Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot Můžu se tě zeptat, máme to stejné. Takže co jsem zjišťovala musíme mít: Projekt na usazení domu, projekt na kanalizaci a vodu (elektřinu máme. kanalizace a voda je 2m od pozemku. Projekt na radon,. Je to vše? A napíchne to RDR vodu a kanalizaci?
Odpovědět
@evapetrikova Jelikož to máme komplikované (nejbližší přípojka na vodu a kanalizaci 150 m, takže po dlouhém dohadování s obcí, která po nás chtěla vybudovat řad, budeme dělat ČOV a studnu + ne úplně ideální příjezdová cesta), tak jsme si na vše najali projektanta, takže ani úplně přesně nevím, vše potřebné zajišťuje on a měl by nám pak ohlášku předat hotovou. Ale to je zatím bohužel asi ještě daleko, jelikož teď se teprve dělá projekt na ČOV a studnu, bez toho zas nemůžou udělat usazení domu atd. Nic jiného, než jsi psala mě zatím nenapadá, možná spíš poradí někdo, kdo už to má za sebou. Na přípojky by se mělo RDR napíchnout tuším do 5 m od baráku, ale kdyby to bylo víc, určitě se s nimi dá za nějaký příplatek domluvit. Já zas vůbec nevím, jak je to s elektřinou. máme udělaný budník na kraji pozemku a nevím, co teď dál, kdy žádat o nějaký tarif, budík a tak...
Odpovědět
Dnes zaslali cenovou kalkulaci i nám. Překvapilo mě hned několik věcí najednou, započítali rovnou větší sprcháč za 9 litrů a dvě wc (asi závěsné) za 14 litrů. Možná to někomu bude znít jako něco z doby dej mi chleba, ale já třeba k životu nepotřebuji wc bez nohy, ale to je jedno, prostě si to tam napočítali jako automaticky... Co to jako je?? 8-) O té vestavěné skříni v ložnici ani nemluvím, je skutečně možné, že za ni chtějí 58 080 bez DPH? Velebnosti, jdu blejt. :-p Prosím Vás pěkně, kde seženu ten nerezový komín levněji než za 80 hadrů? 8-(
Odpovědět
@bzulenka A to už je po konečné specifikaci nebo jen první nástřel? Vše můžete ještě změnit, než cenu definitivně odsouhlasíte. Závěsné WC si brát nemusíte. Můžete vzít to, co je ve standartu.
Odpovědět
@bzulenka Asi vám to tam napočítali rovnou, protože si to dává většina lidí, akorát mě zaráží, že se vás vůbec nezeptali, nás se tedy na vše ptali hned od začátku. Ale stejně je lepší si tam toho nadiktovat co nejvíc, aspoň člověk zjistí cenu a pak není problém to zase vyškrtnout. My jsme nejdřív řekli, že chceme spoustu věcí ve standardu a pak jsme začali třeba váhat a pořád jsme psali dotazy, kolik by stálo to a ono. Takhle to člověk v té kalkulaci vidí a na základě ceny se může rozhodnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ahoj, jsme celkem dost limitovaní penězma, takže podlahy jsme brali ve standardu, plovoučku máme světlou šedou, ale odstín si nepamatuju, zkusim zapátrat a když najdu, tak písnu :-)! Změny podlah jsme ani neřešili..,já jsem chtěla všude dlažbu, ale to jsem narazila už u drahého...takže jsme nechali, jak bylo... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha My jsme měli termín KS až na základě poděpsání smlouvy o dílo...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Jako příplatky za hajzlíky mě taky dost dostaly!!!! Skoro 20 litrů...to je fakt masakr!!!!! 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ještě ke kuchyni, máme koupenou v Ikee, jak doprodávali starou kolekci, stála 40 000, je krásná, ale zatím složená v krabicích, trnu hrůzou, zda všechno klapně a kuchyň sedne, jak má...do bytu jsme měli od truhláře, takže jsem teďka trošku v nervech, ale když se chce, tak jde všechno!!! :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka máme komín venkovní nerezový asi za 32tis. ;-) je to firma místní z Červeného Kostelce... určitě seženete někde levněji
Odpovědět
@jitule23 Je to první nástřel.. No škrtáme.. Vzhledem k tomu, že musíme platit u všeho vyšší DPH (nemůžeme mít na našem pozemku rodinný dům, ale jen rekreační objekt u kterého je bohužel vyšší DPH), tak to naskáče ]-( Ve finále zaplatíme třeba o 200.000 víc než ten, co by měl stejný KUBIS, ale na projektu měl jiný nadpis :-S Myslím, že budeme mít nejlevnějšího Kubisa, co bude kdy postaven :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka jinak těch kalkulací se neděs a vyškrtej si co potřebujete, u těch wc se nejedná asi ani tak o tu keramiku ale o to splachovací zařízení co musejí dát do zdi to je drahý jinak keramika bez nohy je taky za pár šlupek, jinak když si pak odečteš standart tak to pak zase takový příplatky nejsou ;-) ale je fakt že spousta věcí ve standartu stačí to je jasný, službu to udělá :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katunkaj @evapetrikova holky myslím že všichni jsme limitovaný penízkama ;-) my také bereme vše ve standartu krom pár úprav, nejvíc nám šlo o zádveří a modul navíc, jinak to jsou prkotiny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, tu plovoučku jsme nakonec vybrali tuto: http://www.quick-step.cz/laminat/clas...
