Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@mojsha My jsme se to taky nedočetli a když jsme dorazili na KS, tak nám předali projekt řemeslná část, kde to všechno bylo. Pán, co s námi dělal KS se divil, že jsme to neměli, ale hodně jsme si toho navrhli stejně jako RDR. Je lepší ten projekt mít už před KS hotový a jen v něm posunovat a přidávat. My máme 632 a vy 631, tak nevím, jestli to je stejné. Z hlavy vůbec nevím, když tak se pak zkusím doma podívat (jestli se v těch nákresech teda vyznám)
Odpovědět
@evapetrikova Ano jde, dávají pod to nějaký speciální fermacelový panel, který má velikost 100x100cm, takže pokud bys chtěla větší, tak je to problém. My jsme chtěli 120x80 a nakonec i na to vymysleli alternativní řešení, ale z prostorových důvodů nakonec budeme mít 90x100, takže z jedné strany ten fermacel zaříznou a bude. Akorát se za něj něco připlácí, ale mám tatínka, co špatně chodí, počítáme, že tam s námi bude, tak jsme potřebovali mít bezbariérový. Původně jsme chtěli vaničku z litého mramoru zapustit do země, nebo položit na podlahu (je jen 3 cm vysoká), ale neumějí zapustit sifon. A buď můžeš mít klasický podélný žlábek, který je ale dražší varianta a nebo dělají kulatý středový, který už je myslím v tom fermacelu zabudovaný.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Super, paráda, tak do toho taky půjdeme:) A jakou jste si nechali udělat fasádu?
Odpovědět
@evapetrikova Nám se nelíbí to dřevěné obložení, takže jen omítku. Spodní patro taková dohněda a horní o něco světlejší.
Odpovědět
@andydrzka od stavebního úřadu o stavbě, že to tam může být ...... a teprve potom to můžeme dát na ohlášku, což jsme dneska udělali.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot tak myslíš že kdybych jim písla maila že b mi třeba tu řemeslnou část poslali?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova my stavíme s Berounem a v půlce vyjednávání odešli oba projektanti a jednali jsme jen s paní sekretářkou, která je teda velice vstřícná a milá, ale odborné informace nemá, takže jsme vždycky nadiktovali dotazy, ona je vykomunikovala přímo s Rýmařovem a volala zpátky...nic moc, ale za týden montujeme!!! :-) Jinak ti projektanti to nejspíš řešili stejně a spoustu informací jsme dostali špatných a několik dokonce vůbec...ale věci ohledně projektu a výstavby jako takové stejně řešíš přímo s Rýmařovem...
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha My teda hlídání máme, ale na druhou stranu, KS není zas takovej masakr...pan Lašák nás pěkně vedl kousek po kousku a hodně jsme měli rozmyšleno...například zásuvky a s těma konkrétně nás tak usměrnil, když řekl cenu jedné příplatkové, že jsme mohli veškeré přípravy zahodit!!! Určitě to zvládnete i s malou, když máte kliďáska... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs aha a to jim trvalo měsíc? Tohle jsme si na SÚ a obci zjistili na dotaz ještě před tím, než jsme podali žádost o společný souhlas (územko+ohláška). To máte na vašem úřadě ale hooodně zaneprázdněné úřednice ]-( ... tak přeju, ať už to jde teď rychleji! :-)
Odpovědět
@mojsha KS máte až za měsíc, takže když je trochu popoženeš, myslím, že by ti ji do té doby mohli dát. My jsme o tom nevěděli, takže jsme ani nevěděli, že máme něco uhánět. Ale jde to i bez toho, když si to zakreslíte podle sebe a na místě pak člověk většinou něco vyškrtá.
Odpovědět
Profilova fotka
Je součástí KS i podpis smlouvy o dílo?
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Taky se toho dřeva trošku bojím, tak nevím co s tím. Udělá nám pak RDR vizualizaci? Manžel chce světle zelenou fasádu, tak mu to musím splnit, asi zůstanou bílá okna a zas mezi tím, by to dřevo vypadalo celkem fajn, nebo použít jiný odstín zelené...nevím.
