Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 plot ještě neřešíme... vy se máte, už jste fakt daleko, my ted budeme teprve kupovat pozemek, čekáme na schválení hypotéky a pak to rozjedem ;-) jen mě tam napadlo, není nějaké 3D video vizualizace domečku?
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 s tou polokulatou vanou vůbec nevím, ale příp. bych se mohla zkusit zeptat naší projektantky - pošli rozměry ;-) . A co se týče plotu, tak do začátku budeme mít jen nějaké pletivo, určitě ne od RDR. Na to už nezbývají peníze :-( . @adelll komín máme venkovní nerezový, v kalkulaci jako záloha 80 tis. Ale původně jsme měli obyč. vnitřní za 40 tis., ale protože se nám víc líbí venkovní a neubírá místo (!), tak jsme zvolili venkovní. Vy budete mít jaký komín?? A ještě k té dispozici, už jsem tady o tom psala - taky jsme měli kalkulaci na 631, 5+kk (tzn.nezbytný 1modul navíc, neb 8 m2 je opravdu málo), a chtěli jsme ještě úložný prostor pod schodištěm, ale po těchto úpravách jsme se dostali skoro na rozdíl od 632, takže nakonec stavíme 632 bez modulu navíc. Nevím, jestli to bude možné vše "překopat", jsou tam nosné stěny, no uvidíte.
Odpovědět
@adelll tak to netuším, ale věřím že když se chce tak jde všechno. Otázkou je kolik to bude stát. Dneska nám přišel návrh projektu, zatím bez ceny.
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka budeme mít klasický, vnitřní komín.. co se týče místností, zeptáme se na to, uvidíme co se dá dělat, kolik to bude stát...pak zvážíme, každopádně děti musí mít každý svůj pokoj...pak sem hodím info. @songs co návrh? spokojenost? nemáte tam někde výšku stropů?
Odpovědět
@ je to tak jak jsme si představovali. Výška stropů tam asi není, jediný co tak vypadá tak je v pokojíku min. výška (tam kde je šikmina) 2,1 - ale nejsem si jistá že je to výška stropu.
Odpovědět
Profilova fotka
@adelll jj, to chápu, že chcete, aby obě děti měli svůj pokoj, jsme na tom stejně :-) ...ale proč píšu - našla jsem ten řez domu s výškami ;-) ...je to na stránkách RDR - kubis-631 v souboru "Typový projekt Kubis 631" . Jen co jsem v rychlosti koukla, tak výška stropu v přízemí 2,515 m a v patře v nejnižším místě 1,940 m ...
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka super, moc díky :)
Odpovědět
@andydrzka Zjistim rozmery vany a potom napisu. Jsi zlata, dekuji moc!:)
Odpovědět
Zdravím všechny, máte někdo informaci, jestli se dá udělat ohřev TUV přes solar panel? A jestli ano, tak kolik by to stálo?
Odpovědět
Ahoj, chci se zeptat jestli jste někdo usiloval o slevu domu.Já se o to pokoušel 2x ,ale vždy mi bylo řečeno, že slevit nelze.Máte někdo podobné zkušenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs @boruvka37 @adelll Ahoj holky, tak jak to jde, pokročili jste nějak?? My čekáme na třetí kalkulaci - měla být do pátku, ale nějak to nevyšlo :-( ...
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Ahoj, jsme ve fázy koupě pozemku, tak u nás zatím nic nového...držím pěsti, ať jí brzy dodají ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@andydrzka také čekáme na kalkulaci, zatím na hrubou, ještě bez detailu, zbrzdilo se to na podlahovkách :-) Vy to budete mít dle standardu nebo nějaké úpravy?
Odpovědět
Profilova fotka
@adelll no snad to bude zítra! ...a už máte pozemek vybraný? @songs to my taky čekáme na předběžnou kalkulaci a budeme škrtat, máme tam nějaké věci navíc, tak jsme zvědaví. Na ty dvě předchozí kalkulace jsme valili bulvy :-D . No teď jsme už připravení, tak nás to snad tak nepřekvapí ;-) . A to vy jste už zadávali o podlahovky, obklady a tak do "hrubé" kalkulace?? To my jsme zatím vůbec tohle neřešili :-S ... máme teprve před podpisem smlouvy o sml.budoucí, pak nám až začnou dělat projekt, prozatím máme jen "hrubou" studii. Ale zato už třetí :-D :-D :-N
Odpovědět
@andydrzka my jsme do hrubé už dávali podlahové topení, komín, musíme mít jiný sklon střechy (což mě štve protože to nás předběžně bude stát 70000,-) zvětšené zádveří a zvětšené o jeden modul - vlastně to mám v bloku. jo a taky garáž :-) kachličky.... to ještě ne. Jak to máte vy upraveno?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka @songs holky tak nám se nedaří :-( pozemek je na pytel...je tam blbá příjezdová cesta, jako byla by dobrá ale část patří nějaké paní, která tam ani nebydlí...zkusíme jí zkontaktovat zda by nám ten kousek neprodala, jinak je to v háji ]-( ahjo...toto jsem vlbec netušila ]-( držte pěsti, aby se to dalo vůbec odkoupit, jinak můžeme začít hledat jiný, což je tady problém :-( Jeslti to bude chtít vůbec prodat a za kolik :-( :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
@adelll Jestli potřebujete bydlet rychle - ruce od toho. Všechno se dá řešit, ale vezme to čas. Nám už řešení příjezdové cesty a pod. trvá třetí rok. Taky jsme si mysleli, že se nastěhujeme do půl roku.
