Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Tak jsme byli nakonec v Hněvotíně, tak jsem dostala poměrně šok jak 100m2 může být malých. Ten obývák mě hodně zklamal =( Ale večer jsme si nad tím sedli a snad vymysleli co s tím. Takže doufejme, že se vlezeme a že půjde vše dobře na jaře začneme stavět. Jinak je pravda, že je teď komín navíc zdarma, jinak se nic nezměnilo. Tak aspoň něco. =)
Odpovědět
Profilova fotka
@7988 ahoj spousta lidí má rozšířeno o modul, někdo i o dva ;) Obyvák je sice malý, ale jde to... Kdybych měla 5 mega na účtu, ta stavím individuální projekt na větším pozemku, ale takhle má člověk omezené možnosti. Přesto si myslím, že Kubis je skvělá volba! Na jaro snad taky budeme bydlet a věřím, že budeme max. spokojeni.
Odpovědět
@petraop no právě na zvětšení nemáme, nebo spíš nedám 100000 za zvětšení o modul, to si můžu nechat už postavit jiný dům, což bych i ráda, kdyby všechny schopné firmy nebyli v čechách, a byla jsem se podívat na dům, který má stejně metrů a byl supr řešený, jenže měl mini pozemek. =( Bydlíme v paneláku, malý byt, ale obývák tu je dobře řešený a trápí mě to, protože v obýváku jsme pořád, tak nevím co s tím. Jinak zbytek domu vymyšlený mám.
Odpovědět
@petraop ale příjemně mě překvapilo zádveří, který se zdálo všem malé a kuchyň taky dost velká =)
Odpovědět
Profilova fotka
@7988 hmm to chápu :/ zádveří mě právě taky překvapilo příjemně ;) obyvák chce dobře vyřešit... např. místo terasových dveří dát velké okno a výlez na terasu udělat zboku na stěně jídelny, když už je komín v ceně, nepotřebujete ten roh na venkovní komín.. a hned máte možnosti ;)
Odpovědět
@petraop líbí se mi to vaše uspořádání spodní koupelny, asi to taky uděláme tak, nebo ještě uvažuju o jednom :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@7988 Ahojky a co zrušit pokoj pro hosty a místo toho dát kuchyň, myslím, že může být i otevřená směrem do obýváku:)...Nám se ten obýváček zdál taky malinký a tak máme posunutou příčku. V pokoji pro hosty bude mini pracovna.
Odpovědět
Profilova fotka
@7988 Ještě mrkni k @songs má to jinak řešené, ale taky moc hezky...má myslím kuchyň uzavřenou, ale někdo jí má tady na střeše otevřenou...já si třeba ještě vzpomenu.)
Odpovědět
@evapetrikova @7988 máme kuchyn z boku otevřenou, směrem ke schodům, dali jsme ji místo pracovny :-)
Odpovědět
@evapetrikova to nepujde my ten pokoj potrebujeme bude z nej loznice a nahore budou dva decke pokoje, vtom vetsim planuju udelatntaky satnu. Ted mame holcicku, po vanocich planujeme dalsi a chci aby mely kazdy svuj pokoj i kdyby to byly dve holky a rozpulit ten velky pokoj nechci, protoze by z toho byly dve miniatury. Nez budou vetsi tak budou v pokoji a my v loznici, az budou vetsi, tak pujdeme my dolu, budeme mit svoje soukromy a deti taky. Bohuzel nemame na zvetseni o modul, mame finance omezeny, tak si proste poradim stim co je, uz na tom plne pracujeme :-D My jsme prakticke sikulky my to vymyslime. :-) ale dekuji za rady. Ja uz koukala ke vsem a u kazdeho obdivuji neco ;-)
Odpovědět
Nazdar, přidávám se k budoucím majitelům domu Kubis 631. Chtěl jsem hlavně poděkovat. Nechci se na nic ptát, protože během teto diskuze kterou jsem celou přečetl jsem načerpal mnoho znalosti a informaci. Přeji Vám všem aby se Vám dobre bydlelo ať uz s modulem navíc nebo bez. Chápu, ze jsme všichni limitovani prostředky které chceme nebo můžeme do našeho bydlení investovat. Myslím, ze na velikosti nezáleží a to pravé rodinné teplo vzniká úplně někde jinde. Musí byt v pořádku hlavně ten modul co mame v hlavě mezi očima. Všem manželům přeji hodně a trpělivé ženy a ženám naopak muže které jsou hodny takových manželů. Jste skvělí a všem Vám děkuji. Ač Vás neznám, mam Vás rad !!!
