Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs no nezlobila bych se ;-) a kdy to budete řešit vy?
Odpovědět
@andydrzka Ok zítra tu zrovna mamka bude, tak se ji zeptám, co a jak. Asi až dořešíme byt, ted toho je hrozně moc na placení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs jasně, chápu. Moc díky! :-)
Odpovědět
@andydrzka Jasně, že máme u ČPP, ale je to o tom, že pojišťováci nám pojistili i nemovitost a je to o osobním jednání a nabídce. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petravec aha, takže vy jste domácnost nechávali pojistit rovnou s nemovitostí. To my právě museli mít pojištěnou nemovitost kvůli hypo - jak psaly holky - a až teď sháníme, jaký produkt by nám nejvíc vyhovoval. Ale je toho moc, tak jsem se chtěla nechat inspirovat ;-) Každopádně díky!
Odpovědět
@andydrzka Ahoj, my už máme pojištěno. Máme vše najednou, to co bylo nutné kvůli hypo a k tomu i domácnost. Máme to u kooperativy 6500 ročně. Ale můj taťka je pojišťovák, tak jsme měli nějaká procenta slevu. Ale zase jsme v záplavové oblasti, tam to šlo zas trochu nahoru. Není to málo no...
Odpovědět
@mojsha u nás taky makali i o víkendech. Oni domů nejezděj, mají to daleko, tak radši makaj aby to měli co nejdřív a až po dokončení domu mohli jet domů. Máte to už za dveřma, to je krásnej pocit co?
Odpovědět
Profilova fotka
@evikusss jj krásnej pocit ale trošku i strach nebo nevím jak bych to popsala, asi i obavy aby vše vyšlo aspoň počasí a aby se nevyštěnil nějaký problém ;-)
Odpovědět
@mojsha Míšo, nemáš prosím někde po ruce rozměry kuchyně? Máte taky Kubis zvětšený o jeden modul na téhle straně, že ano? Díky ;-)
Odpovědět
@andydrzka Nee, až po kolaudaci, jen od stejné společnosti.:)
Odpovědět
@mojsha to je úplně normální, taky jsme měli obavy kvůli počasí. Ale nakonec vše klapne a než se nadějete tak se stěhujete. Držím pěsti a přeju brzké bydleníčko :-)
Odpovědět
Holky, stavěly jste některá v zimě? My máme až začátkem října schůzku s někým z Rýmařova, abychom doladili všechny detaily, takže nevim, jestli to stihneme než začne mrznout. Stavět by měli i přes zimu, ale když je zmrzlá zem, jestli půjdou vůbec vykopat základy? Díky :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorllinka ahoj, jestli koukám dobře tak by to mělo být 3.56m šířka a k jídelnímu oknu je to 2.55m :-) nevím jestli ti to pomůže :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mji ahoj ;-) co jsem kdy s kým mluvila tak staví do -5st ale to se asi týká montáže, moc si nedokážu představit , jak zraje zákl.deska v mrazech ale třeba to lze... u vás se to bude hlavně řídit ohláškou, teprve potom vás zařadí do harmonogramu prací, spoustu z nás tu ještě zdržují úřady viz. @vedralova by o tom mohla napsat knížku viď? :-|
Odpovědět
@mojsha díky ;-) takže to možná vyjde, že budeme stavět až na jaře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mji jak jste ted daleko? projekt už máte?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Tak to máš pravdu.Dneska se o nás rozhoduje na té Aquě,od rána se třesu,jak osika.Už toho mám plné zuby.Těm ,co teprve začínají přeji pevné,obrovské nervy,ale hlavně ,,normální'' úředníky.To je totiž v téhle naší zemičce učiněný poklad. :-) :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@vedralova dobře o dopadne ;-) musíííí !
Odpovědět
@mojsha projekt by měl dorazit příští týden, my jsme se zasekli u koupě pozemku. Řešíme jednou hypotékou koupi pozemku a výstavbu. Katastr nám dělal problémy, protože nechtěl rozdělit pozemky a nakonec nám udělala ústupek banka, takže se to konečně pohnulo :-)
Odpovědět
@vedralova to dopadne neboj ;-) ale jinak máš pravdu, s úředníky a jejich požadavky, papírováním apod. to je hůůůza :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@mji o katastru mi ani nemluv ]-( no vida a ostatní podklady pro ohlášku si sháníte samy? takže vás čeká ks? máte už termín? my na něj čekali, měsíc, pak další měsíc na finální kalkulaci...
Odpovědět
@mojsha termín KS nám dneska potvrdili 8.10. Jinak máme projektanta, který by měl vše kolem ohlášky a různých povolení a potvrzení zařídit. My bychom se teda měli vyhnout veškerýmu běhání po úřadech...no uvidíme :-) Ještě mám dotaz :-) při KS už asi musí být vybraný obklady koupelny, veškerý podlahy, fasáda atd.?
Odpovědět
Profilova fotka
@mji taky jsme měli projektanta, který nám oběhal veškeré papíry, a jsem zato ráda, za měsíc měl vše připravené ;-) sice se to zaplatí ale lepší než lítat od čerta k ďáblu ;-) tak na ks musíš mít určitě vyřešené siko, pokud máte kuchyň od Lamontu není co řešit a pokud vlastní dodávkou tak chtějí okvótovaný nákres od firmy co vám případně kuchyň dodá po předání domu, a co se týče podlah vybírá se vše na místě ze vzorníků, ale každopádně asi nějakou představu a svůj vkus máš/máte tak asi víš jakým směrem do jakých barev a odstínů se vydáte
Odpovědět
@mojsha super, moc děkuju :-) doufala jsem, že vzorník bude k dispozici ještě před KS, ale představu určitě máme. A za projektanta jsme si taky rádi připlatili. Asi bych neměla nervy na ty úřady :-) Vám už se to pomalu, ale jistě blíží, tak ať vyjde počasí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mji vím že přes net něco vybírat není nic moc ale můžeš kouknout na podlahy od quick stepu, ale třeba by vám vzorník půjčili dříve,ale zrovna u těch podlah nevím jak to dělají,mají je docela ve velkém formátu...teda v Ml.Boleslavi nevím jak ostatní obch.centra ;-) a co se týče fasády, jestli máte někde v okolí obchod s barvami, většinou mívají vzorníky od zn. Baumit Life, já ho takhle taky bezplatně půjčila přes víkend ;-) No počasí je proměnlivé, nějak to dopadne, asi bysme nebyly první kdo by u montáže zmoknul... to léto letos je nějaký divný... :-S
Odpovědět
@mojsha dík za tip, v barvách bych se mohla stavit pro vzorník ;-) určitě nezmoknete, a kdyby náááhodou jo, tak to vám bude pršet štěstí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, napadlo mě, japak se chlapi při montáži tvářili, když jste tam pobíhali s foťákem a blejskali? :-D Neprudí je to moc?
Odpovědět
@mojsha :-D :-D Já ti závidím to stádium, kdy už řešíš takové kravinky, jestli bude pánovi vadit, když si ho blejskneš :-D :-D Já už chci taky řešit tohléééééé a ne krávu sousedku, která nedá podpis... 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka :-D takhle jsem se taky cítila když tu holky psaly že montují a my teprve papírovali ;-) copak je to za můru sousedku? ]-( nelíbí se jí Kubis bo co??? :-p
Odpovědět
Je tady někdo, kdo v kubisu 631 nechával pračku dole? Já si to tam nějak nedovedu ,,poskládat,, přijde mi tam toho nějak moc..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?