Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch a jinak podlahovka pro 631 bez modulu bude určitě levnější, pač my ji máme i ve zvětšeném zádveří, kterémáme od standartu navíc a pak je i v místě zvětšení o modul, takže našich 90ti.s za podlahovku nemůžeš brát jako rozhodující
Odpovědět
@mojsha No mam ji v kalkulaci (632) napocitanou na 150 tisic (minus odpocet na synco a primotopy 50). Takze to vychazi na 100 za cely dum. Studenej odchov mam taky (otec vzdycky rikal: Je ti zima? jdi se probehnout ven :-) A kamna chci jako hlavni zdroj tepla (plus jsem dala 15cm zatepleni na fasadu). Ale modul navic a ta vetsi kuchyn, to je hrozne lakavy. Oboje najednou nezaplatim, tak musim vybrat bud jedno, nebo druhy :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Děkuji Míší za ty dveře, úplně jsem si oddychla, neboť ty vaše dveře jsou moc pěkný
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova plastové, nám snad ani dřevěné nenabízeli....
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Skvělý Kátí děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch ja jsem akorat dala indukci až na kraj kuchyně, abych měla delší pracovní plochu v kuse a vyhovuje, navíc ten kumbálek pod schody....ten je k nezaplacení
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj JJ Kátí, vy se máte. my v 631 nemáme kumbálek:( moc Vám ho závidíme.
Odpovědět
@katunkaj Plotna nakraji mi taky prisla jako super napad, aby zustala vetsi pracovni deska v kuse, to bych udelala taky. Ten kumbal znam prave jenom z fotek, tak nemam uplne predstavu, kolik se tam toho vejde, ale taky s tim pocitam jako s alternativnim uloznym prostorem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch Ahoj, máme 632 bez modulu navíc s podlahovým topením a musím říct, že ta podlahovka je BÁJEČNÁ a modul navíc by byl sice fajn, ale i tak je ten prostor dostačující ;-)
Odpovědět
@andydrzka A co ulozny prostory v kuchyni? Dostacujici? Stala ta podlahovka nakonec po KS tech cca 100 tisic,ktery nam napocitali v prvni kalkulaci?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, jak nemáte? Vy nemáte pod schodami úložný prostor? Sousedi mají 631 a maj to schodiště zadělaný a tam maj kumbálek...teda teďka si tam dávaj kola, ale plánujpu to na kumbál...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi za cca 20 litrů se dá udělat kumbálek i v 631 tak že se udělá v prostoru pod schody komora a daj se plné schody ;) myslím, že songs to tak má ;)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katunkaj přesně tak :) byla jsi rychlejší ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch Ráda bych Tě pozvala na kávu, ale jelikož do Tvého okolí jezdíme rádi na hory, tak vím, že to máš celkem z ruky!!! :-D Ten kumbálek je fakt super, máme tam vodoměr a dva kovové regály a navíc pod schodama spoustu věcí, které se moc nepoužívaj a pak ještě podél stěny....prostě jsem si nikdy nemyslela, že tam dam tolik věcí...např. když jsem u KS řekla, že tam chci zásuvku, tak se mi pan Lašák vysmál...co si jako myslim, že tam budu mít v tom pidi prostoru...a hele...na regálu je el. nářezák a vedle vysavač v dok. stanici, takže na rozdvojce...
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch Ale moc mi tu plotnu nakraji sepsuli...že je to strašně nebezpečný....ale když vaříš, tak omastek může prsknout i zezadu a odevšud....
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ahojky tak jsem koukla do projektu jak to máme zakresleno a v dětském pokoji (zvětšená o 1M a nerozdělený zatím) je 8 zásuvek, v ložnici 5, pracovna má 2. Stačí takto?
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch úložný prostor v kuchyni ok, ale používám i špajzku pod schody. A podlahovku nemáme pouze v zádveří, horní chodbě, ložnici a šatně a vyšla nás na 73 tis.bez dph + ještě si odečti synco a přímotopy (cca 44 tis.) ...
