Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@bzulenka to je teda vas?
Odpovědět
@songs nene, náš není.. já tak jen miluju cizí domy, prostě... :-D my si musíme ještě chvíli počkat..
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka to zní trošku úchylně :-D miluju cizí domy :-D :-D taky Kubise miluju... ale bohužel taky musím ještě vydržet ]-(
Odpovědět
@mojsha uznávám, na Kubise jsem trošku nadržená ... :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka tak budete stavět s Rýmařovem? :-)
Odpovědět
@mojsha Ano, jsme rozhodnuti už docela dlouho, ale zatím řešíme přípojku ČEZu, už čekáme cca 9 měsíců a zatím stále nic... Nespěcháme, nic nás netlačí (až na můj chtíč)... Takže tak pomalu.. Na pobočku RD Rýmařova se poprvé chystáme na konci dubna.. Jak to první setkání probíhá? Co se řeší? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka tak to jo ;-) čoveče já si to už moc nevybavuju :-) my jsme řešili změny od typu myslím (zvětšení o modul, zádveří, okna navíc) a pak ti pošlou předběžnou kalkulaci a pak se řeší dál zda je to dle vašich představ či ne :-)
Odpovědět
@mojsha Super, díky... A kdy začínáte vy? Co vás brzdí? Máte už projekt?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka už máme pozemek, usazení do pozemku, čekáme 5tý týden na dokumentaci ,aby jsme mohli dát ohlášku pak začneme řešit hypo... takže snad to už dopadne během 14ti dní by měla přijít ta dokumentace ;-) ale jsem netrpělivá :-D
Odpovědět
Rozumím, když už je to takhle blízko, tak už asi nervy pracujou na plné obrátky.. ]-( :-D Jak jste vyřešili vytápění?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka obývák +kuchyň podlahovka (ekofilm F) a jinak jsme nechali to co mají ve standartu :) + venkovní komín a kamínka. A co vy? byly jsme se podívat na vzorový dům v Olomouci?
Odpovědět
yes, v Olomouci jsme byli jako úplně první zvědavci v den, kdy dodělali kuchyň ;-) Ohledně vytápění..My nevíme jak se máme rozhodnout, nedokážeme říct, co bude nejlepší (to asi nikdo), nahoře asi taky ponecháme synco a dole nevím, podle čeho se mám orientovat, nejsem ten, co by potřeboval nutně podlahovku, ani ten, co se musí nutně dívat na plápolající oheň (jako je to fajn, teď krb v bytě máme a je to příjemné).. Nevím, od čeho se odrazit. Co bylo pro vás rozhodující? na co jste se dívali?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bzulenka tak mě se 2x moc nelíbí ty přímotopky musím říct a vzhledem k menšímu prostoru obýváku jsme se nakonec domluvili na té podlahovce aby jsme nemuseli řešit právě ty přímotopy na zdi a rozhození nábytku, sedačky atd., jinak my bysme asi ty kamna taky neřešili ale ve vyhlášce je, že pokud topíš pouze elektrikou musíš mít další zdroj tepla - tudíž kamna nebo jinou alternativu,jinak dům neprojde kolaudací.... my jsme oproti typu zvolili venkovní komín s tím že se vše připraví a komín se buď udělá zrovna a nebo časem, např. ten komín od RDR nebereme sehnali jsme si místního dodavatele,který nám to udělá levněji ;-)
Odpovědět
Ahoj. Právě řešíme barvu fasády. Na internetu není příliš fotografií podobných domů. Jaké barvy volíte Vy? Děkuji.
Odpovědět
@milosb my základní bílou a kombinace se dřevem, tak se nám to líbí nejvíc
Odpovědět
@bzulenka my podlahovku určitě dole, máme rádi teplo od nohou a nahoře jsme nechali přímotopy, budeme mít i krb, ale uvidíme do jaké míry ho budeme používat
Odpovědět
Profilova fotka
jéé pod kubisem 632 jsou taky nějaké nové fotky hotového domku, škoda že není víc pohledů :-) krása x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@milosb taky nad fasádou dumáme :-| mě se nejvíce taky líbí obklad dřeva ale ten vyžaduje další údržbu, mě se celkem líbí i varianta barvy bílá káva ale to jedině s bílými okny.... barvy fasád jsem našla tady : http://www.rodinne-domky.com/katalog-...
Odpovědět
@mojsha Tak zatím máme vybranou tuto kombinaci na obrázku, což je něco o čem jsi dnes psala. Možná i střecha by taková mohla být.
Odpovědět
Profilova fotka
@milosb jj přesně toto je můj vkus a představa :-D - jak jste daleko už máte proj.dokumentaci?
