Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop PETÍ TAK PO NÁS CHTĚLI JEN RADON....ale to má teď SÚ, myslím že ve správě o radonu je napsáno z čeho se půda skládá... (možná se mýlím, zprávu o radonu jsem nečetla).... Je taky možný, že to RDR ještě řekne, že chce geolog. průzkum...Pořád čekáme na Hypo a ohlášku...
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop no tak to bude asi proto, u nás ve vesnici už stavěli, tak věděli, do čeho "kopnou" ;-) Jestli ten posudek budete nakonec potřebovat, tak se zkuste poptat u sousedů, mělo by to stačit ...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jj ve zprávě o radonu právě nějaké info je, tak jsem se ptala v Rýmaově zda to tak stačí, ale zatím nemám odpověď tak uvidíme :) Ohlášku taky čekáme, podávali jsme před týdnem, netuším jak dlouho to bude trvat... hypotéku také stále dořešujeme, ale údajně do konce příštího týdne to klapne (no musí, máme splatnost faktury 14.11.) @andydrzka Tak to my jsme tady zatím rarita, ještě to vypadá, že uprostřed vsi budeme překládat dům na menší auto, vypadá to že 1 zatáčka je prostě na kamion moc, ale ještě to nepřeměřovali, do měsíce budem vědět... tak asi tady způsobíme drhé Vánoce a atrakci ;))))
Odpovědět
@petraop už víte, kdy Vám budou dělat desku?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka nevíme, jakmile bude odhláška a dodáme ji do Rýmařova, tak nás zařadí do harmonogramu...takže vůbec netuším, doufám, že to dáme letos, ale kdo ví..
Odpovědět
@petraop Tak vám budu držet palce, podle mě to stihnete.. My máme termín základovky 24.11. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka wow supr a už víte co a jak máte nachystat? A za jak dlouho od doručení ohlášky Vám dali termín? Právě mi pán říkal, že teď 14 dnů nemaj cestu tady na Valachy, ale jak pojedou do Ostravy, tak by se stavili vše zkouknout.. ;)) tak to asi pojedou k Vám :) A stíháte letos i domeček? Bože záááávst ;)))
Odpovědět
Zatím nám poslali jen cenovou kalkulaci, kolik budeme připlácet za srovnání svažitosti a navíc ztracené bednění + příprava na hromosvod, dohromady 23tis. Domeček letos určitě ne, montáž bude až prodáme ten zatracený byt!!! A kdy to bude, fakt nevím...Peti, my měli komplikace s pozemkem, takže jsme nevyřizovali ohlášku, ale stavební povolení, které máme vydané od minulého týdne, ale do 19.11. nabývá právní moci. Nevím, jak je to s ohláškou, ale podle mě, když jim zavoláte, že ji máte, tak cca za 3 týdny můžete mít desku. @petraop
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka a máte skoro rovinu nebo mírný svah?My máme mírný svah na oko ale když jsme přeměřovali, tak v úhlopříčce od koupelny k řekněme rohu terasových dveří je až 1,5 metru, trochu se té kalkulace hrozím, hromosvod máme taky.. My snad máme jen ohlášku, s papírama nám pomáhal náš výborný soused tak věřím, že to klapne..a když ne tak holt co naděláme... dost mě štve čez, máme na pozemku normál už tu budku, ale dělala se před 20 lety... takže od ní nikdo nemá papíry aaaaaaaaaaa. Takže smlouvu už s čezem podepsanou máme minim. 3 týdny, vyplázli jsme 12,5 litrů a nic... Ještě že moji rodiče bydlí kousek od pozemku, budeme se možná muset napíchnout na ně, dokud nás nenapojí... S tím bytem je mi to líto, taky jsme s tím bojovali. Určitě se ptám blbě, ale máš to třeba na FCB? Nasdílené? Mám taky pár známých na Ostravsku tak kdyby jsi chtěla, můžem se na FCB najít a nasdílím ti to..
Odpovědět
@petraop U nás máme rovinu, alespoň to tak fakt vypadá... nevidím ani procento svahu (no dobře tak 1 procento možná vidím) ;-) Na hromosvod máme svého člověka, takže tu přípravu na něj si ještě odečtem. Vše to udělá ten náš i právě tu přípravu u základovky. Jejda, já tě nechci strašit, ale s čezem mám taky zkušenost a ne příjemnou, my těch 12,5 tis zaplatili před rokem a čtvrt a teprve v srpnu nám konečně udělali přípojku a před 14ti dny namontovali elektroměr, bylo to fakt na dlouho...ale jestli to dobře chápu, tak vy už tam přípojku máte, tak na co se teď čeká? Byt je v ne moc lukrativní části a navíc bez rekonstrukce, na fb jsem měla, ale není o něj zájem, na stejné ulici se prodává dalších 15 bytů a hezčích :-S ...Já sama bych si ten byt nikdy nevybrala (pokud bych hledala v Ově), ani v něm nebydlíme, jsou tam nájemníci.
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ach jo... tak budu držet pěsti ať rychle prodáte... No taky právě nevím na co se čeká, budka je tak já problém prostě nevidím... musíme tam zavolat a zeptat se co a jak... Tak s rovinou máte štěstí, jsem opravdu zvědavá kolik si ta ZD ještě vezme... Podklady jsem posílala včera, tak možná po neděli už budeme chytřejší...