Odpovědět
@katunkaj to ja bych šla tu kuchyn omrknout moc rada, ziju posledni roky v Praze, tak to az tak daleko neni :) Ad plotny: ja myslím, ze kazda ženská, ktera hodne vaří a pece se na to podívá a na prvni pohled pochopí ten záměr, mit co největší ucelenou pracovni plochu a ne to mit rozděleny v jedny třetině drezem a v druhy sporakem teda.
Odpovědět
@andydrzka dík moc za info, mam dnes ještě schůzku s panem Nemcakem, tak se ho na to znova vyptam, přijde mi divny, ze by se ta podlahovka tak strasne zdražila. Plus nám ještě řekl, ze musíme mit do koupelen dalsi topné těleso, ze to podlahovka nevytopi, to mate taky tak?
Odpovědět
@laduch My máme sice novu 101, ale co se týče topení, tak v koupelnách máme žebříkové radiátory a ještě nezávislé elektrické topné rohože, které se samostatně regulují. Je to příjemné třeba v létě, když je chladněji, tak se přitopí a od nohou je pak velmi příjemně teplo
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch To není problém, z Prahy jsi u nás za půl hodinky...klidně se můžeme domluvit...
Odpovědět
Profilova fotka
@laduch ale těch 100 tis. nemáte ještě kalkulaci po KS nebo ano??? My v kalkulaci před KS jsme tu cenu měli taky vyšší a z té poslední kalkulace po KS jsme byli mile překvapeni, spočítají ti to tam už přesně, třeba pod skříní, postelí (když máš představu o umístění nábytku) si topné rohuže dávat nemusíte a ušetří se tím. Zkuste se pana Němčáka zeptat nebo napište rovnou do Rýmařova cenaři, jestli by vám to mohl spočítat přesněji, my jsme tenkrát komunikovali i s někým z Fenixu a taky nám podal bližší info ... a co se týče žebříků v koupelnách, tak nám bylo řečeno to samé, co vám, ale nechtěli jsme je, takže v KS máme uvedeno, že topné žebříky budou naší dodávkou a RDR nám připravili akorát pro případ potřeby zásuvky ...
Odpovědět
@andydrzka Andy, nechybí ti ty žebříky na usušení ručníku? já si to ani tak nedokážu moc představit, občas přece je třeba něco přehodit přes topení, kam o dáváš?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Leni, uvažovala jsem úplně stejně jako ty, třeba žebříky nakonec budou ;-) Ale zatím mi nechyběli, ve spodní koupelně máme 2 široké věšáky, příp. přehodíme přes spcháč ;-) a ručníky z horní koupelny dám uschnout přes schodišťové zábradlí ;-) a nebo prostě ven na věšák. V zimě na věšák do pracovny :-D Spíš se bojím, aby tam nebyla kosa. Uvidíme, dyžtak holt žebříky dokopíme ...
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj @petraop Ahojky holky, jj schodiště jsme si nechali taky udělat plný. Máme Kubise trošku překopanýho a pod schody máme koupelnu:) ale snad krapet místa tam zbylo, ale myslím že to bude tak na mlíka:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova a vidíš... tak si to nech navrhnout ať vidíš kolik místa ti to udělá a zda to k něčemu bude. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop JJ díky Petí, mrknu do projektu, ale asi něco se tam vejde:)Paráda
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Petí vy máte za chvilku KS,jé tak držím pěstičky, ať jste spokojení. A koukala jsem ti na projekty a máte nějak zvětšenou kuchyň a horní koupelnu řešenou jako v kubisu 632, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova JJ původně byla KS až v listopadu, ale nečekaně nám udělali projekt za 4 týdny místo za 8 tak jsme to přesunuli na dřív :) bylo to příjemné překvapení, vůbec jsme to nečekali :) tak snad to zdárně doklepeme. Máme dům zvětšený o 1 modul na straně kuchyně a dětského pokoje, koupelna se zvětšovala kvůli sprcháči a upřímně netuším, zad vypadá jako v 632 :) Snad to vše klapne jak má a třeba ještě letos zmákneme desku :)
Odpovědět
Holky, jak to funguje se žumpou? Jak nám udělají základovku, tak mám pak cca ten měsíc než bude montáž domu na usazení žumpy? Jako je prosím postup?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?