejném místě nezůstane ani schodiště :-) potřebujem hlavně kuchyň 4x2 metry, kvůli kuchyňské linky, kterou máme novou ....
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler sikovna
Odpovědět
@zuzk4 To jsem zvědavá jak uspějete. Obzvláště pokud chcete hýbat i se schodištěm. Aby vám to pak neudělali jako atyp a ten by byl za úplně jinou cenu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kubisáci,mám náladu pod psa, dnes na ŽP nám nepovolili čističku - resp.prý ji můžeme mít,když si sami uděláme kanalizaci do vodního toku - který je ovšem dost daleko - ca 250-300m a navíc by to vedlo přes několik pozemků...Hlavně, že dosavadní osazenstvo obce tam vypouští všechno bez pročištění (septiky s přepadama) ...my bychom chtěli čističku se vsakováním...:-( ach jo- nějaké rady? nechci být zase úplně na začátku a hledat nový pozemek :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler tak udělejte ČOV s využitím přečištěné vody na zálivku ;-) Tak to máme my ;-)
Odpovědět
@jitule Taky jsem hrozně zvědavá, dnes jsem poslala návrh projektantovi ..... tak dám vědět :-D ......Do alba dám naše návrhy, je to jen tužkou na papíře a bez oken, takže je třeba je brát s rezervou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina to nám právě nechtějí povolit...buď to musíme svést do potoka (nereálné kvůli vzdálenosti) a nebo mít uzavřenou jímku,což by znamenalo vyvážet každé 3-4 týdny :-/ což je finančně masakr a hlavně absolutní nekomfort - dalo by se vyvážení 1* za rok,ale toto fakt ne :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler tvl, to je divný. Máte posudek hydrogeologa? Oni se musí řídit tím, co vám povolí člověk s razítkem. Odpíchla bych se od jeho posudku ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@crawler Je, to tak, tohle skutečně záleží na ŽP. My původně měli stavět na našem jiném pozemku....pro změnu nám povolili pouze vsak, který však byl nereálný jelikož jsme potřebovali i studnu a v místě je podloží, které je hodně propustné a hydrogeologem nám byla v tom případě doporučena firma na studnu, která by byla dostatečně hluboká a nějak "ocementovaná", aby tam nevnikali škodliviny z povrchu, částka studny by byla 300tis, navíc bychom museli žádat kvůli studni o nějakou vyjjímku......My neměli čas bojovat, tak jsme postavili na pozemku, kde jsme museli nejprve zbourat dům....Záleží jaká je řeč s ŽP.....(Jinak v obci asi kanalizace není, že?) Takže buď zkusit oblomit ŽP nebo pozjišťovat, zda je reálný ten svod do potoka....nic jiného mě nenapadá.....
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina posudek nemáme...já nevím,jak to chodí,ale obávám se, že stejně poslední slovo má žp - to musí vydat povolení a oni nepovolí,protože v oblasti našeho pozemku jsou kvalitní vody - pitné...nikdo tady studnu nemá a všichni vypouští (bydlíme tady skoro 6let- máme barák vedle a fekálista tu zatím nebyl - všichni mají septiky s přepadem) - ale to je ono- co bylo dřív schváleno,tak už nechají,ale těm co chtějí stavět nové,tak už nepovolí...:-( @zenny2 no manžel po dnešku řekl, že raději koupit pozemek,kde je možnost se připojit na veřejnou kanalizaci...Tento pozemek už vlastníme a tak jsme si mysleli,že ušetříme peníze a ono prd asi...čističku počítám tak 100tis. + jsem počítala s nervama při vyřizování povolení,ale s tímto jsem tedy nepočítala :-(Paní z ŽP si vzala kontakt a prý to ještě projde vedoucím,který byl zrovna včera na školení a třeba něco vymyslí,ale upřímně s tím moc nepočítám :-(
Odpovědět
@crawler Ke stejnému tématu ještě tady :) Oni vám nechtějí povolit přepad nebo vsak, nikoli čov+jímku (ale uzavřené), jak píše @zmrz_lina ;) A že tu vodu pak využiješ na záhony....;)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius tak. My to budeme řešit tak, ze precistena voda z cov jde do jimky a z ni budou podzemní kapkovaci hadice vest po pozemku. Zaleva to kořeny rostlin, nesmrdi, neovlivňuje to kvalitu podzemních vod. Ale u nás teda cov (jakékoliv řešení) bez hydrogeologického posudku a projektu nepovoli. Hydrogeolog je základ, od toho se da odpichnout dal.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina @atilius ahááá...už rozumím, tož další možnost- v tomto případě by tedy musel nastoupit jako první ten hydrogeolog-mohu se optat kolik to cca koštuje ten posudek?děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@crawler cca 5000,-. My platili necelých 8, ale měli jsme ještě druhy posudek i na studnu, kterou chceme do budoucna (to je taky důvod, proč nam hydrogeolog nepovolil vsakovani). Edit: Na odborný posudek hydrogeologa pak navazalo zpracování projektu COV, to dělal projektant co dela tyhle vodařský veci, to stalo 6000,-.
Odpovědět
@zmrz_lina Jsou tam dvě věci. Na ŽP to máme jako jímku, tam se o ČOV vůbec nemluví. A na SU máme jímku technicky řešenou jako čov+jímka. Jinak nám nejdřív povolili vsak, a když už se čekalo na psolední pdopis někoho kdo byl na školení, tak si to zase rozmysleli, že vlastně vsak mít nemůžeme a řešilo se to takhle.
Odpovědět
@kubis631 máš s Feydom osobní zkušenost?Jsme rozhodnutí pro jejich sedačky,tak sháním nějaké info ohledně kvality...
Odpovědět
Ahoj Kubisáci, je tu prosím někdo, kdo staví / stavěl 632 v Brně nebo blízkým okolí a byl by ochotný podělit se o zkušenosti a nevadila by naše návštěva? ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám zdražili Kubise 632, paní Müllerová. Rovnou o 90.850,-. My než pořídíme nějaký pozemek, tak ten Kubis bude tímhle tempem brzy stát 5 mil :/
Odpovědět
Profilova fotka
Je tu někdo kdo stavěl/staví Kubis 631 nebo 632 v Brně a okolí (příp. i celý JM) a nevadily by mu dva páry zvědavých očí? Kdyžtak do IP :-) Díky
Odpovědět
Není tu někdo jižně od Prahy případně z Berounka kdo by si nechal nahlédnout do Kubis 632?
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně mě tento dům nezaujal, jeden stojí kousek a vypadá jak bouda maxipsa Fíka. Tím se omlouvám všem majitelům, ale nemůžu si pomoct =-)
Odpovědět
A koukla jste se i do boudy? Vnitřek mnohé příjemně překvapí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vosel Koukla 😉 a nic překvapivého jsem neviděla, stísněné prostory 😞
Odpovědět
Profilova fotka
@nyssa_al_ghul my jsme raději narychlo podepsali sosb,protože každých pár tisíc navíc by mi rvalo srdce :-D už teď víme, že ho chceme, tak nás to nakoplo k rychlé akci - pozemek máme zamluvený,ale ještě ne koupený :-D
Odpovědět
@elza42 Co vede někoho, kdo má svůj vlastní jiný dům, jít na diskuzi a o jiném typu domu, aby řekl, že to jemu se to nelíbí? Teď už to tedy víme - k čemu je to dobré? 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius taky jsem si říkala,co tím asi elza chtěla říct :-D Všem v diskuzi se pravděpodobně líbí,jinak by ho asi nestavěli :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?