Odpovědět
@bzulenka Ono je to trochu jinak a myslím, že je to v pořádku. Je to první nástřel a Rýmařováci po zkušenostech co se týče výběru koupelen a kuchyní automaticky navyšují hodnotu koupelen a kuchyní, protože to tak zhruba každému zákazníkovi vychází. Je jedno, jestli tam dají navýšení za WC, nebo umyvadla. Nám to udělali stejně, za kuchyň nám dali odhad 150 tisíc, za WC těch 17 tisíc. Pro nás zákazníky je to dobré v tom, že už víme jak velkou hypotéku budeme zhruba potřebovat. Vše se stejně řeší při KS. My máme KS za sebou a cena nám vyjde zhruba stejná jako při prvním výpočtu, takže žádný šok nás nečeká (aspoň doufám).
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky Katí, moc děkuji za zaslání odkazu. Krásná, taky jsem pro světlou podlahu. Děkuji taky za info ohledně Ikey, četla jsem na ní jen samou chválu a hodně z mých přátel jí má a jsou spokojení:) tak ať slouží a nic nechybí. Držím pěstičky
Odpovědět
@mojsha Koukala jsem doma do řemeslné části projektu a před našimi úpravami jsem napočítala 40 zásuvek, akorát neručím za to, že je to úplně přesně, moc se v těch nákresech nevyznám.
Odpovědět
Profilova fotka
@pilousot děkuji, jsi hodná
Odpovědět
@mojsha @katunkaj @milosb Mám dotaz:) sedím nad tím a dumám co topení, než to nepůjde změnit. Jak jste to vyřešili v koupelnách? Přímotopy se mi tam moc nelíbí..není na ně moc místa a taky hrozí spálení, dali jsme si tam žebříky, ale říkám si jestli to bude stačit a nemáme tam šoupnout taky podlahovku....A pak taky řeším krbová kamínka. Jaká jste nakonec vybrali? Mě se líbí tahle http://kamna.astranet.cz/store/goods-... jak vhodností do dřevostavby tak vzhledem, ale znalec nejsem :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv my jsme dole koupelnu zrušili, je tam jen záchod a umyvadýlko a taková technická místnost, pračka se sušičkou a bojler, takže topení jsme neřešili :-)
Odpovědět
@katunkaj a jak to máte nahoře? Máte tam přímotop nebo jen žebřík?
Odpovědět
@katunkaj No tak jsem si to jednu dobu taky představovala.. nemáš, prosím tě, vizualizaci? A nahoře v té komoře budete mít co? Nevíš, jestli by nahoře v koupelně nešel dát místo vany jen sprcháč??
Odpovědět
@makyv Vím, že dotaz patřil někomu jinému, ale aspoň budeš mít víc ohlasů :-). My máme v obou koupelnách jen žebříky a mělo by to být dle výpočtů dimenzované na vytopení na 24°C. Jinak kamna máme vybraná úplně ta stejná :-). Byli jsme se ptát i přímo v Romotopu na vhodnost výkonu a tak (původně jsme měli vybraná jěště jedna silnější), a tyto jsou prý vhodná. Nám vypočítali tepelnou ztrátu něco málo pod 6 kW, takže to sedí...
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv ahojda, co se týče koupelen máme pouze žebříky ;-) nejdřív jsme tam dali i podlahovku a pak ji zase zrušily, koupelny nejsou extra veliké a myslím že ty velké žebříky to bez problémů vytopí a stejně k vaně nebo před sprcháč dáváme podložku.... jinak kamínka mám v albu tak mrkni ;-) vybírala jsem na stránkách expos.cz tento týden se chceme právě jet podívat přímo do prodejny a poradit se....
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv nahoře máme jen žebřík
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka v 632 nahoře není komora..
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka vizualizaci mám v albu, tak jukni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, byli jsme teď s rodinou se podívat v 632...(my budeme chtít 631+1M) ale velikostně je to téměř stejné. Spodek mi přišel malý. Jak tam narvat stůl a kamna? Máte nějaký typ? Určitě to tu zaznělo milionkrát:) Napadlo mě, že udělat kuchyň o trošku kratší na jedné straně a malinkej ostrůvek a z toho by šel stůl, nebo ostrůvek u toho rohovou lavici a kulatej stůl. Ńa stejné straně televizi ale kam s kamny?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs Ahojky, prosbička, kolik jste platili za výměnu pracovny za kuchyň? A máte kuchyň nějak otevřenou, může být ve stěně ,, okno,,? Děkuju moc
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahojda, taky jsme kamna hodně řešily, budeme mít venkovní komín a kamínka budou jakoby za jídelním stolem, když mrkněš k uživateli kaufik do alba tak tam má vizualizaci jídelny s tím že kamna tam nejsou ale mužeš si představit že jsou mezi stolem a vchodem na terasu ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?