Odpovědět
Profilova fotka
@7988 JJ každý máme něco, a plně chápu s těma penízkama, kdybychom na tom byli líp tak stavím novu 101, která se mi tedy moc líbí uvnitř, ale taková dimenze není taky úplně k zahození....tak třeba ještě vyhrajeme ve sportce:) ale na druhou stranu má pravdu@maceo, budeme mít domeček, co by za to jiní dali a zahradu, kde bude spoustu práce, radosti a budeme zde trávit moře času, jupíííí...už se těším...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, jelikož po nás stavební úřad něco chce, prodlužujeme stavbu nejspíš na leden....:( ale už to hrotit nebudu, snad se dočkáme a budeme stavět spolu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova my snad dáme papíry na úřad do konce příštího týdne a pak budeme čekat na povolení. Uvidíme :-) věřím, že v lednu do toho řízneme.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop JJ pozor u nás se to zdrželo díky kamnům. SÚ potřebuje stanovisko odboru životního prostředí, jestli kamna, které tam budou jsou v pořádku...A mají zase na to měsíc, musím je poprosit aby to stihli dřív...jinak snad už máme vše.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova děkuji za upozornění, my máme koordinované stanovisko životního prostředí už hotové. Tak snad je to tam komplet... ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop To jste šikulky....tak to budeme stavět zároveň:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak už se krapet bojím, jak bude vypadat náš domeček....No snad to nebude moc křiklavé....jakou jste vybírali fasádu, tu co se Vám líbila nebo o odstín světlejší? Máme zeleno žlutou. Máme dřevěné obložení a k tomu ve stejné barvě dveře (máme je na kraji baráčku a z obou stran je to dřevo, tak jsem si říkala, že to bude vypadat snad líp než bílá veliká plocha), a bílá okna...
Odpovědět
Profilova fotka
Ta fasáda je strana 58, a budeme mít o odstín sytější, tak snad půjde víc do zelena. Tady vypadá, takovej neutrální ale ono když vysvitne sluníčko, tak je fasáda křiklavější.
Odpovědět
@petraop Peti, nám říkají, že když neuděláme základovku do vánoc, tak pak kopnem až v půlce dubna. Montáži domu mráz nevadí, ale základovka se musí dělat, když je více jak +5, což většinou leden únor není, pak se čeká až sleze sníh... Takže začít v lednu nevidím moc reálně, leda, že byste stihli tu základovku ještě letos.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Ahojky jj máš úplnou pravdu, doufám, že to stihnem ještě letos udělat základovku, neboť tak od půlky ledna to začíná mrznout:) musím ty uřády popohnat...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ahojky jejda tak to jsem netušila, holky ještě se chci zeptat, už Vám dali termín na tu základovku? Když máme KS ve středu a teoreticky v pátek dáme papíry na úřad, tak stavební povolení může být co jsem koukala do 14 dnů. Pak hned na to jdem? Nebo je tam ještě čekačka??
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi a vy máte nějaký vzorník fasády? Ten my nemáme a ve středu se musíme rozhodnout.. je něco na netu?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, u nás hraje faktor ohláška - do 14 dní (čekáme na vyjádření z ochrany život.prostředí) + schválení hypotéky, abychom mohli čerpat:) Nejspíš jakmile budou tyto dvě věci schválené tak dostaneme termín základové desky a domeček půjde na výrobu...tak to vidím já. Vzorníček fasád by Vám měli pučit domů + vzorník podlah, dřevěného obložení, parapetů
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova a to Vám půjčili před KS? My dostali hordu katalogů, ale fasádu, obložení a parapety fakt ne :(
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí tak na to se určitě zeptej, to by Vám měli pučit domů, aŤ si to hezky sladíte.Třeba podlahu jsme měli asi 4 krabice. jo + nám pučovali vzorník vnitř. dveří... U podlahy nám doporučovali víc Eligna než Clasic, že je to vyšší řada, ale zase asi nemá tak hezký barvičky, jako Clasic.
Odpovědět
Holky, za jak dlouho po KS vám poslali kalkulaci ceny?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ty jo :( tak nám fakt dali jen katalogy... to mě dost mmrzí teď :( jedem tam ve středu na KS, tak fakt nevím co bude, asi to holt budeme muset ladit na místě ...
Odpovědět
@petraop Peti, my jsme taky měli jenom katalogy, a to nám je dali ještě na poslední chvíli :-/ Ale na podlahy jsme se byli podívat v prodejně a vzorník baumit nám půjčili v jedné místní prodejně :-) Ale neboj, při KS vám nechají čas si to pořádaně prohlédnout a vybrat si ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mji uvidíme :) snad tam nebudeme do půlnoci ;)))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?