Odpovědět
Článek se načítá
@mojsha my jsme podepisovali smlouvu o dílo až asi dva týdny po KS, chtěli jsme první vidět reálnou celkovou cenu po KS, zkontrolovat si to a až finální cenu mít na smlouvě o dílo, ale někdo to podepisuje už při KS a pak se dělá dodatek, je to na vás :)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 ahá díky, právě že někdo psal že podepisoval zrovna... no máme to 2.5h cesty tak uvidíme jestli to bude možné či ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky Katí, vybrali jste bílou plovoučku-jaký odstín? Ráda bych taky bílou....Podlahu bych chtěla táhnout v chodbě, kuchyň obyvák, pod schody ú 631.Trošku se plovoučky bojím. Naši ji mají a přijde mi studená. My máme doma lino a mám ho celkem ráda. Jde plovoučka vyměnit za lino? A druhý dotaz, myslím že jste kupovali kuchyň v Ikea, na kolik Vás vyšla?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Kátí a ještě mi poraď, jaký kamna jste vybrali?Děkuju moc. Eva
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova že se ti do dotazu pro @katunkaj pletu ale lino právě nejde od RDR a nebo jde ,ale za pěknou palbu,proto od nich podlahy nebereme a dělá nám je místní firma...já bych si plovoučku nedala už kvuli dětem - je hlučná,naše děti všude tahají hračky a na pvc (budeme mít Gerflor texline ) to nedělá takový kravál a pocitově je teplejší a pro nás příjemnější ;-)
Odpovědět
@evapetrikova my jsme do celého přízemí včetně kuchyně a vstupní chodbičky vyměnili plovoučku za lino, od quick stepu, právě z důvodu tepla... celkově ten příplatek vyšel na cca 15 000,-kč
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Děkuju za info, hned si to jdu napsat do sešitu . Máme dvě malý děti a taky plovoučka pro ně moc klouže:) A mrknu na tu textilii:) a kde jste brali pvc?
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 Míšo, děkuju moc, o té jsem taky uvažovala:) ale budem muset šetřit každou korunu....takže to vidím bledě, ale určitě je podlaha moc příjemná, že.
Odpovědět
@mojsha Smlouva o dílo se většinou podepisuje, až když máš ohlášku a pokud nemáš peníze na zálohu, tak musíš mít schválenou i hypo, abys měla z čeho platit tu zálohu. Nebo my to takhle aspoň budeme mít.
Odpovědět
@evapetrikova My budeme mít vinyl, ten by taky neměl být studený.
Odpovědět
@evapetrikova no ještě ji nemáme, ale chtěla jsem ji za každou cenu :) s korunama to máme podobně :) ale říkala, jsem si že když ne teď tak potom už tu podlahu měnit nebudeme... snažili jsme se šetřit na jiných věcech a nebo si o něco dýl počkáme na vybavení :) Ale i tak je fakt, že ze "startovací ceny kubisu" 2 172 000,- Kč máme 2 745 000,-kč , ale to s rozšiřováním o jeden modul, venkovní komín, hromosvod, kuchyně a tady ty příplatky,které jsme si vybrali na KS.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova u místní firmy, objeli jsme asi 3 firmy se zakázkou pokrytí podlah celého domu a pak nakonec vybrali tu co nám před 3.5lety dělala podlahy v bytě,který jsme rekonstuovali...
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot já si právě myslím že tou dobou bysme už mohli ohlášku i mít... pokud vše dobře půjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha JJ to je nejlepší recenze. Teď jsem mrkala na stránky Geflorových PVC a vypadají moc pěkně, tak to taky budeme muset objet:) Ale moc děkuji za tip.
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 To je mazec, naskáče to hned, ani nevíš za co:( Ale je fakt, že podlahu máš na hodně dlouho. Máme kamaráda podlaháře, takže mu dáme aspoň práci po víkendech, určitě bude mít radost:) A třeba nějaká pěkná bude v akci:) Jiné asi varianty nejsou než vinyl quick steep a nebo pvc.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no není zač :-D
Odpovědět
@evapetrikova Nám RDR vizualizaci nenabízeli, tak nevím. Zkuste se na to zeptat, za zeptání člověk nic nedá :-)
Odpovědět
@mojsha Tak to závidím. Nám se to protahuje, protože nemáme přípojku na vodu ani odpad. Takže nejdřív musíme mít tyto projekty. Tak pokud už budete ohlášku mít, nebo ji mít na spadnutí a nebudete potřebovat čekat na konečnou kalkulaci, tak ji určitě můžete podepsat na KS, abyste nemuseli cestovat 2x.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?