Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@mojsha @evikusss Nebojte ono se to na počátku vše táhne, ale pak to nabere rychlý spád. My začali jednat s RDR v listopadu a do června jsem jen papírovali. Začátkem července se začala dělat deska a 21.9. jsme přebírali dům, do kterého jsme se ihned stěhovali. @evikusss Také jsme vybírali v Siku a je asi lepší tam zajet, vše si prohlédnout a pak vybrat. Já bych to po netu asi nedala.
Odpovědět
@mojsha my jsme začali řešit koncem listopadu. Já jsem ta samá povaha, když se pro něco nadchnu musí to být hned :-D
Odpovědět
@jitule23 tak to my jsme začali taky v listopadu a představa že budem bydlet až koncem září.....uf. To jsem myslela že to půjde rychleji. Každopádně děkuji za útěchu, nějak to vydržíme :-) a s tím Sikem, to určitě se tam napřed pojedem podívat....
Odpovědět
@kaufik Ahoj, dělám si odhad, o kolik nám to povyskočí v Siku, koukala jsem na ten tvůj na str. 14, dával jsi tam odkaz. Trefil jsi se?
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot nám naskočily koupelny v obkladech a zařizovacích předmětech asi o 40.000,-, ale v rozpočtu jsou údaje, které se mi nezdají. Tak si ho musím ještě nechat upřesnit.
Odpovědět
Profilova fotka
Je tu někdo kdo ví kde jsou všude v 631 ty přímotopy?
Odpovědět
@kaufik někdo tu psal, že pokud si člověk vybere něco levnějšího než standard, tak rozdíl neodečítají, přičítají jen navýšení
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot V Siku jsme byli nedávno, když jsme si vybrali něco jiného, tak to jejich vyškrtli a napočítali novou položku, ale vyúčtování ještě nemáme, tak uvidíme, jak to tam bude, nicméně nic levnějšího jsme asi nevybrali... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka jak pokračujete už je základovka? Budou nějaké fota ze stavby?
Odpovědět
Profilova fotka
@kaufik jj, zakladovku mame, ale porad jsou nejaké problemy, ale fotky postupně dodam ;-) , ted nejak nestiham... a jak vy? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zvažovali jste někdo a nechali si nacenit vytápění pomocí krbu s výměníkem a tím pádem podlahové vodovodní dopení? šlo to? a kolik vyházelo cenově oproti tomu, co RDR má v cenové nabídce?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka problémy s RD, nebo dodavatelem základovky? My máme podepsáno , takže čekáme na projektovou dokumentaci. abychom mohli začít s projektem usazení a běháním po úřadech.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kaufik nn, s RDR problémy nejsou! A firma, co stavěla desku, taky ok, ale pořád něco řešíš, někdo měl přijet a nepřijede, ten měl něco přivést a nepřivezl, výkop měl být jinde, krátká trubka :-N a tak ... No tak to vás taky čekají pěkný věci :-| - tak ať to "šlape" ;-)
Odpovědět
@andydrzka Ale ta vidina baráčku ........................ :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs 8-) 8-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka t toho mám taky trošku strach :/
Odpovědět
Ahoj Kubisáci, tak se k Vám pomalu ale jistě také zařazuji a jsem moc ráda za tuto diskuzi. Máme za sebou první schůzku v OC, viděli jsme 631 v Hněvotíalně a Klukách (což nám moc pomohlo v rozhodování) a čekáme na kalkulaci našich změn. Bohužel řešíme také první problém a to sklon střechy dle UR 30 stupňů a čekáme na verdikt, kolik za to připlatíme. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenost?
Odpovědět
@makyv Ahoj, my jsme taky museli zvednout střechu na 30% stojí to bez dph cca 70,000,-
Odpovědět
@songs díky za odpověď, to je slušná pálka za 5 stupínků....takže o modul méňě :-( a to jsme ještě neviděli zbytek kalkulace....
Odpovědět
@songs koukala jsem na tvůj půdorys a máme to dost podobné, jen kuchyni mi řekli že nemůžu otevřít směrem ke schodům, ale pouze s překlady směr obývací pokoj....s kterým OC stavíte?
Odpovědět
@makyv no to je palka ale co nadelame my nechavame o modul nsvic chceme vice prostoru, stavime s Hnevotinem a s kuchyni jsme nemeli problem zustava tam jenom kousek te bocni steny, nerekli vam to naopak? Problem je otevrit to k obyvaku. O cene mi ani nemluv hodne jsme pres
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv ahojda ;-) a jaké máte změny oproti typu? krom té střechy? kuchyň si necháváte od lamontu? my né pač nám ji nacenili na 199tis :-D a málem to semnou seklo, tak jsme si našli truhláře,který to samé udělá za třetinu ;-) jinak ty kalkulace jsou infarktový,pak člověk pomalounku ustupuje ze svých nároků :-D
Odpovědět
@mojsha No to mi povídej, my tedy moc neustopavali, páč nebylo kam, ale co už nestavím to na pár let, ale doufám do konce svého života (snad nebude moc krátký) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs asi tak nějak :-D taky doufám že v domku snad zdárně zestárnu ;-) koukala jsem do tvého profilu/blogu.... už jste zažádali o staveb.povolení? nebo čekáte ještě na dokumentaci?
Odpovědět
@mojsha papíry nám připravuje Ondra z RD, a pořád něco kolem toho řeší, tak doufám, že už konečně budeme moci zažádat o ohlášku. Kde vy budete stavět?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs Provodov - Šonov, no my jsme zaplatili zálohu na odsouhlasenou dokumentaci tak doufám že ji do měsíce pošlou :-) Ondra myslíš pana Němčáka :-D ?
Odpovědět
@mojsha to ani nevím kde je :-) Ne ne Ondra, to je příjmení, dělá projekty a nabízel i připravit dokumentaci pro stavební povolení. Mám pocit že nám dokumentaci poslali do 6-ti týdnů, ale nejsem si jistá
Odpovědět
Profilova fotka
@songs jj těch 6 týdnů na dokumentaci sedí :-) no to je taková trošku prdelka ve východních Čechách :-D ale je tu školka a škola s prvním stupněm což bylo pro mě podmínkou ;-) ahá tak to jooooo a ten pan Ondra patří k RDR?tak vy už máte koukám i specifikaci udělanou, to jste na tom o dost lépe než my
Odpovědět
@mojsha škola a školka v místě je důležitá, je to o starost méně. jo jo, je. Jsme ale pořád stavební povolení nikde. Už mě to štve. Ráda bych aby se už dělala základovka
Odpovědět
@songs no prave tak jsem to chtela, ale bylo mi receno ze to nelze otevrit vuci zachodu, ze musi byt dvoje dvere. Jeste o tom budeme jednat. My chteli pridat moduly dva, aby byli prostorne pokojicky. Tak uvidime, jeste resime s uradem moznost udeleni vyjimky. Dam pak vedet:-) Jo jo, take stavime doufam na cely zivot, tak na tom uplne setrit nechceme.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?