Odpovědět
Profilova fotka
@adelll no tak to je mi moc líto! :-( . Ale souhlasím s @marketa_v , že byste s tím mohli mít akorát starosti na dlouhej čouhej. Pokud vám ta majitelka příjezdovou cestu neprodá a bude to chtít řešit třeba věcným břemenem, tak bych do toho nešla! Moc vám přeju, aby vám to paní prodala za rozumnou cenu!!!!!!!!!!!!! @songs jj, tak to máme asi podobně - taky v kalkulaci máme podlahové vytápění, komín, garáž ....od modulu navíc jsme upustili a měli jsme ještě u kubisu 632 úplně překopaný vršek, ale kvůli ceně to nakonec nacháváme tak, jak to je ...myslela jsem, že už jste řešili i podlahy (napsala jsem mylně podlahovky), kachle, dlažbu aj., ale to teda asi psala @boruvka37 Na ten váš půdorys jsem koukala - máte to pěkně vyřešené :-) , ale asi si pěkně připlatíte, co :-S ....
Odpovědět
@andydrzka tak na to jsem hodně zvědavá (na cenu), my chceme právě 631 kvůli rovným schodům, takže proto i zvětšujeme o jeden modul, aby pokojíčky byli větší. Pokud se vlezeme do 2,6ml. tak budeme rádi :-). Vy tedy budete mít 632? Ten je lépe řešený díky těm schodům.
Odpovědět
@adelll tak to je mi moc líto. Snad to vyřešíte co nejdříve.
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka @songs holky díky..snad se to vyřeší. Věc se má tak, že chceme koupit pozemek sousedící ještě s jedním pozemkem,který byl původně brán jako 1. Nakonec si to prodávající rozmyslel a asi zjistil, že se tak velký pozemek neprodá a že ho rozpůlí. Je k němu bohužel ale jen 1 příjezdová cesta, která je ve vlastnictví města a my bychom na svůj pozemek mohli jedině přes sousedovic pozemek (což je nesmysl, jelikož soused si tam dá plot a nazdar) a pak je tam ještě jedna cesta pod tou co vlastní město a to je soukromý pozemek nějaké paní. Manžel už usilovně pátrá a vymýšlí jak to udělat, snad to nějak klapne ;-) držte pěsti..každopádně vám dám vědět. Jinak ještě pořád nemáme jasno, který kubis to bude, pořád to měníme, jeslti 632 nebo 631, mohla bych se zeptat, jak je myšleno to rozšíření o ten jeden modul? @songs vy co vím tak rozšiřujete, to budete rozšiřovat i ZD? psalas že to stojí cca 80 tisíc? a o kolik to zvětší místnosti, neposlala bys mi do IP váš návrh prosím? moc děkuji ;-) a to rozšíření je tuším o cca 60 cm? napiš mi k tomu víc, moc děkuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs jj, u nás to po pár pokusech vyhrála 632 ;-) . Dispozičně se nám líbí víc, ale jinak bychom zas brali spíše schodiště rovné. Včera jsme dostali kalkulaci a teď v pátek jedeme podepsat SOSB, tak se nám konečně - po několikaměsíčním rozhodování co, kam, kde, kdy .... - začne dělat projekt. :-) @adelll na vás budu myslet, ať vám ten pozemek dopadne! Škoda, že nejste od Pardubic, tady by se našel pěkný pozemek kousek od nás ;-) :-) ....dej určitě vědět, jak "válčíte" ....
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka jsi moc hodná, snad to dopadne...už se na tom pracuje.. a super že už jdete podepsat SOSB, ted už to půjde rychle :) doufám, že vás budeme za pár dní následovat ;-)
Odpovědět
@adelll návrh mám ve svém bloku, kdyby ti to nestačilo takhle, tak pošlu i do IP. Ano rozšiřuje se to 60 cm do boku, takže vrchní pokojíky má každý přes 10 m2. ano chtěli jsme zvětšit zádveří. připadá nám strašně malinký. U nás jde jen o 70 cm dopředu, chtěli jsme ještě víc. Ten modul stojí 90000,- :-)
Odpovědět
@andydrzka a nakolik vám to někonec vyšlo? (jestli to tedy není tajný)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs super, díky moc, už jsem mrkla ;-) budete to mít moc hezké :-) My jsme se nakonec rozhodli že to bude 632 :) ted už jen ten pozemek a můžeme to také začít konečně domlouvat :-)
Odpovědět
@adelll tak moc držím palce at to vyjde. zůstanete u původního návrhu?
Odpovědět
Profilova fotka
@songs děkuju moc! no, líbilo by se mi větší zádvěří, aspoň o půl metru, ale na úkor koupelny a to asi nepůjde :-| Jinak se nám líbí, jak je to řešené :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs poslední kalkulace na 2 940 000 Kč :-| . Ale je v tom i doprava, kterou RDR pak odečítá. Ale stejně budeme muset spoustu věcí oželet ... :-(
Odpovědět
@andydrzka Tedy, vy jedete.... co všechno tam máte započteno navíc?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?