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela 859 Míší mrkla jsem k tobě do alba na fotečky a moc pěkný, chválím...Domeček vypadá moc útulně a sympaticky, a práce kolem něj je mraky, že?..Jelikož jsme pořád ve fázi - sníme o domě, tak vidím zatím, jen ten domeček, před očima, co a kde bude, ale to kolem té práce si neumím ani představit....bude to makačka, že. Ale jste šikovní.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@andydrzka Ahojky Andrejko, malý dotázek, při základové desce, si musíme říct, aby nám udělali schůdek pro venkovní komín, že? Dělali Vám to zároveň se základovkou?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, které už bydlíte, prosím o info, jak dlouho po domečku jste si dělali sokl na domečku. Moc děkuji za info a přeji krásný sluníčkový den.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ahoj Evi, jj základ pod komín se dělá rovnou se základovou deskou, my jsme ho měli zakreslený i v projektu. Ale můžete mít i 'samonosný' komín, pro který základ nepotřebujete ... a ten sokl jsme dělali krátce po předání domu, protože jsme potřebovali srovnat terén. Ale co jsem tady četla, tak někteří si to dodělávali i třeba rok po předání ...
Odpovědět
@andydrzka Andy, jak dlouho dělali základovou desku? Kolik dní ? děkuji, jsi fakt hodná, že sem ještě chodíš a odpovídáš :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda,omlouvam se všem :-) nemáme internet,už 3 týdny bydlime a paráda, NET připojí až 10.11 pak tu hned budu s vámi zase kecat...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka Leni, desku nám dělali asi 14 dní, ale měli prostoje. Kdyby makali v kuse, měli by ji za týden hotovou ... a chodím sem ráda a těm, co ještě nemají domeček postavený, ráda zodpovím dotazy, když tím trošku pomůžu. A baví mě sledovat, jak pokračujete a ,fandím, všem stavícím ;-) Taky jsem tu hodně načerpala a stále sem chodím pro rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha no to by manža nepřežil takhle dlouho bez netu :-D ... Je to paráda v domečku, vid´ ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj vespolek, prosim vas, resili jste nekdo v kubisu rozdeleni koupelny a wc jako samostatne mistnosti? a pokud ne,je moznost wc v dolni koupelne umistit nekam lepe,nez hned vedle sprchace? teprve zaciname vymyslet,takze jsem jeste nestihla celou diskusi procist :-) diky predem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@margot_ka ahojky kukni na stránky http://www.vzorovydumolomouc.cz/ tam máš spoustu variant úpravy domu a je tam myslím jedna kdy v horní koupelně není záchod a je umístěn v komoře nahoře jako samostatné WC.. ale ve spodní koupelně holt místa moc není, tak to tam asi nepůjde jinak přemístit - nevím, max mě napadá mini WC pod schody ;)), my tam budeme mít komoru...
Odpovědět
@evapetrikova Ahoj Evi, moc dík za pochvalu :) ještě toho doma spoustu nemáme, snažili jsme se dělat hlavně venku, dokud to počasí dovolí, ale jak říkáš práce kolem domu jsou mraky...Vůbec si nedovedu představit, že bychom stavěli třeba dva roky a pak nás čekalo toto... Tak se snažíme nějak svépomocí, do jara už snad všechny ty stavební práce kolem domu budeme mít za sebou, nasadíme trávník a už začne pomalu rýsovat zahrada :) Co se týče těch soklů, tak ty jsme dělali asi do měsíce od nastěhování, protože do té doby nemůžeš nic dalšího dělat. Pak jsme dělali obrubníky kolem domu ( abychom viděli kam až na navest hlínu), následně vybagrování a vysypání vjezdů sutí, její udusání, vchod do domu, základy terasa,ploty... teď nás ještě čeká navozit x tater hlíny, abychom to mohli dorovnat a snad máme tereně hotovo :) ale jde to strasně pomalu ( domek za 2týdny s tímto se pachtíme už půl roku :D) A kdy vy budete stavět? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop jo,uz jsem to tam nasla. jsou ty varianty taky v cene standardu,nebo to uz je s priplatkem? jinak nam by stacila jen 1 koupelna, ale wc chceme urco 2... at se mame kde zasit pred deckama :-D ta komora je super napad. skladovacich prostor na kramy neni nikdy dost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@margot_ka myslím že záchod v komoře je za nějaký příplatek kvůli další mokré místnosti v domě, ale zeptej se přímo pana Pavlíčka pokud jednaš přímo s Hněvotínem určitě ti řekne co a jak. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 Míší to je mazec...týý jo, to už se toho začínám děsit....a té mraky práce, peněz a jiného...Takže se vyzbrojit dobrou náladou...Hlavně, že Vás mám...Pak se Vás budu ptát co a jak jste dělali.... No to bude.. Domeček se nám pořád opožďuje, čekáme pořád na Hypo a SÚ,dávají si všichni na čas....ale jelikož budeme stavět na zimu, tak už nějak nechvátám. Říkám si čím dýl, tím líp, aspoň pak bude brzo jaro:)
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andy moc děkuju, jj necháme si to také udělat se základovkou, ať to tam je připravené...Sokl, asi bude také dobré udělat co nejdřív, ať nám domeček pěkně izoluje...Zkusíme se zeptat party co přijede dělat fasádu, jestli by nám to neudělali za nějaký peníz...a bude to:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova no to je dobrý nápad, pokud budou mít čas, tak myslím, že by vám to udělat mohli, uvidíte ... a té práce potom se neděs, budeš tak štastná, že máte domeček, že ti to ani nebude vadit ;-) 8-)
Odpovědět
Holky, máte v komínu nerezovou nebo keramickou vložku, prosím? děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, my čoveče máme samonosný venkovní, ale netuším jaký je v tom rozdíl, proč maj jedni se základem a jedni samonosný... @bzulenka tak to by mě taky zajímalo... spíš jak cenově je rozdíl, ten keramický je prý lepší míň se zanáší... to nám říkali..
Odpovědět
@petraop Cenově je rozdíl 9 tisíc, jdeme do nerezového.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?