Odpovědět
@mojsha Projekt. dokum. už máme. Na stránkách RD Rýmařov.cz je to projekt HS36508. Stavební povolení by mělo být příští týden.
Odpovědět
Profilova fotka
tak máme rozhodnuté ustavení do pozemku. zde 3D vizualizace se stínováním asi v 14:28 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@milosb jééé to se máte, my čekáme na projekt už 5tý týden tak snad brzo bude ;-) KS máte už taky zasebou?
Odpovědět
@mojsha KS nás čeká tento čtvrtek, takže ladíme detaily.
Odpovědět
Dobrý den, stavíme Kubis 632, příští týden by se mělo začít ze základovou deskou, už se nemůžeme dočkat :) Chtěla jsem se zeptat zda už někdo z vás v Kubisu 632 bydlí? Popřípadě bych uvítala nějaké typy na co si dát pozor během montáže domu. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 tak držím palce, ať vše dobře dopadne a brzo se radujete z domečku a v domečku ;-) A máte už i termín montáže? :) ... my máme čerstvě postavený Kubis 632, ale ještě v něm nebydlíme, takže zkušenosti z bydlení zatím nepředám. Ale třeba co se týče pokojů, tak velikostně plně dostačující (až mě to překvapilo), pokud tedy nejste zvyklí na velké prostory - ale to byste si asi nenechali stavět Kubise ;-) ... A co se týče stavby, tak si určitě dejte pozor hned 1.-3.den stavby na elektroinstalace a všechny vývody pro světla si s elektrikáři projděte - my to podcenili a třeba v dolní koupelně nám "chytře" vyvedli drát pro stropní světla jeden doslova nalepený na elektrokotel a druhý jen snad o půl metru od něho :-/ Bohužel jsme si toho všimli pozdě, když už bylo vymalováno :-( A další věc - pokud máte v dodávce zahradní nezámrzný ventil, tak hned v prvních dnech stavby řekněte, kde ho chcete - opět naše blbost, že až skoro na konci stavby jsme přišli na to, že ho máme nikoli na stranu zahrady, ale u vstupu :-/ Prostě chlapy jsou sice dříči, ale občas jim při práci "vysadí mozek" ;-) :-D No a pak si zkontrolujte zapojení studené a teplé vody - v jednom případě máme obráceně ... víc mě teď nenapadá, kdybych ještě na něco přišla, dám vědět ...
Odpovědět
Profilova fotka
@milosb super :-) tak hodně štěstí ;-)
Odpovědět
pro andydrzka - moc děkuji za typy, určitě si to pohlídáme, termín stavby máme cca 20.5. už se nemůžu dočkat, jinak koukala jsem na Vaše fotky a je to nádhera, máte to moc hezké, my máme zase laděno do jiných barev, sama doufám, že jsem vybrala dobře :) Už se teším, až sem taky dám fotky A co se týče velikosti, nechali jsme rozšířit o jeden modul - měla jsem strach, že obývak bude menší, ale přesně tak jak říkáte, kdybychom chtěli obří dům, nestavíme Kubis, doufám, že budou platit i ty minimální náklady, které RD Rýmařov slíbí. Jaké jsou Vaše pocity, konkrténě k velikosti toho obyvácího pokoje? Vlezete se v pohodě sedačka- jidelní stůl- krb ? ( máme taky externí komín z boku), Jinak dle mě co se týče pokojů -. ložnice,pracovna a dětské pokoje tak jsou zcela dostačující :)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 juuu vy se máte :-) snad se brzo taky dočkáme, jaké jsi vybrala barvy? těším se na fota ;-)
Odpovědět
Fota přidám brzo, alespon zatím vizualizace koupelen a kuchyně - mimichodem koukala jsem na tvou složku a kuchyn máme snad uplně stejnou :) Jen my máme sedy obkladovy panel :) Jinak barvy - budeme mít bílou fasádu, tmavé okna, tmavý obklad dřevo - klasika, líbilo se nám to opravdu nejvíc. Vnitřek vše taky neutrální barvy - bílá kuchybě - tmavé boky kuchyně, stejně tak tmavé dveře, Podlaha - v přízemí vinyl - takova neutrální barva, od quick stepu, v patře, taky jen jedna plovoučka - laminát, opět od quick stepu. A co se týče uprav, nechali jsme rozšířit o jeden modul, máme externí komín - z boku nerezový, a nechala jsem okna zvětšit o 10 cm na výšku. Měla jsem strach aby v dětských pokojích nebylo málo světla, ale nechtěla jsem přidávat další okna.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?