Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha JJ a televizi? Vedle kamen?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha nn naproti ;-) jakoby na stěně pokoje pro hosty, máme 631
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha JJ Děkuju moc, už jsem koukala ke kaufíkovi, už jsem to pochopila:) takže budete mít stejné uspořádání:)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha A co fasáda_ Už jste byli na výletě do nějakého satelitu to omrknout?
Odpovědět
@mojsha Prosím tě, máte modul navíc?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova prima ;-) jako ten obývák je néúplně ideální ale dá se to vymyslet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka jj máme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jj už jsme projížděli různě a bílá mě už opustila ikdyž Kubisi moc sluší, koukala jsem že baráčky co stojí třeba 2-3r tak bílá opravdu už není bílá, zatím se nejvíce přikláníme k šedé
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha JJ, myslím, že dobrá barva:) Neomrzí a je v módě.Nebudou na ní hned vidět případné čmouhy od prachu, atd...A bílá okna?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no toť otázka, podle odstínu té šedivé omítky buď bílá a nebo jsem vyděla právě i šedivá ale aby to zase nepůsobilo moc tmavě s černou střechou :-| doufám že ze vzorníku nesáhneme vedle
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Myslím, že šedá okna má andydrzka. Záleží na sytosti šedé fasády...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jj právě ;-) a co vy ? jak jste daleko?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mojsha Teď si bereme hypo na pozemek , do měsíce snad nám bude říkat pane. Na pozemku chybí voda a kanalizace, cca 2metry od hranice pozemku. Řeším teď s RDR jestli nám sítě natáhnou no a pokud jo, uvidíme kolik nám zase pučí - navýší hypo a jdeme stavět:) Je to cesta dlouhá, ale očekávání a plánování je krásný.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova juuu takže KS máte už zasebou?
Odpovědět
@pilousot @mojsha @katunkaj díky za odpovědi, uklidnily jste mě, dala jsem jen žebříky a teď jsem panikařila, že to nebude stačit. @pilousot. To jsem ráda, že máme stejný výběr:-)
Odpovědět
Holky, mám dotaz. Nepokoušely jste se některá zjistit, zda by se dala komora v 631 využít jako šatna v dětském pokoji? Tzn, že by se do ní šlo jen z dětského pokoje a z chodbičky by nebyly dveře. Je tam myslím umístěn ten Synco living, nedal by se šoupnout třeba dolů do koupelny k pračce?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha taky to plánujem tak...dneska nám dodělali desku a už to trošku vypadá!!! Ty výkopy byly jak krabička od sirek,ale teď už to je fajn!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Budoucí sousedi maj bílou a bydlí od prosince...je to hrůza...od spoda celý špinavý!!! :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky, volala jsem to samé do RDR, že bychom tím zvětšily dětem pokojíček a nejde to. Myslím, že mi na to řekli, že je to nosná stěna. Ale ještě se určitě na to zeptej sama. Někdy jeden řekne to a druhý ono.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky, myslíš KS´-kupní smlouvu? Pokud ju, tak máme jen kupku na pozemek. Jelikož jsem na mateřský, tak nevíme, jestli nám pučí i na stavbu domu. Uvidíme, hned jak pozemek bude na nás přepsaný a kolik nám zbyde peněz. Dneska jsem mluvilas s RDR Praha a vymění nám zádveří za koupelnu, tudíž nebudem muset chodit přes obývák:) ale zase WC budeme mít blízko obýváku:( No tak to je ta daň...
Odpovědět
@makyv My budeme mít v dolní koupelně přímotop, v horní žebřík. V obýváku kamna na pelety s co nejnižším výkonem. S tím výkonem kamen na dřevo si myslím, že je potřeba trochu opatrnosti. Celý dům má tepelnou ztrátu 5,1kW při -15°C. Pokud je kolem 0°C je ta ztráta asi poloviční, takže bych kamínka hledal taková, aby měla na spodní hranici co nejnižší výkon, klidně i 1,5kW. Taková kamna se vyrábějí. Další možností jsou kamna s akumulací. Jsou dražší, ale teplo údajně udrží až 8 hodin.
Odpovědět
@milosb Taky jsme původně chtěli kamna na pelety, ale rozmluvili nám to na KS. 30 cm od země by nám prý vývod do komína z technických důvodů neudělali (volal kvůli tomu i do Schiedelu, aby se na to zeptal) a bez přímého napojení by se nám tam už prostorově nevešla, takže budeme mít s horním vývodem a dáme je do rohu na koso.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova nn myslím konečnou specifikaci, ale z toho co píšeš tak asi ne pač asi ještě nemáte projekt jestli že ještě měníte uspůsobení domu, jinak většina z nás už má projekt a čeká bud na ojlášku a nebo na montáž a po schválení projektu už se pak nedá nic měnit víš ;-) nj je to vždy něco za něco...mě taky mrzí že na vw ze zahrady musíme skrz obývák...nedá se nic dělat
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj no právě ty barvy - těším se na foto té vašíííí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha upřímně řečeno...já taky a moc...snad jsme nešlápli vedle!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Aha, děkuji za upozornění:) Tak to ještě nemáme, čekáme na schválení hypo, přepsání na katastru a pak to rozjedeme.) A jak dlouho tvrdne základovka? Někde jsem četla, že tak 1měsíc by měla tvrdnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky a jakou fasádu jste vybrali? Až budete stát, tak pošli fotečku, moc rádi se pokocháme.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova čoveče píšou měsíc ale není to asi pravidlo pač co koukám do fotoalb tak vylejou desku a do 14dní montují dům,asi taky dle počasí.... my hypotéku ještě neřešíme pač nemáme přepsaný pozemek... banka po vás nechce projekt?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha O víkendu jsme byli v 632 a ptala jsem se lidí co ho stavěli a řekli mi minimálně měsíc by měla tvrdnout...tak já tomu nerozumím. No hlavně to asi neuspěchat. My kupujeme zatím jen pozemek, neboť nám dali slevu, tak jsme si řekli, že to je dobrá investice. Projekt banka v této fázi nechce, ale určitě budeme mít v hypoteční smlouvě podmínku výstavby do 2let (si myslím). Chtěli bychom pak stavět co nejdříve, ale záleží jestli dosáhnem na navýšení hypotéky, a pokud ne, tak do 2 let už budu v práci a tím se nám zvýší měsíční příjem a pak nám snad pučí:)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha A necháváte si dělat pergolu -jako stání na auto, nebo ji využijete jako pergolu na verandu? a čím jí pokryjete?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?